PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6380}

Z biegiem czasu

Im Lauf der Zeit
7,6 796
ocen
7,6 10 1 796
8,7 3
oceny krytyków
Z biegiem czasu
powrót do forum filmu Z biegiem czasu

dlaczego

użytkownik usunięty

dlaczego nie mogę ocenić tego cudownego filmu albo przynajmniej kliknąć w serce? czy
wynika to stąd, że teoretycznie nie miał polskiej premiery...?

uwielbiam klimat, ścieżkę dźwiękową, ale przede wszystkim doskonałe zdjęcia... każde
ujęcie tego filmu mogłoby być fotografią na wystawie w znanej galerii.

ten film jest leniwym, letnim przedpołudniem na prowincji...
doskonale obrazuje wewnętrzną pustkę, samotność, rozczarowanie. ...
Wszystkie odwiedzone przez bohaterów kina były po prostu magiczne, kompletnie
oderwane od rzeczywistości...! dałabym mu 9/10 ale... no właśnie.

ocenił(a) film na 10

Film miał swoją premierę w Polsce, ale jak mawiają, było to dawno i nieprawda. Widziałem go DKF-ie gdzieś w drugiej połowie lat 70-tych, w bardzo wąskim rozpowszechnianiu. Ale miał premierę. Magiczne kino. To jeden z tych wielkich filmów, w których niby nic się nie dzieje, a paradoksalnie dzieje się wyjątkowo dużo, tylko trzeba być wyczulonym na taki klimat i nastrój. Zderzenie dwóch postaw bohaterów, którzy próbują ułożyć sobie życie. Niby innych a takich samych. Zagubionych, samotnych, szukających miłości i stabilizacji. Czarno-biały film, długi bo trzygodzinny, ale pozostaje na wiele lat w pamięci. Warto do niego wracać. Na marginesie, myślę, że gdyby Wenders nakręcił go współcześnie, a mógłby, bo temat jest aktualny, może nawet bardziej niż 35 lat wstecz, to nie trafiłby do Polski lub przeszedłby przez ekrany prawie niezauważony. Daję 10/10 bez zastanowienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones