PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96311}

Zdarzyło się w Paryżu

L'air de Paris
6,2 75
ocen
6,2 10 1 75
Zdarzyło się w Paryżu
powrót do forum filmu Zdarzyło się w Paryżu

Ładny, lekki i przyjemny. Tak można by określić ten film. No, jeszcze słowo ciepły pasuje tu
jak ulał. Gabin gra tu Victora, trenera boksu, który trenuje bardziej z pasji, chęci pomocy
biednym dzieciakom, oraz chęci samospełnienia, niż dla pieniędzy. Jego żona (jak zawsze
świetna Arletty) nie do końca podziela jego entuzjazm, gdy ten przygarnia kolejnego
wychowanka – André (Roland Lesaffre). Nasz Andre dostaje nie tylko szkołę boksu, ale i
dach nad głową. Jednak plany Victora o zrobieniu z Andrzeja (w polskiej wersji kinowej tak
ochrzczono bohatera) mistrza i z siebie wielkiego trenera komplikuje pewna modelka, w
której, od dziwo z wzajemnością, zakochuje się młody bokser. Świetnie zagrany, z
humorem i wątkiem miłosnym film o wyborach, których sam do końca nie rozumiem (no bo
chyba kurde po treningu przed snem jest jeszcze trochę czasu na miłość, nie?). Jednak z
lekkim dystansem i poprawką na inny świat, inne czasy, inne charaktery i poglądy
bohaterów oglądało mi się to naprawdę świetnie. Ładne zdjęcia, fajne dialogi, świetna
obsada. Polecam nie tylko fanom boksu (ja nim nie jestem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones