PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667242}

Zanim zasnę

Before I Go to Sleep
6,7 68 006
ocen
6,7 10 1 68006
4,7 10
ocen krytyków
Zanim zasnę
powrót do forum filmu Zanim zasnę

Czytałam książkę

ocenił(a) film na 3

i spodziewałam się, że film będzie słabszy. Ale żeby aż tak skaszanić? Ło matko!
Spłycono fabułę do przesłania, że miłość matczyna jest silniejsza nawet od amnezji.
Może jakbym nie czytała książki to dałabym więcej a tak to tylko 3.

ocenił(a) film na 5
limajka

Ja również najpierw przeczytałam książkę, a dopiero później zdecydowałam się na obejrzenie filmu. I jak to zwykle bywa przy takiej kolejności, jestem ogromnie rozczarowana tym co zobaczyłam. Dużo ważnych fragmentów w ogóle nie wykorzystano (rozumiem, że trudno jest wszystko umieścić, ale jak można aż tak upraszczać?), a to co już zaczerpnięto z pierwowzoru, zostało pozmieniane i poprzekręcane... Tak jak było wygodnie. Szkoda tylko, że w ten sposób straciło sens wiele fragmentów tej historii. Nigdy nie zrozumiem po co kręci się film na podstawie książki, skoro czerpią z niej jedynie tytuł i ogólny pomysł, a resztę dopasowują pod swoje wyobrażenia.

ocenił(a) film na 7
malami132

Bo brakuje kompletnie pomysłów na nowe filmy, które MUSZĄ kręcić. Gdyby zbyt wiernie kręcili filmu, autor książki mógłby negocjować wyższe honorarium, a tak po najmniejszej linii oporu mają pomysł.
Film mi się podobał, szału nie ma, ale ciekawie się rozwiązywało meandry pamięci - fajny film po pracy.
Książki nie czytałam, ale widzę, że powinnam to nadrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones