PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219643}

Zaginiony ląd

Land of the Lost
5,1 10 298
ocen
5,1 10 1 10298
5,0 3
oceny krytyków
Zaginiony ląd
powrót do forum filmu Zaginiony ląd

"Co tam Polacy - to jest prawdziwy głupek", "Spieprzamy", "Ciota", "Przewierca cię od tyłu fiut zombie" - to tylko kilka cytatów.
No, nie ma to jak kino familijne...

czipsy_dwa

Śmieszne jest to, że najgłupsze społeczeństwo na świecie, śmieje się z innego, mniej głupiego.

ocenił(a) film na 8
kohamusa

widzę co najmniej dwie śmieszniejsze rzeczy:

1) totalny brak zrozumienia gagu, gdzie słowa o Polakach wypowiada własnie postać specjalnie wykreowana na głupka i prostaka, postać której nie powinno się traktować poważnie.

2) dawanie jednej gwiazdki filmowi, który jest w najgorszym wypadku przeciętny, tylko dlatego że padło tam jedno głupie zdanie o Polakach. Jedne głupi żarcik i już się Polaki obrażają. Na mój gust to takie z deka potwierdzenie słów bohatera z filmu.

ZzazZ

Najśmieszniejsza, natomiast jest Twoja odpowiedź, którą kierujesz do mnie, a powinna dotyczyć wpisu czipsy_dwa, ponieważ :
ad1. nie odnoszę się bezpośrednio do gagu, który wnikliwie komentujesz,
ad2. nie dałem żadnej gwiazdki temu filmowi.

ocenił(a) film na 8
kohamusa

O faktycznie. Jestem na filmwebie od niedawna i przypadkiem odpowiedziałem na Twój komentarz. Odpowiedź naturalnie miała zostać skierowana do Czipsów. Wykorzystałem tylko Twój tekst o śmieszności, ale sama wiadomość nie miała być skierowana do Ciebie. Tak więc przepraszam

ZzazZ

... pokój i miłość.

ocenił(a) film na 1
ZzazZ

Dopiero teraz zauważyłem komentarz, więc odpowiadam.
A jednak zrozumiałem gag - niezależnie od wszystkiego, jest on dla mnie żenujący. Zazdroszczę, że Tobie się podobał. Naprawdę.
No i na podstawie czego wnioskujesz, że dałem 1 tylko za "głupie zdanie o Polakach"? Dorabiasz sobie całą opowieść w oparciu o niemające potwierdzenia w niczym skojarzenie. Przecież podaję jeszcze kilka innych cytatów, a to przecież tylko wyimek z powodów, dla których ten film jest dla mnie tak zły - i nie zasługuje na dłuższy komentarz. Ale jak tam sobie wolisz...

kohamusa

a nie napisali prawdy, cały świat śmieje się z głupoty polaczków bo i niestety mają racje, jesteśmy narodem debili wystarczy popatrzeć na to co wybieramy co 4 lata. I nasz słynny ból dupy, Amerykanów Niemców itd możemy obrażać w naszych produkcjach ale jak nas to już płacz

czipsy_dwa

A skąd pomysł że to kino familijne ?

ocenił(a) film na 1
Szaja_Labaf

Ja tego nie wymyśliłem. Przynajmniej dwie stacje telewizyjne, które go puszczał, reklamowały go jako "kino dla całej rodziny" i "familijna przygoda" więc pozwoliłem sobie w komentarzu odnieść do tych zapowiedzi. Tyle.

ocenił(a) film na 5
czipsy_dwa

E, bez przesady, nie jest taki zły, oglądam drugi raz i mnie osobiście bawi, grunt to dystans, ma swoje momenty choć i kiepskich tekstów nie brakuje.

A co do zapowiedzi to tak jakbyś wierzył politykom i w to co mówią w reklamach, oraz w "wizualizacje" działania np. płynu do naczyń czy proszku ;] Ale nie powiem, sam bym chętnie usłyszał: "A teraz kiepski film, z drewnianym aktorstwem, marnymi zdjęciami i fabułą wołającą o pomstę do nieba, polecamy dokładnie NIKOMU. Nie oglądajcie." :]

ocenił(a) film na 1
_Master_of_Disaster_

To nie jest kwestia wiary/niewiary - zapowiedzi sugerowały kino familijne, dlatego do tego odniosłem się w komentarzu, który miał ironiczny charakter. Tyle.

ocenił(a) film na 5
czipsy_dwa

A o to to już należy mieć pretensje do "naszych" z TV :) Twórcy zrobili kino przerysowane, z jajem, ale za dużą ilością gagów, idąc niestety na ilość nie jakość. Moim zdaniem miało być tak głupio, że aż śmiesznie i w dużej mierze się to udało. Widać dużo pracy włożone i sam pomysł z równoległym, absurdalnym światem wypalił (moim zdaniem), więc za samo to plus niezłe wykonanie solidne 5 się należy :)

No i Anna wygląda bosko w szortach ;)

ocenił(a) film na 1
_Master_of_Disaster_

Lektor z Pulsu nawet filmy z Seagalem i van Dammem zapowiada jako "ucztę dla całej rodziny", więc nic dziwić nie powinno :)
Co do "zaginionego lądu" - dla mnie ten film jako całość niestety leży i już nie wstanie, ale szczerze zazdroszczę tym, którzy potrafili się na nim dobrze bawić i coś z niego wyciągnąć. Dla mnie to ten przykład filmu, w którym pewne aspekty są tak złe, że kładą się cieniem na całej reszcie.

ocenił(a) film na 5
czipsy_dwa

Masz pełne prawo tak uważać :)

Dla mnie solidnie ale bez fajerwerków, a czasem poniżej średniej. Ja widzę w nim wiele nawiązań do rozmaitych schematów pop-kultury, choćby "misja ratowania świata" żywcem wyjęta z np. gier RPG (ktoś, zleca coś, komuś przypadkowemu i rozpoczyna się epicka przygoda, ale nic nie jest takie jak się wydaje na początku ;) ile razy już to widziałem) Anna to istna Lara Croft, no może mniej zabójcza w sensie dosłownym ;) Monolog do kamery, brak jedzenia, zjemy Chakę, naśmiewanie się z paradokumentów, selfie, czy tam foto na tle morderczego T-Rexa, nabijanie się z kultury smartfonów (durnych turystów i ich aparatów) itp. itd.

Masa tego, ale momentami zbyt niestrawna. Dlatego 5 to sprawiedliwa ocena IMHO ;)

czipsy_dwa

a to pretensje do filmu że stacja tv nadała temu status kina familijnego, potwierdzasz sobą tylko żart z filmu

czipsy_dwa

To Antypolonizm !!! W 24min Farrell obraża Polaków!A film żenada 0*

ocenił(a) film na 8
Miroslaw321

Co masz dokładnie na myśli z tym obrażaniem polaków?

Miroslaw321

no i ma rację

ocenił(a) film na 10
czipsy_dwa

Po co sie tak unosic, ja mam Amerykancow za durnych grubasow spod znaku MC Donalda wiec ich komentarze mam w czterech literach :D

ocenił(a) film na 3
czipsy_dwa

Zgadzam się,gniot jakich mało.Najgorszy film z udziałem Ferrella.

czipsy_dwa

Powinieneś jeszcze dodać ten znakomity polscy cytat który stał się memem: https://www.youtube.com/watch?v=ZzM1KzltBAo&t=92s od 01:03

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones