Film

1994 1 godz. 18 min.
7,4 10 828
ocen
7,4 10 1 10828
2 973
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
{"id":"11958","linkUrl":"/film/Zawr%C3%B3cony-1994-11958","alt":"Zawrócony","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/19/58/11958/6956052.2.jpg"}
Tomasz Siwek, prosty robotnik w jednej ze śląskich elektrociepłowni, zostaje wysłany przez swojego szefa na solidarnościowy wiec, gdzie ma szpiegować kolegów z pracy. Zabezpieczający manifestację milicjanci biorą go jednak za opozycjonistę i aresztują.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złote Lwy Najlepszy film w roku 1994 dla Kazimierz Kutz
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Tomasz Siwek pracuje w śląskiej elektrociepłowni, rozwożąc wodę sodową wśród robotników. Jest członkiem PZPR, więc partyjny zwierzchnik namawia go do szpiegowania kolegów z "Solidarności" podczas wiecu w Katowicach. Tomek bez zbytnich oporów wyraża zgodę. Jednak w czasie manifestacji daje się porwać nastrojowi chwili, zapomina o zadaniu.Tomasz Siwek pracuje w śląskiej elektrociepłowni, rozwożąc wodę sodową wśród robotników. Jest członkiem PZPR, więc partyjny zwierzchnik namawia go do szpiegowania kolegów z "Solidarności" podczas wiecu w Katowicach. Tomek bez zbytnich oporów wyraża zgodę. Jednak w czasie manifestacji daje się porwać nastrojowi chwili, zapomina o zadaniu. Zaczyna wspólnie z innymi śpiewać "My chcemy Boga", staje się ofiarą milicyjnego pościgu. Z niedoszłego konfidenta przeobraża się niemal w opozycjonistę.

studio
Ikam Ltd. (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Zawrócony
inne tytuły
Film Kazimierza Kutza powstał w tym samym okresie, w którym reżyser ten realizował inne przedsięwzięcie o podobnej tematyce, tzn. "Śmierć jak kromka chleba". Jednakże ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bieganie

  abstraction_ ocenił(a) film na 7

  Dobry film, ale niektóre sceny wydawały mi się zbyt przeciągnięte. Za dużo biegania. Szczególnie dłużyła mi się scena tortur na schodach.

 • 8/10 a ostatnia scena koło kosciola to rewelacja

  _poison_

  kazdy lubiacy polskie kino powinien to obejrzec

 • 7/10

  reptile2006 ocenił(a) film na 7

  Dobry polski film... jest smutno ale i niesamowicie prześmiewczo... Zamachowski genialny... te jego ruchy to coś niemożliwego... jak on to zrobił to nie mam pojęcia... Naprawdę super kino i polecam gorąco !

  8
  • 8/10 genialny film

   Albano ocenił(a) film na 8

   Kreacja Zamachowskiego dla mnie oskarowa:) Film zdecydowanie inny niż wszystkie. Najlepszy moment to przesłuchanie na komendzie. W roli przesłuchującego Marek Kondrat. Nie da się opisać słowami, trzeba zobaczyć:)

  • Jeden z moich ulubionych filmów Zbigniewa Zamachowskiego

   użytkownik usunięty ocenił(a) film na 8

   pierwszy raz film obejrzałem jak miałem 12 lat bardzo mnie zaciekawił ja uważam że to nie jest za bardzo Komedia tylko Dramat jak Zamachowski był mocno poniżany przez milicjantów i to mnie wzruszyło wiele razy oglądałem w tv i czasami lubię obejrzeć w internecie ... więcej

   6