Film

1986 1 godz. 17 min.
5,4 95
ocen
5,4 10 1 95
47
chce zobaczyć
{"id":"12053","linkUrl":"/film/Z%C5%82ota+Mahmudia-1986-12053","alt":"Złota Mahmudia","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/20/53/12053/7755360.2.jpg"}
Troje dzieci zainspirowanych opowieścią o wraku statku, wyrusza na poszukiwania ukrytego w nim skarbu.

Piotrek, Jaś i Agnieszka spędzają wakacje nad Morzem Czarnym w domu pana Sławczy. Jego syn Staś jest rówieśnikiem Piotrka. Obydwu chłopców fascynują legendy o zatopionych skarbach. Piotrek i Staś zakradają się na statek niejakiego Angeła, który właśnie wypływa. Ojcowie chłopców, zorientowawszy się, że ich pociechy zniknęły, rozpoczynająPiotrek, Jaś i Agnieszka spędzają wakacje nad Morzem Czarnym w domu pana Sławczy. Jego syn Staś jest rówieśnikiem Piotrka. Obydwu chłopców fascynują legendy o zatopionych skarbach. Piotrek i Staś zakradają się na statek niejakiego Angeła, który właśnie wypływa. Ojcowie chłopców, zorientowawszy się, że ich pociechy zniknęły, rozpoczynają poszukiwania. Tymczasem załoga statku odkrywa nieproszonych gości. Jeden z rybaków, Georgi, zmusza chłopców do ciężkiej pracy. Pomagają w wydobyciu z wody tajemniczej skrzyni.

na podstawie
Lesław Bartelski "Złota Mahmudia" (powieść)
studio
Filmstudio Bojana / Zespół Filmowy "Profil"
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • :( :( :( :( :(

  użytkownik usunięty

  Bardzo chętnie bym obejrzała ten film, ale niestety nigdzie nie jest dostępny... :( Czy ktoś wie może, jak go zdobyć? Bym była wdzięczna za pomoc ;)

 • Jest!!!!!!!!!!!!

  giovanni50 ocenił(a) film na

  Jejku znalazłem ten film Byłem na nim w kinie z klasą Najbardziej zapamietałem Bronisława Cieslaka miał tam co prawda epizod ale zawsze

  2
  • Najpiękniejsza w tym filmie jest

   mszeler

   piosenka Seweryna, śpiewana na końcu.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.