PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640026}

Zaraźliwi

Antiviral
5,2 3 165
ocen
5,2 10 1 3165
6,2 5
ocen krytyków
Zaraźliwi
powrót do forum filmu Zaraźliwi

Celebrity Touch

ocenił(a) film na 5

Jestem pełen nadziei względem Cronenberga Juniora. O ile pomysł wyjściowy jest dla mnie nie do przyjęcia (nie wierzę, iż można by usankcjonować społecznie taką bzdurę jak sprzedaż chorób celebrytów, oraz by był na nie aż taki popyt) to został on na tyle ciekawie rozwinięty, że można przymknąć na niego oko. Patent na fabułę jest bardzo upiorny i rozbudowany. Nie musi być w żaden sposób realistyczny.
Jedzenie tłuszczu znanych osób, przeszczepianie sobie ich skóry, wprowadzanie do swoich organizmów bakterii ikon srebrnego ekranu... Całą fascynację tymi zabiegami bohaterowie potrafią świetnie wyjaśnić. Dla nich to przeżycie duchowe i coś na miarę religii przyszłości, która zwróciła swoje zainteresowanie ku człowiekowi.
Pierwsza godzina seansu jest wprost idealna. Nie brnie do przodu jak szalona, a zmusza nas do snucia własnych wniosków. Niestety potem akcja przyspiesza, a "Antiviral" staje się kryminałem, którego głównym motywem jest odkrycie, kto zaraził Hannah Geist groźnym wirusem. Na szczęście ostatnie 30 minut potrafi jeszcze zaskoczyć mocnymi scenami, pełnymi patentów na zrewolucjonizowanie chorego świata czczącego "ludzi idealnych" - celebrytów. Ostatnia scena jest wisienką na torcie. Lepiej się nie dało spuentować tej opowieści.
Coś jest z tym filmem jednak "nie tak". Niby kontrastująca tutaj czarna krew i białe tło robią upiorne wrażenie, a muzyka wywołuje dreszcze. Myślę że prócz motywów śledztwa zawinił główny bohater. Jakkolwiek dobrze nie zagrał Caleb Landry Jones, fizycznie idealnie pasujący do tej opowieści, tak jego choroba przeciągnięta na cały film ograniczyła rozwój historii w niektóre regiony. Biedak wciąż się garbi, każdy może z nim zrobić co zechce. Bierność głównej postaci po pewnym czasie irytuje, bo niektóre decyzje podejmuje, jak mogło by się zdawać, tylko pozornie. Tak na prawdę to otoczenie rzuca nim jak chce. Mnie w każdym razie w pewnym momencie zaczęło wkurzać, iż tak niewiele zależy tutaj od Syda.
Mimo wszystko "Antiviral" polecam. Kawał dobrego biologicznego horroru.

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Zgadzam się z Tobą, jednak mi poświęcenie dużo miejsca głównemu bohaterowi wcale nie przeszkadzało.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Dokładnie, w ogóle w ciekawy sposób nawiązuje do Zbrodni przyszłości jego ojca, który zresztą interpretowałeś na forum. Poza tym to wcale nie jest jakieś mało realistyczne, zwłaszcza sprzedawanie żarcia ze sklonowanych tkanek, takich co by się zarazili czymś od swojego idola mógłbym nawet wskazać palcem, ku rwa sam bym się zaraził HIVem od Jessicy Alby:P

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Oj zdziwiłbyś się co pseudo fani są w stanie zrobić dla chociażby głupiego zęba swojego idola, dotknięcia go, albo zostania przez niego oplutym ;) Ja akurat sądzę, że takie rzeczy bez problemu by się sprzedawały.

ocenił(a) film na 5
ziooomeekk20

Pewnie by się sprzedawały, ale na czarnym rynku. Nie sądzę aby jakiś kraj coś takiego kiedykolwiek zalegalizował. A przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Akurat pomysł wyjściowy jest najlepszy. Kojarzysz program 'Chcę mieć słynną twarz'? Cronnenberg jr. poszedł z tą już zrealizowaną wizją ludzkości o krok dalej.

ocenił(a) film na 5
michal.2907

Mówiąc szczerze, nie słyszałem o takim programie. Wciąż w głowie mi sie nie mieści czego ludzie potrafią potrzebować jako fani. A ja jeszcze sie autografami karmię :P

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Reality show MTV z lat 2004- 2005. 12 odc, tylko jeden sezon, nie wiem dlaczego. Program, w którym użytkownik robił sobie operację plastyczną (!), by się upodobnić do idola. Dalej uważasz, że Cronnenberg przesadził? :)

ocenił(a) film na 5
michal.2907

Tak :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones