PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747165}

Z daleka

Desde allá
6,1 1 772
oceny
6,1 10 1 1772
6,3 11
ocen krytyków
Z daleka
powrót do forum filmu Z daleka

Słaba intryga...

ocenił(a) film na 8

mimo, że zachwycił mnie ten film to chciałem tylko zauważyć, że zakończenie z praktycznego punktu widzenia ma mało sensu. Wystarczy, że Elder powie policji, że to Armando wmanewrował go w zabicie jego ojca. Może i nie udowodnią mu tego przed sądem, ale na pewno policja nie zadowoliłaby się schwytaniem dzieciaka ze slumsów, który bez żadnego motywu zabija przypadkowego biznesmana?

ocenił(a) film na 7
Ulisses7

Mi również film się bardzo podobał. Na zakończenie mogę narzekać jedynie z powodu zbyt dużego "przyspieszenia" akcji, gdy całość rozwijała się powoli. To, co reżyser pieczołowicie budował trochę wg mnie zbyt szybko uciął, chociaż samej logiki finału nie czepiam się. Elder żyje w slumsach i zabicie kogokolwiek na tle rabunkowym jest wystarczającym motywem. Relacje bohaterów oparte były na sprzecznościach. Armando z jednej strony chciał być z Elderem, ale z drugiej nie oczekiwał klasycznej bliskości. Nie nawiązywał z jego "obiektami" wcześniej żadnych intymnych kontaktów. Widać w scenach z imprezy, że nie czuje się komfortowo w takich momentach. Temat na pewno można rozwinąć, bo i film mimo prostoty fabularnej jest bardziej złożony. Rozumiem jednak lub staram się zrozumieć motyw bohatera. Podobnie bym był w stanie uwierzyć, że Elder zachowa "prawdę" dla siebie.

ocenił(a) film na 7
Ulisses7

Ja myślę, że policja olałaby tłumaczenia Eldera i jednak zadowoliłaby się złapaniem dzieciaka. Tłumaczenia Eldera włożyliby między bajki i zamknęli sprawę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones