Zmarnowany potencjał.

Niestety ale w mojej opinii film jest sporym rozczarowaniem. Boli mnie, iż producenci w tak mierny sposób przedstawili jedną z najbardziej przerażających postaci kina grozy - Valaka.
Fabuła jest dość banalna i oklepana, na próżno szukać tutaj choć malutkich zwrotów akcji a nie daj boże oczekiwać napięcia. Akcja pędzi mocno do przodu i właściwie z samej i mrocznej historii nie wiele się dowiadujemy po za tym, że kiedyś jakiś księciunio odprawiał sobie egzorcyzmy i bach prawie otworzył piekielną bramę - "prawie" bo przecież w momencie wkroczyli Templariusze i za pomoca krwi Jezusa dali radę ją zapieczętować.
Brama jednak zostaje otwarta na wskutek bombardowań z II wojny światowej, czyli (zakładając, że mamy 1952 r) przez 7 lat nie działo się nic kompletnie , a teraz nagle Markiz Węży wyszedł z ukrycia? Świetnie.
Samego Valaka jest na lekarstwo, a jump scary słabo straszą. Pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie ten demon w drugiej części Obecności - niepewność, mroczna tajemnica i potężna siła - to było coś. Tutaj natomiast Valak gdzieś tam sobie straszy, gdzieś tam się błąka, tu wyskoczy jedna zakonnica, tam zaś druga i po krzyku :P
Do tego kilka śmiechowych i kompletnie nie pasujących do klimatu sytuacji, wciśnietych dosłownie na siłę i bez większego sensu. Oczywiście nie obyło się bez miejscowego bawidamka, który potrafi ustrzelić i tym samym uspokoić ducha XD

W momencie gdy film się zaczynał, mówię sobie okej klimat jest naprawdę dobry; stary i zapyziony zamek gdzieś na zadupiu w Rumunii, mgła, sporo mgły(tylko czekać aż wyskoczą z niej jakieś mglaki Xd), niestety im dalej w las tym szybciej, gorzej i co raz mniej strasznie.
Na koniec mamy małe nawiązanie do pierwszej części Obecności, bo przecież w efekcie demon nie został pokonany i jakimś cudem musiał przeżyć, a jak to zrobił to z góry wydaje się wiadome.

Byłem naprawdę mocno zaciekawiony tą produkcją i choć w efekcie mnie rozczarowała, to mam nadzieję, że będzie mi jeszcze dane ujrzeć Valaka na dużym ekranie - tym bardziej w o wiele lepszej formie...

71

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: