PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=365206}

Z-Boczona historia kina

The Pervert's Guide to Cinema
7,7 4 069
ocen
7,7 10 1 4069
7,7 9
ocen krytyków
Z Boczona historia kina
powrót do forum filmu Z-Boczona historia kina

Filozof Slavoj Žižek zabiera się za dekonstrukcję przełomowych dzieł kinematografii światowej. Rozkłada je na części pierwsze, posługując się przy tym głównie psychoanalizą. Efekt jest ciekawy, w wielu momentach całkiem zabawny. Muszę jednak przyznać, że oczekiwałem po tej pozycji czegoś więcej: jak na mój gust, wiele spostrzeżeń poczynionych przez Žižka jest dosyć oczywistych, jednocześnie całe to rozprawianie o ego, superego, kompleksie Edypa, fallusach, etc. wydaje się być nieco przebrzmiałe. Niemniej, dwie i pół godziny seansu upływa w przyjemnej atmosferze i nie ma tu miejsca na nudę. Najlepszy zaś wywód o ekskrementach powracających z "otchłani" - o tym akurat nie pomyślałem w trakcie oglądania "Rozmowy".

ocenił(a) film na 2
Caligula

Ten film (marksisty-psychoanalityka, co już jest cudownie "odleciane") mówi tyle, co stary kawał o białej chusteczce i Kowalskim, któremu wszystko kojarzyło się z seksem, więc i biała chusteczka. Facet ma nierówno pod kopułą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones