Film

Le brio

2017 1 godz. 35 min.
6,7 847
ocen
6,7 10 847
224
chce zobaczyć
{"id":"803411","linkUrl":"/film/Z+pasj%C4%85-2017-803411","alt":"Z pasją","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/34/11/803411/7843653.2.jpg"}
Neila, dziewczyna algierskiego pochodzenia, mieszka wraz z matką i babcią na przedmieściach Paryża. Od zawsze była dobrą... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Cezar Najbardziej obiecująca aktorka w roku 2018 dla Camélia Jordana
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Neila, dziewczyna algierskiego pochodzenia, mieszka wraz z matką i babcią na przedmieściach Paryża. Od zawsze była dobrą uczennicą i dzięki swoim osiągnięciom udało jej się dostać na prawo na paryskim uniwersytecie. Jednak w trakcie jej pierwszego dnia na uczelni doznała niemiłego szoku. Przybywając z pięciominutowym opóźnieniem na wykładNeila, dziewczyna algierskiego pochodzenia, mieszka wraz z matką i babcią na przedmieściach Paryża. Od zawsze była dobrą uczennicą i dzięki swoim osiągnięciom udało jej się dostać na prawo na paryskim uniwersytecie. Jednak w trakcie jej pierwszego dnia na uczelni doznała niemiłego szoku. Przybywając z pięciominutowym opóźnieniem na wykład kontrowersyjnego profesora, doświadczyła upokorzenia z powodu jego rasistowskiego komentarza. Profesor obiecuje w ramach pokuty oraz przeprosin przygotować Neilę do wzięcia udziału w prestiżowym konkursie.

studio
Canal+ France (udział) / Chapter 2 (koprodukcja) / Ciné+ (udział) / Więcej...
data produkcji
2017
tytuł oryg.
Le brio
inne tytuły
Z pasją Polska
Więcej...
Film kręcono w Paryżu i Créteil (Francja).
Okres zdjęciowy trwał od 2 listopada do 9 grudnia 2016 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zwyczajnie ludzko inspirujący

  LanaDelRey_bad ocenił(a) film na 8

  Bardzo fajny, ciekawe dialogi i ciekawie zbudowana relacja między glownymi bohaterami, przyjemnie sie go oglądało i osobiście uwielbiam, kiedy bohaterowie rozmawiaja w tak inteligentny sposob, ze czasem musisz sie chwile zastanowic nad wypowiadanymi przez nich slowami, polecam :)

  3
  • Piosenka z końca filmu.

   Natalia_Durzynska ocenił(a) film na 7

   Inner City Blues (Make Me Wanna Holler) Marvin Gaye.

   3
   • Dobra rozrywka

    janko32 ocenił(a) film na 7

    Film jest dość schematyczny, ale spora dawka fajnego humoru, dobre role Daniela Auteuila i mało znanej Camélii Jordany sprawiają, że ogląda się to z dużym uśmiechem na twarzy.

    3
    • z pasją

     mate21 ocenił(a) film na 8

     tak chyba brzmi tłumaczenie tego filmu przynajmniej w wydaniu Canal plus

     2
     • Dbałość o język i dystans

      Agatonik ocenił(a) film na 6

      Sztuka przekonywania w pigułce. Aż się chce wrócić do Schopenhauera. Polecam "Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów" szczególnie niektórym internautom - może podniesie to poziom dyskusji na wyższy poziom.

      1