PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11929}
7,3 1 385
ocen
7,3 10 1 1385
Zakład
powrót do forum filmu Zakład

Źle nastawiłam godziny nagrywania i obejrzałam film do momentu, gdy Matlak stoi na podwórku i trzyma za nogi królika. Dalej taśma się "urwała";) Bardzo Was proszę o pomoc, w kilku słowach, jak się skończył film (może na maila, jeśli nie tu), bo bardzo mi się podobał, ale... no właśnie;) Z góy serdecznie dziękuję!!!

ocenił(a) film na 7
__Karolina__

Naprawdę dziwny zbieg okoliczności. Moja taśma "urwała się" w tym samym miejscu. Zdobyłem film z wielkim trudem i w najbliższym czasie będę go oglądał. Daj znać czy interesuje Cię jeszcze ten temat...

mi3choo

Witaj! Oj tak, jak najbardziej mnie to interesuje, bo - chociaż minęły już trzy lata! - nie miałam okazji obejrzeć "Zakładu" ponownie. Będę wdzięczna za ujawnienie zakończenia filmu. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
__Karolina__

Końcówka (zabrakło nam około dwóch minut filmu): Tomek trzyma królika, czekając na dyrektora. Kiedy tamten się pojawia chłopak zabija królika nożycami do cięcia blachy (obcina mu chyba kończyny, albo uszy- na szczęście nie pokazano tego). Tomek rzuca królika przed dyrektora i mówi- No zabij mnie!! Dyrektor zaczyna wściekle wymachiwać laską, ale nie może lub nie chce uderzyć nią Tomka (wcześniej w rozmowie z młodym wychowawcą mówił o biciu wychowanków). W końcu rzuca laskę przed siebie i patrzy na chłopaka załzawionymi oczami. Tomek przez chwilę patrzy na dyrektora , obraca się i odchodzi. THE END
pozdrawiam, mam nadzieję że pomogłem i napisałem zrozumiale:)

mi3choo

Mi3choo, bardzo Ci dziękuję za pomoc! Teraz już nareszcie wszystko jasne. Dosyć drastyczne zakończenie, jak się okazuje. Jeszcze raz dziękuję!

ocenił(a) film na 8
__Karolina__

film jest online
ale nie moge zamieścić ci linka bo to niezgodne z regulaminem. jak coś to pisz

ocenił(a) film na 5
__Karolina__

krzyczy: "zabij" a nie" zabij mnie". Dyrektor młóci laską prawdopodobnie zdechłego królika a nie królikowskiego. I tak się kończy jak czeski film. Widać że film jest tak idiotyczny że każdy widzi co innego.

ocenił(a) film na 4
Aldon

Mi się też wydaje, że Peszek zabił królika. No i szkoda, że zakończenie jest niezrozumiałe, bo bez tego nie może być wyższej oceny.

ocenił(a) film na 5
__Karolina__

http://www.youtube.com/watch?v=5dMqCSvmLLc

Znawca kina

Dopiero teraz zauważyłam Twoją odpowiedź. Właśnie ta scena mi umknęła - bardzo dziękuję!

ocenił(a) film na 9
__Karolina__

Według mnie ten film skończył się tak:
Tomek obcina królikowi uszy, przez co zwierze straszliwie cierpi. Następnie rzuca królika pod nogi dyrektora mówiąc zabij. Dyrektor chcąc przerwać cierpienie stworzenia zabija ze łzami w oczach tego królika swoją laską. W ten sposób Tomek zmusił dyrektora do zabicia jednego ze swoich ukochanych królików.

przybylak09

Też skłaniam się ku interpretacji, że dyrektor prawdopodobnie wybrał "mniejsze zło" i skrócił cierpienie królika. Dziękuję za odpowiedź!

__Karolina__

Obejrzałem film wczoraj. Trochę mnie ruszył, nie spodziewałem się takiego kina. Końcówka z Królikiem, w całej swojej symbolice (do waszych interpretacji dodam symbolikę białego królika jako niewinnego stworzenia, czystego), końcówkę uważam za majstersztyk. Rzadko zdarza mi się obejrzeć filmy z tak dobrze przemyślaną końcówką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones