PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87932}
6,6 201
ocen
6,6 10 1 201
Zabić go
powrót do forum filmu Zabić go!

Poproszę poinformowanych o udzielenie odpowiedzi. 1. Jak ten film został nakręcony? Bowiem w kilku ujęciach daje się dostrzec dwójkę operatorów kamer przebywających w celi razem z osadzonymi. Niemniej osadzeni zachowują się niezmiernie naturalnie, jakbyśmy oglądali relację z ukrytej kamery. 2. Czy osadzeni zostali: A) poinformowani o kręconym dokumencie filmowym w którym będą brali udział, B) wynagrodzeni finansowo lub w inny materialny sposób (mam na myśli deputat) za zgodę, C) otrzymali do ręki scenariusz z treścią tekstów jak mają zaprezentować i w jaki sposób mają się zachowywać? 3. Jak dalej potoczyły się losy bohaterów dokumentu?

Film dokumentalny niebywale stronniczy, zmanipulowany. Ma na celu pokazać skazanego policjanta w roli ofiary, postaci tragicznej. Obraz ma na celu wzbudzenie współczucia i zrozumienia dla skazanego policjanta. A przy tym zastosowana socjotechnika ma pokazać, iż skazany policjant to w rzeczywistości człowiek "do rany przyłóż". I przy tych wszystkich zarzutach, nie zaprzeczam, iż dokument jest szalenie intrygujący, teksty i sceny bardzo interesujące, chyba najczęściej padającym słowem podczas dyskusji osadzonych jest słowo: "rozumiesz".

ocenił(a) film na 8
ILove90s

Wydaje mi się, że w przeszłości drążąc temat znalazłem informacje odnośnie okoliczności powstania dokumentu, ale niestety pamiętam to dość mgliście. Zapamiętałem, że realizowała go para, a mężczyzna był dziennikarzem śledczym lub kimś podobnym. Przebieg jest ewidentnie sterowany. Aż boli głowa. Jednak wciąga, bo zagrany przez kłamców,przestępców,morderców(być może), czyli rasowych aktorów.

ocenił(a) film na 7
ILove90s

Ja się nie zgodzę z tym, że dokument jest zmanipulowany. Wydaje mi się raczej, że idealnie pokazuje dynamikę pomiędzy przestępcą - policjantem oraz pozostałymi przestępcami. Widzimy oba punkty widzenia, które konstruowane są na żywo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones