PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749223}

Zabójcza ziemia

Killing Ground
5,5 1 447
ocen
5,5 10 1 1447
5,8 5
ocen krytyków
Zabójcza ziemia
powrót do forum filmu Zabójcza ziemia

killing ground 7/10

ocenił(a) film na 7

Dalbym 9/10 ale nie chce zachecac niektorych do ogladania takiego filmu. Moim zdaniem film bardzo realistyczny. Zachowania ludzi w filmie bardzo naturalne. (oprocz sceny gdzie Ian zamiast starac sie jechac od razu do szpitala z Chook wybrali wersje poszukiwania rodzicow - oczywiscie i tak nic z tego by nie wyszlo).

Film bardzo brutalny i szokujacy, zwlaszcza dla wrazliwych ludzi albo osob ktore lubia wybierac sie na takie egzotyczne wycieczki. Ja osobiscie wiele razy w Stanach wyjezdzalem na takie odludzia i mimo wewnetrznej odwagi, wiele razy mialem ciarki na placach spotykajac nieznajomych na szlaku (podobnie pewnie bylo z drugiej strony haha).

Nie polecam do ogladania mimo ze film jest naprawde swietny.

ocenił(a) film na 6
dabram17

80% filmu było wręcz zbyt realistyczne. Rzadko mi się zdarza, aby film tak podniósł mi ciśnienie i wywołał tak głębokie poczucie niemocy...
Zastanawiająca jest tak niska średnia ocen na FW.

[--------alert spoiler--------]

Czyżby ludzi zabolało, że twórca rzucił im w twarz prawdę, że przeciętni ludzie wbrew temu, co o sobie myślą, nie są w stanie podjąć działania nawet (a może szczególnie?) w obliczu ekstremalnej przemocy i zagrożenia życia?

Ogólnie, nie mam większych zastrzeżeń, co do przyczynowości i tragicznych skutków. Scenę z Ianem, który decyduje się iść szukać rodziców dziecka można wytłumaczyć tym, że był lekarzem i potrafił dokonać oceny sytuacji i stwierdzić, czy życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo. Jednocześnie miał silne podstawy, by uważać, że rodzice mogą być w jeszcze trudniejszej sytuacji, bo przecież nie zostawiliby dwulatka w dziczy.
Niestety twórca zepsuł końcówkę odchodząc od przyjętych założeń (bezradność i paraliżujący strach ofiar, które nie są w stanie podjąć walki o życie). Od momentu przyjazdu policji poszedł w oklepane hollywoodzkie rozwiązania(policja idzie na rzeź, ofiara staje się super bohaterką, powoduje wypadek i własnoręcznie zabija prześladowcę, oboje bohaterowie przeżyli).

[------koniec spoilerów------]

ocenił(a) film na 7
dabram17

a co z dzieckiem ? :)

ocenił(a) film na 8
conneryfan

Wiadomo tyle że pilnował go pies więc można założyć że Sam powiedziała policji gdy ta się zjawiła że w buszu zostało dziecko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones