film

Zabijam gigantów

I Kill Giants
2017
1h 44m
5,8 6 678
ocen
5,8 10 1 6678
Izolowana i prześladowana uczennica, którą wszyscy traktują jak dziwadło, skrywa mroczną tajemnicę: nocami, w lesie, zabija gigantów. więcej mniej
Zabijam gigantów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Barbara Thorson ma 11 lat i mieszka z siostrą i bratem w domu nad brzegiem morza. Tylko ona może uratować swoje miasto przed olbrzymami. Regularnie nosi ze sobą swój norski młot wojenny, nawet do szkoły. Wszystko wskazuje na to, że olbrzymy nadchodzą. Oczywiście ani dorośli, ani koledzy z klasy nie dają temu wiary. Sytuacja się zmienia, gdy do szkoły przychodzi nowa dziewczyna, Sophia. Jeśli olbrzymy nie istnieją, Barbara będzie mogła stracić sprzymierzeńca i pierwszą przyjaciółkę.

na podstawie
studio
1492 Pictures / Ocean Blue Entertainment / Treehouse Pictures / więcej
tytuł oryg.
I Kill Giants
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Lint, Lommel, Eupen (Belgia) i Irlanii.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Poots, Saldana, film producentów Harrego Pottera, premiera ponad pół roku temu, można już dostać w HD na necie, a tu nie ma ani słowa o czymkolwiek. Pilnuje ktoś tych stron?

Moim zdaniem mimo 1,44 godz. trochę za długi bo temat został wyczerpany jakieś piętnaście minut przed czasem. Ale mimo to warto obejrzeć.
Na pewno nie jest to kino rozrywkowe więc jeśli ktoś liczy na bajkę fantasy to może sobie darować.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Całkiem dobry film. Zaczyna się jak film fantasy . Jednak szybko przekonujemy się że to jest ogromny problem psychologiczny głównej bohaterki.

Film pokazuje zmagania dziecka z trudną rzeczywistością. Tytułowa fraza "I kill giants" jest mechanizmem obronnym bohaterki przed czymś, co nadchodzi, a czego nie da się zatrzymać. Odpowiedź na pytanie "Co to jest? Czy to aby na pewno giganci?" znajdziecie w filmie - ja osobiście go polecam, nie jest to kino rozrywkowe...

więcej