PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118262}

Zakochany Paryż

Paris, je t'aime
7,1 29 414
ocen
7,1 10 1 29414
6,7 11
ocen krytyków
Zakochany Paryż
powrót do forum filmu Zakochany Paryż

pocztówki

ocenił(a) film na 7

Zakochany Paryż to 18 krótkich historii miłosnych rozgrywających się w jednym z najpiękniejszych miast na świecie czyli w Paryżu. O dziwo wśród wielu miłych opowiastek znalazło się też w tym zestawieniu kilka poważniejszych historii, a nawet jeden prawie horror. Niestety jak to bywa w przypadku takich składanek, poziom filmu jest nierówny, ale całe szczęście prócz kilku wpadek znalazło się też kilka prawdziwych perełek. Jedno co mnie rozczarowało, to to, że niestety mało który reżyser skoncentrował się na pokazaniu Paryża jako takiego. Większość historii mogłaby się równie dobrze rozgrywać w zupełnie innym mieście, a wydźwięk byłby podobny.

Zdecydowanie najsłabsze historie to (niestety nie pamiętam tytułów):
6. Christopher Doyle - całkowicie zwariowane dziwactwo, które na siłę chce się wyróżnić, ale tak naprawdę nie mówi o niczym istotnym i szybko ginie w tłumie (3)
4. Joel i Ethan Coen - chyba nigdy nie polubię ich filmów. (5)
9. Sylvain Chomet (5),
14. Vincenzo Natali - wampirowe love story, które dla niektórych może być interesującą wariacją na temat, ale dla mnie jest makabryczne i zupełnie nie pasuje do reszty. (5)
11. Olivier Assayas (6)
3. Gus Van Sant - przegadane, zbyt teatralne i średnio dowcipne (6)

Ciekawe historie to:
1. Bruno Podalydès - na dobry początek(7)
5. Walter Salles - prawdziwa, prosta ale poruszająca historia (7)
12. Oliver Schmitz (7)
13. Richard LaGravenese (7)
15. Wes Craven (7)

Perełki:
2. Gurinder Chadha - o zauroczeniu i różnicach kulturowych, które wcale nie są aż takie wielkie (8)
17. Gérard Depardieu, Frédéric Auburtin - chyba jedyna tak pełna ciepła i prawdziwie dowcipna historia pomimo, że traktuje o rozwodzie (9)
8. Nobuhiro Suwa - niesamowicie smutna historia z fantastyczną Juliette Binoche. Oszczędna w słowach, ale bez problemu zrozumiała (9)
11. Alfonso Cuarón - nie zawiodłem się, choć na początku byłem nieco zmieszany. Przewrotna historia, bez cięć, do kilkukrotnego oglądania. (9)
18. Alexander Payne - ciepła historia o Amerykance w Paryżu. Chyba najbardziej oddająca klimat i atmosferę tego niesamowitego miasta (10) http://youtube.com/watch?v=kfkUF2bAvF0
7. Isabel Coixet - trochę w stylu Amelii. Świetna muzyka, dobre dialogi, interesująca historia prawdziwej miłości pojawiającej się trochę za późno. (10)
16. Tom Tykwer - jest Paryż, jest miłość, jest wciągająca historia, świetna muzyka i zaskakująca końcówka. Cudowne 7 minut. Rewelacja. (10) http://youtube.com/watch?v=kWpz3GvCIDU&feature=related

Pobawiłem się nieco w zliczanie wszystkich punktów. Trochę bez sensu bo na końcu wyszło mi dokładnie tyle ile bym postawił "Zakochanemu Paryżowi" bez wystawiania ocen dla każdej opowieści z osobna, czyli…

7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones