PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714022}

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
7,4 134 435
ocen
7,4 10 1 134435
6,1 15
ocen krytyków
Za jakie grzechy, dobry Boże

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż.
Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

opis dystrybutora kina

To przedstawiona z dużym humorem opowieść o uprzedzeniach religijnych i rasowych. A rzecz dotyczy czterech pięknych sióstr na wydaniu, pochodzących z szanowanej, katolickiej rodziny. Ich konserwatywni rodzice - notariusz Claude Verneuil i jego żona Marie - zawsze marzyli o odpowiednich kandydatach na mężów dla swoich córek: Isabelle, Odile, Segolene i Laure. Nie zawsze jednak wszystko układa się w życiu tak jak sobie zaplanujemy. Właśnie tak jest w przypadku Varneuilów, którzy muszą się pogodzić ze zgoła odmiennym od ich oczekiwań wyborem córek. Isabelle wiąże się z Arabem, prawnikiem Rashidem Benem Assemem, z kolei Odile oddaje swoje serce Żydowi, przedsiębiorcy Davidowi Benichou, a Segolene jest zakochana w chińskim bankierze Chao Ling. Każdy z nich jest inny, ma swoje zasady, wartości, religię. Czy zatem uda się stworzyć jedną zgodną, wielką rodzinę? Chcąc nie chcąc Verneuilowie muszą zaakceptować swoich zięciów, a przynajmniej udają w swoim środowisku, że wszystko jest w porządku. Spotkania w gronie najbliższych pokazują już jednak zupełnie coś innego. Załamani Verneuilowie pokładają więc ostatnią nadzieję w najmłodszej córce Laure, zwłaszcza że ta właśnie zapowiada wizytę swego nowego partnera, katolika Charlesa Kofi, za którego zamierza wkrótce wyjść za mąż. Claude i Marie są w siódmym niebie, nawet wybaczają przyszłemu zięciowi jego niepoważny zawód aktora i komedianta. Ale przy pierwszym spotkaniu przeżywają szok. Okazuje się bowiem, że wybranek serca Laureto beztroski chłopak z Wybrzeża Kości Słoniowej.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones