Marek Kondrat 

Marek Tadeusz Kondrat

8,3
44 955 ocen gry aktorskiej
Marek Kondrat
Marek Kondrat jest jednym z najpopularniejszych aktorów współczesnego polskiego kina. Pochodzi z rodziny z tradycjami aktorskimi. Po raz pierwszy będąc jeszcze dzieckiem wystąpił w filmie "Historia żółtej ciżemki". Uwagę krytyków i dziennikarzy zwrócił na siebie główną rolą w "Zaklętych rewirach". Tygodnik "Film" przyznał mu wówczas nagrodę za najlepszy debiut 1975 roku. Ukończył warszawską PWST, w której dzisiaj pracuje jako wykładowca przekazując swoją wiedzę i doświadczenie rzeszom przyszłych aktorów. Największą popularność przyniosła Kondratowi rola Olgierda Halskiego w telewizyjnym serialu "Ekstradycja". Dla większości polskich widzów artysta jest uosobieniem "wrażliwego twardziela". Wizerunek ten umocniły jego role w filmach Władysława Pasikowskiego. Aktor cieszy się powszechną sympatią widzów i krytyki. Świadczą o tym przyznane mu liczne nagrody. Otrzymał m.in. Złotą Kaczkę dla najlepszego aktora 1996 roku. Jest on również trzykrotnym laureatem Wiktora i Super Wiktora '97. W 1999 roku na ul. Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto jego gwiazdę w Alei Sław.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 1950

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

wzrost: 168 cm

Orzeł
Zdobył Orzeł, 6 innych nagród oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Ilona (rozwód), 2 synów: Mikołaj (ur. 08.07.1974) i Wojciech (ur. 03.07.1986); 2. Antonina Turnau (od 19.09.2015), córka Helena (ur. 2018)
W 1972 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Otrzymał następujące odznaczenia państwowe:
- 1980 r. - Brązowy Krzyż Zasługi;
- 2002 r. - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Jest synem aktora Tadeusza Kondrata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W filmie pod tytułem ING Bank Śląski. Aż nawet dzieci mojego znajomego gdy zobaczyli go w filmie Dzień Świra i stwierdzili "A to przecież ten dziadek od banku" to już wszystko wyjaśnia. Wsiąkł w ten bank na dobre i niestety nie zanosi się na to że przestanie nas w końcu raczyć mądrościami. Prędzej Familiada i Klan...

więcej

bo go lubię. W niektórych filmach dał czadu

Aktor o tak fenomenalnym talencie, a grał np. w polskich produkcjach telewizyjnych. Gdyby urodził się Amerykaninem czy Anglikiem miałby już pewnie kolekcję kilku Oscarów. Sprawdziłby się w realiach hollywoodzkich, skala talentu predestynowałaby go do aktorskiej czołówki.

szkoda, że nie ma następców takich geniuszy aktorskich jak p.Kondrat

Witam.
Wydaje mi się, że Marek Kondrat grał również w filmie "Igraszki z diabłem". Bardzo stary film. Występowała w nim także Zawadzka.
Opisane tutaj: http://pl.shvoong.com/books/novel-novella/1688600-igraszki-diab%C5%82em/
Dziwię się, że nie ma go w filmografii Kondrata.
Pozdrawiam