PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603315}

Zabójczy Joe

Killer Joe
6,2 10 210
ocen
6,2 10 1 10210
7,5 11
ocen krytyków
Zabójczy Joe
powrót do forum filmu Zabójczy Joe

Od dziś właśnie oficjalnie przestaje sugerować sie ocenami z filmwebu. Miarka sie przebrała przez tyleee lat ;) Zawsze przed wyszukaniem jakiegos filmu na tradycyjny wieczorny seans podświadomie sprawdzam te z 7 z przodu wzwyż,gdzieś tak odruchowo.. Tu mnie cos podkusiło,Hirsch którego lubię,świetny McCouneghay i jakis user tez to polecil gdzies mi ostatnio i jestem po prostu rozwalony na łopatki ;D Jak dziś zobaczyłem kto reżyserował to dzieło wpadłem w szok..Nie wiedziałem,ze to taka legenda :0 Myślałem,że to jakiś młodziak i kolejny brylant przyszłej reżyserii..A tu taki zonk.. To jest genialne polączenie i pokazanie,że można zrobić film w stylu Tarantino i braci Cohen..Ten film to prawie arcydzieło..Tylko trzeba mieć dystans i lubić pewien rodzaj humoru.. Przez ostatnie pół roku nie uśmiałem sie tak na filmach jak na tym jednym :) Tu wszystko jest genialne.. Od początku do końca reżyser/scenarzysta zaskakuje widza,dialogi są kosmiczne,gra aktorska(Matthew i Gina) również.. I ten film też wcale nie jest taki odrealniony..Mało to takich patoli z głową rodziny z IQ od 1-10 ? ..Mistrzostwo świata wagi ciężkiej! Ps. Gdy czytam niektóre komentarze w stylu,że "nie logiczny,że nie prawdziwy,że głupi itd itp i etc" to polecam włączyć sobie jakąś obyczajówkę i nie brać sie za filmy pokroju Tarantina i braci Cohen.

ocenił(a) film na 8
mateos8

Dołączam się do oceny. Wspaniała ambiwalencja wylewa się z tego filmu. [spoiler alert] Z jednej strony poziom absurdu jest wysoki już od pierwszych chwil, gdy zamiast, jak w klasycznej historii ze szczęśliwym zakończeniem, próbować walczyć z gangsterem gość planuje zabicie matki, aż do kulminacji z "key-fry-C", kiedy trudno już nie usłyszeć we własnych myślach cichego "what the f#*k...". Z drugiej strony myślę, że w nie jednej z biednych rodzin w tych amerykańskich patologicznych dzielnicach, a może nawet w Polsce, zdarzyło się, że idiota zawiązał umowę z której nie był w stanie się wywiązać, a wyobraźnia zawiedzionego, nieopłaconego psychola przeszła granice wyobraźni. [koniec spoileru] Film nie jest więc, jak niektórzy twierdzą, zupełnie odrealniony i głupi. Mógłby być wręcz przestrogą dla idiotów, którzy chcą igrać ze złem, choć nie potrafią. Ale idioci raczej nie korzystają z żadnych rad.

mateos8

* nielogiczny,* nieprawdziwy ;) Gwoli scislosci,po kilku drinkach czasami mózg szwankuje :)

ocenił(a) film na 7
mateos8

Ja mam tak samo, też nie sugeruje się oceną na filmwebie. Tak jak ostatnio przez przypadek natrafiłem na "Bękarty Diabła". Trzeba dawać szansę filmom powyżej ocen 5.0. Niestety na filmwebie ocenia sporo osób niedorozwiniętych emocjonalnie! Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones