PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490841}

Zeszłej nocy

Last Night
6,8 36 402
oceny
6,8 10 1 36402
6,4 7
ocen krytyków
Zeszłej nocy
powrót do forum filmu Zeszłej nocy

Choć podobnie do wielu widzów serdecznie kibicowałam Jo i Alexowi, nie mogę zgodzić się z
panującą opinią, iż Jo nie kochała Michaela i nie powinna z nim być.
Jak dla mnie, Jo po rozstaniu z Michaelem poleciała do Paryża - miasta miłości, namiętności i
sztuki, której Michael jako biznesmen być może nie rozumie - z nadzieją na coś
niezobowiązującego, co po prostu odwróci jej uwagę. Spotkała Alexa i wbrew temu, czego
pragnęła, pokochała go, jednocześnie nie przestając kochać Michaela, choć są to całkowicie
inne rodzaje miłości. Michael to 'przyziemna', silna, trwała miłość; ktoś, z kim wziąć kredyt, mieć
dzieci i się zestarzeć. Daje jej poczucie bezpieczeństwa. Alex natomiast to dziki żywioł, coś, co ją
pochłania, ale jest niestały, może być zagrożeniem. Uważam, że nie można wskazywać, która
miłość jest lepsza; obydwie mają swoje plusy i minusy.
Jo jest nieszczęśliwą kobietą, zamkniętą pomiędzy życiem rzeczywistym(Michaelem) a krainą
marzeń (Alexem). Coś, co ją satysfakcjonuje i daje spokój nie jest czymś, co ją uszczęśliwi i
pochłonie, jednak naprawdę istotne jest to, że sama odrzuciła to, co dawało jej tak wielkie
szczęście (scena rozmowy z Alexem w mieszkaniu Andy'ego). Miłość do jednego i drugiego żyją
w niej, koegzystują i rosną razem. Uzupełniają się. Może jestem jedyną, która widzi to w tak
pogmatwany i chory sposób, ale byłam na miejscu Joanny, stąd to wszystko.
Trochę się rozpisałam, ale koniec końców - miłość nie wystarczy, by utrzymać związek. Potrzeba
zaufania, wiary, czasu, siły i miliarda innych rzeczy, których zabrakło zarówno w relacji z
Michaelem, jak i Alexem. Joanna jest zawieszona w miłości do obydwu, co jak dla mnie jest
obrazem bardzo ważnej prawdy - miłość się nie kończy. Nie da się jej 'ot tak' uciąć, ona musi się
wypalić. Dlatego Joanna wróciła do Michaela w przeszłości, dlatego też teraz w bezsenne noce
myśli o Alexie. Jeśli próbujemy się od czegoś odciąć, robimy to na siłę, uczucia będą nas
prześladować, dążyć do tego, aby dać drugą szansę i 'dokończyć' miłość.
Ten film jest naprawdę wielowątkowy, obraz każdej relacji tutaj przedstawia inne wartości i
prawdy. Keira znów odwaliła kawał dobrej roboty.
A tak na marginesie, rzucił mi się w oczy kontrast Joanny i Michaela w kwestii pracy. Artystka i
biznesmen nie potrafią dojść do siebie, jednak żyją razem, uzupełniają się. Natomiast Joanna i
Alex - dwoje artystów, wolnych duchów - nie są na tyle 'przyziemni', by żyć czarno-białymi
kategoriami związek/nie-związek, dlatego właśnie w moich oczach ich relacja jest tak magiczna,
ale i ulotna. Strasznie kojarzy mi się z nimi ten utwór -> https://www.youtube.com/watch?
v=kNQASi28tIg

ocenił(a) film na 8
yokooo

Podoba mi się Twoja interpretacja :) Co to za utwór? Niestety link do niego nie działa.

arael6

O jeju, już nie pamiętam za dobrze, ale chyba "Home" Daughter. ;)

ocenił(a) film na 8
yokooo

No faktycznie, utwór jakby opowiadał podobną historię do tej z filmu... Dzięki :)

yokooo

Różne rodzaje miłości?- Podoba mi się to porównanie. Jeden od kredytów, chowania dzieci a drugi od dzikiej namiętności. Jesteś typową kobietą która dzieli mężczyzn na dwa typy do wykorzystania. Jeden to żywiciel, drugi to kochanek. Takie jesteście.

LOcean

Ano zgadzam się.Zawsze mi wstyd za inne kobiety,kiedy widzę jak parszywie przeinaczają rzeczywistość.Facet zdradza bo to prymitywne zwierze,nie ma uczuć ani serca,spółkowanie jest jego drogą życiową.Za to kobieta nie zdradza,kobieta żyje na krawędzi dwóch światów,jej rozdwojona dusza nocami kocha namiętnego artystę ,a za dnia stabilnego twardziela.
Jako kobieta przepraszam Was,mężczyzni.Jeśli kiedykolwiek uwierzyliście w takie teksty,to oświecę Was,te ,które tak mówią po prostu swędziała ....no wiecie, ale jako że pół życia spędzamy analizując uczucia własne i otoczenia,to po prostu potrafimy fajniej to ubrać w słowa.
A film ciekawy,dobrze zagrany.Polecam :)

ocenił(a) film na 7
yokooo

Bardzo dobrze napisane...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones