PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714022}

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
7,4 134 359
ocen
7,4 10 1 134359
6,1 15
ocen krytyków
Za jakie grzechy, dobry Boże
powrót do forum filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?

Bardzo się rozczarowałam! Od paru lat chodzę, bez wyjątków, na francuskie komedie, tak się składa, że w większości filmy Danego Boon'a i spodziewałam się czegoś na podobnym poziomie. Teraz nie porównuję, ale jako fanka "Nietykalnych", "Tylko nie miłość", "Amelii", "Facetów od kuchni" czy wcześniej wspomnianych filmów Boon'a jest BARDZO ROZCZAROWANA. Cały scenariusz oparty TYLKO i wyłącznie na głupich, narodowościowych stereotypach, jedzie masakrycznie po osobach pochodzenia arabskiego, żydowskiego i azjatyckiego. Rozumiem, że taki był zamysł, ale przydałaby się JAKAKOLWIEK SPÓJNOŚĆ scen, fabuły, a tu lipa. Żarcik - pun - żarcik - przegięty żarcik - coś zupełnie nieśmiesznego - pun -> koniec sceny.
Nieczęsto piszę komentarze, ale ten film po prostu bardzo mnie rozczarował i czuję, że kasę na bilet lepiej wydałabym kupując 5 paczek chipsów do Dextera na DVD, oglądanego po raz setny.

Mimo mojej opinii, na sali dużo pań, w różnym wieku, rżało w niebogłosy, najwyraźniej dobrze się bawiąc. Może Polakom akurat na dobre wyjdzie taki film z dystansem. Człowiek totalnie tolerancyjny, nierozróżniający koloru skóry w filmie odnajdzie jednak tylko kopalnię głupich, nieśmiesznych stereotypów.

bakus_bakalus

no mnie nawet irytowały co niektóre reakcje publiczności może i zabawny był ten film ale bez przesady , co niektórzy nawet wydzierali mordy ze śmiechu i czasami sobie mówiłem naprawdę to takie zabawne jest ?? ale pewnie masz rację z tym dystansem , ale jak publice się podobał to ok każdy ma inne poczucie humoru ;0

bakus_bakalus

Można być tolerancyjnym i rozróżniać kolor skóry jednocześnie?

użytkownik usunięty
_MasterPain_

Tolerancja - z łaciny „cierpliwa wytrwałość”, "wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, „ścierpieć”. A więc można. Nie używaj słów, których prawdziwego znaczenia nie rozumiesz.

Ty nie odpowiadaj bezmyślnmie skoro nie rozumiesz czym jest "ironia" zawarta w pytaniu, yh.

użytkownik usunięty
bakus_bakalus

Nie rozróżniasz kolorów skóry bo jesteś daltonistką? Wniosek sam się nasuwa, totalna "tolerancja" prowadzi do ślepoty.

dobra dobra kiedy palimy kogoś na stosie ?

użytkownik usunięty
SeBo47

tylko te słuszne istoty hheheh

ocenił(a) film na 3

Wybacz brak precyzji! ( Hej! Mój pierwszy flame war. Lajtowy, bo strona dla kulturalnych ludzi, ale co poradzisz. ;))

użytkownik usunięty
bakus_bakalus

Luz, ja czepialska bywam ;]

ocenił(a) film na 8
bakus_bakalus

A ja uwazam ze w dzisiejszych czasach właśnie taki film jest potrzebny. I chapeau bas dla Francuzów, że potrafili taki film nakręcić i nikogo na stosie tam nie spalono. Czy nabijanie sie ze stereotypów czyni nas rasistami? Watpie.
PS Mam okazje pracować z Chińczykami i Żydami, wierzcie mi, są w 100% jak ich pokazano w filmie :D I jest to w nich super :)

bakus_bakalus

Zgadzam się w 100 % Na "Jeszcze dalej niż Północ " śmiałam się do łez a tutaj może kilka razy się uśmiechnęłam.Nie jest to jakiś super gniot ale świetna komedia też nie IMO Mimo wszystko można zobaczyć ten film dla samych widoków francuskiej prowincji. pozdrawiam :)

bakus_bakalus

Całkowicie się zgadzam. Nieśmieszny i taki jakiś prostacki. Żadna z postaci nie jest sympatyczna ( a przecież w komedii to zasada), a większość wręcz irytuje. Dialogi kiepskie i bez polotu. Nie wydałam pieniędzy na bilet- obejrzałam online , ale i i tak żałuję straconego czasu.

ocenił(a) film na 8
muh

wy chodzicie do kina analizować filmy czy się rozerwać ??

bakus_bakalus

Opinie na temat czarnych i muzulmanow to nie stereotypy, lecz fakty. Wystarczy popatrzc na islamizacje Paryza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones