PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691809}

Zgorszenie nocy

Mischief Night
4,5 789
ocen
4,5 10 1 789
Zgorszenie nocy
powrót do forum filmu Zgorszenie nocy

Really? Kto tłumaczył tytuł?!

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Pewnie ta sama łachudra co "MOTYL Still Alice".

MyNameIsDeath

Ktokolwiek go tłumaczył, chyba miał zły dzień.

MyNameIsDeath

"Noc figli"
a to co tu fw prezentuje, to tylko i wyłącznie ich wymysł, albo jakiegoś durnia co i tak zaakceptowali moderatorzy fw

ocenił(a) film na 6
lesli_2

Oglądalem w intenecie. Podpisany był jako zgorszenie bocy, ale w napisach było "Noc Figli". Ehhhh...

ocenił(a) film na 5
robsonkrynicki

Napisy robił kto inny aniżeli akceptował obecny tytuł.

ocenił(a) film na 6
MyNameIsDeath

Hahaha, racja. :)

MyNameIsDeath

Tytuły często nie są tłumaczone ponieważ dystrybutorzy nadają swoje.

ocenił(a) film na 5
oxygen78

Jak widac czasem kreatywnosc ponosi ich zbyt ostro.

MyNameIsDeath

Może i tak bywa ale i czasem cięzko oddać coś z jezyka obcego na polski i trzeba pokombinowac a czy trafnie czy nie to juz inna sprawa.

MyNameIsDeath

A kto powiedział, że ten tytuł był "tłumaczony"?

Nikt go nie tłumaczył, bo tytułu filmu się nie tłumaczy, tylko się go nadaje dla jego lokalnej wersji językowej.

Tytuł nadany przez polskiego dystrybutora nie musi mieć nic wspólnego z tytułem oryginału. Może być zupełnie inny, może zostać oryginalny, może nawiązywać do oryginalnego, może zawierać oryginalny z jakimś dopiskiem, może być kalką oryginału etc.

Nauczcie się wreszcie, bo już męczące jest to wyjaśnianie każdemu z osobna, że nie ma żadnego tłumaczenia tytułów.

ocenił(a) film na 5
DIOYY

Nie życzę sobie, byś zwracał(a) się do mnie per "nauczcie się", bo nie jestem częścią jakiegoś motłochu. I doskonale zdaję sobie sprawę, że tytuł filmu nie musi być ani przetłumaczony, ani nie musi wiernie odzwierciedlać oryginału - nie czepiaj się słów. Jednocześnie nie ma czegoś takiego, jak "zgorszenie nocy" - to właśnie bardzo nieudolna próba przetłumaczenia tytułu i usilne trzymanie się oryginału przez osobę, która pewnie nie znała nawet kontekstu fabuły. Tytuł jest zwyczajnie głupi, stąd mój komentarz.

Na przyszłość: daruj sobie pretensjonalne komentarze, bo są żenujące i naprawdę nie musisz "wyjaśniać każdemu z osobna" czegoś, co być może dana osoba wie. Nie wszyscy ludzie są idiotami - mnie na przykład Twój komentarz rozbawił.

MyNameIsDeath

To po co zadajesz głupie pytania retoryczne, skoro znasz odpowiedź?

Liczysz na plusy od innych, którym też tytuł się nie podobał, albo od ludzi, którzy wciąż wierzą, że to tłumacze, a nie dystrybutorzy tworzą i wybierają tytuł?

Twój komentarz był pretensjonalny, więc dostałeś równie pretensjonalną odpowiedź. Nie wiem, na co liczyłeś, czepiając się tamtego tytułu, ale wnioskuję, że na same komentarze aprobaty i żadnych głosów krytyki.

ocenił(a) film na 5
DIOYY

Pytanie zadałem stosunkowo dawno. Od tego czasu, jako rozumny, stale uczący się człowiek, poszerzyłem swoją wiedzę. Zbyt ciężkie do przewidzenia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones