Daniel Auteuil 

Daniel Jean Auteuil

8,0
2 944 oceny gry aktorskiej
Daniel Auteuil
Francuski aktor, urodzony w Algierii, którego sława sięga także za granice rodzinnego kraju. Początkowo planował zostać śpiewakiem operetkowym, zapisał się jednak na kurs aktorski. W 1974 zagrał w serialu "Les Fargeot". Potem przyszły role w filmach kinowych: "L'Agression" i "Attention les yeux". Występował także w teatrze, gdzie odniósł pokażny sukces w spektaklu "Coup de chapeau". W latach osiemdziesiątych zasłynął kreacją w "Jean De Florette
i "Manon u źródeł" Claude'a Berri. Za tą rolę nagrodzony został Cezarem, 
a drugiego zdobył dzięki filmowi "Dziewczyna na moście" partnerując Vanessie Paradis. W 1994 wystąpił wraz z Isabelle Adjani w "Królowej Margot". Dwa lata później zdobył Złota Palmę za obraz "Ósmy dzień". Zagrał główne role 
w dwóch komediach Francisa Vebera - "Plotka" i "Czyja to kochanka ?". Wyreżyserował też cztery obrazy: "Córka studniarza", "La Trilogie marseillaise: Marius",  La Trilogie marseillaise: Fanny" i "La Trilogie marseillaise: César". 
Jego żoną była Anne Jousset i aktorka Emmanuelle Béart. Od 2006 roku jest związany z rzeźbiarką Aude Ambroggi. Ma dwie córki i syna.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 stycznia 1950

miejsce urodzenia: Algier, Francja, (obecnie Algieria)

wzrost: 170 cm

BAFTA
Zdobył BAFTA, 6 innych nagród oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Anne Jousset (rozwód), córka Aurore (ur. 1980); 2. Emmanuelle Béart (1993 - 1995, rozwód), córka Nelly (ur. 18.04.1992); 3. Aude Ambroggi (od 22.07.2006), syn Zach (ur. 24.09.2009)
Był brany pod uwagę jako potencjalny odtwórca tytułowej roli w filmie "Van Gogh" Maurice'a Pialata. Aktor poświęcił wiele miesięcy na przygotowania, jednak ostatecznie autorzy zdecydowali, że słynnego malarza zagra Jacques Dutronc.
Coline Serreau proponowała mu jedną z głównych ról w filmie "3 hommes et un couffin", ale aktor wówczas wolał skorzystać z oferty Claude'a Berri i zagrać w "Jean de Florette". W roli Jacquesa zaś ostatecznie wystąpił André Dussollier.
W 2000 roku wystąpił w teledysku zrealizowanym do jednego z utworów Maxime'a Le Forestier - "L'homme au bouquet de fleurs".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

bardzo wszechstronny, od komedii przez komediodramat do thrillera. rzadko spotykany talent.

Nie wiedziałem, że prezes PZPN jest również francuskim aktorem.

Szukam filmu, o ile dobrze pamiętam francuskiego lub francuskojęzycznęgo, w którym jakiś szanowany lekarz jest oskarżony (wrobiony?) w jakieś grube przestępstwo, wrabia go jakaś tajemnicza organizacja (rządowa?), nie pamiętam w co go wrabiają. Gdy Policja przychodzi do jego gabinetu aresztować go on się orientuje i...

Witam.
Daniel Auteuil jak dla mnie jest jednym z najlepszych francuskich aktorów. Bardzo wszechstronny i utalentowany. Lubię go ogladać, ale Jest tak prężny zawodowo, że nie sposób wszystkie jego filmy zobaczyć (cześć niestety nie jest nawet dostępna). Kilkanaście miałem okazję obejrzeć. Niemniej chciałbym poznać...

czy to z nim byl film gdy nadziewa sie na pręt zbrojeniowy i chce telewizje aby ta zaplacila mu za nagrywanie tego wypadku by pomoc swej rodzinie?jaki to byl tytul filmu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones