Zgromadzenie

The Gathering

2002 1 godz. 32 min.
6,0 14 948
ocen
6,0 10 1 14948
2 849
chce zobaczyć

W ruinach starego kościoła z I w.n.e., przypadkowo odkryto niesamowite rzeźby i malowidła przedstawiające Ukrzyżowanie z zupełnie innej perspektywy . Zamiast figury Jezusa Chrystusa, wyrzeźbiono kilkanaście postaci, które przyglądały się tamtym wydarzeniom. Co dziwniejsze, te same osoby widziano przez ostatnich 2000 lat zawsze tam, gdzie działo się coś złego. Teraz pojawiają się znowu. Widzi je tylko młoda Amerykanka - Cassie. Czy oznacza to, że Cassie ma halucynacje czy jest to raczej zwiastun kolejnej tragedii?

opis dystrybutora kino

Niedaleko jednego z angielskich miasteczek zostaje odkryty kościół z pierwszego wieku, gdzie znajduje się niezwykłe malowidło. W tym samym czasie podróżująca po Anglii młoda, amerykańska turystka (Christina Ricci) uczestniczy w wypadku samochodowym. Ranna, korzysta z pomocy pewnej kobiety i jej rodziny, nie wiedząc, że wkrótce zostanie wciągnięta w ich własne problemy. W następstwie wypadku dziewczyna zaczyna mieć halucynacje. Jest przekonana, że śledzą ją złowrogo nastawieni obcy...

tigrau
opis użytkownika

Cassie Grant (Christina Ricci) wpada pod samochód. Kobieta, która powoduje wypadek, postanawia zabrać nieznajomą do domu. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z jej rodziną i pozostaje z nią przez pewien czas, opiekując się dziećmi gospodarzy. Cassie jednak nie czuje się najlepiej. Nękają ją przerażające wizje oraz widuje na swej drodze dziwnych ludzi, którzy wciąż pojawiają się i znikają. W tym samym czasie, w pobliżu miasteczka odnaleziony zostaje stary kościół z I wieku, gdzie znajdują się rzeźby ludzi zgromadzonych wokół wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa. Wizje młodej dziewczyny oraz odkryty budynek niespodziewanie mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogło by to się wydawać Cassie i wszystkim ludziom zainteresowanym dziwnymi zdarzeniami...

joker_twix
opis użytkownika

W niewielkim angielskim miasteczku Glastonbury zostaje odkryty zakopany niegdyś kościół z I wieku, w którym w niezwykły sposób przedstawiono scenę ukrzyżowania. Do pracy nad znaleziskiem zatrudniony zostaje Simon, konserwator zabytków. Tymczasem jego żona, Marion, potrąca młodą dziewczynę, Cassie, która w wyniku wypadku traci pamięć, co daje powód do zaopiekowania się nią. W czasie przymusowego pobytu w Glastonbury Cassie doznaje jednak przerażających wizji, które związane są także z synem Simona i Marion, Michaelem. Wydaje się również, że śledzi ją dziwna grupa osób... Rozwiązanie zagadki będzie równocześnie odpowiedzią dla Cassie kim jest i dlaczego znalazła się w Glastobury.

Nasta
opis użytkownika

W pewnym miasteczku odkryto kościół pochodzący z I wieku. Na ścianach widać obrazy przedstawiające ukrzyżowanie Chrystusa. W tym samym czasie Cassie (Christina Ricci) wpada pod samochód. Kobieta, która spowodowała wypadek wiezie ją do szpitala i do swojego domu. Cassie nic nie pamięta. Dziewczyna zaczyna mieć halucynacje. Zawsze, gdy gdzieś wychodzi śledzą ją jacyś ludzie. Czy coś ich łączy z tajemniczym kościołem?

Mystique
opis użytkownika

W dziwnych okolicznościach, pośród ruin starego kościoła w miasteczku o nazwie Glastonbury zostaje odkryta prawdopodobnie starożytna płaskorzeźba. Przedstawia ona scenę ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, lecz z innej niż dotąd perspektywy. Zamiast jego figury, na płaskorzeźbie widnieje kilkanaście postaci przyglądających się temu zdarzeniu z zimna krwią. Co może niepokoić, osoby te widywano przez ostatnie 2000 lat wszędzie tam, gdzie miało zdarzyć się coś tragicznego w skutkach. Teraz widzi je w miasteczku młoda Amerykanka, Cassie (Christina Ricci), cudem uratowana z wypadku samochodowego. Kobieta, która ją potrąciła, przygarnęła dziewczynę do swojego domu, gdyż ta, w wyniku szoku, straciła pamięć. Czy dziewczyna przypomni sobie, co robiła w Glastonbury?

Aves99
opis użytkownika

W czasie letniej nocy dwójka nastolatków wybiera się na spacer po okolicznych wzgórzach i ginie w tajemniczej czeluści. Okazuje się, że oboje wpadli do ruin zakopanego kościoła, jednego z pierwszych, rzymskich (nie romańskich!) kościołów wybudowanych w Anglii w I w. n.e. W środku archeolodzy odkrywają niesamowite rzeźby i malowidła przedstawiające Ukrzyżowanie z zupełnie innej perspektywy. Zamiast figury Jezusa, wyrzeźbiono kilkanaście postaci, które przyglądały się tamtym wydarzeniom. Co dziwniejsze, te same osoby widziano przez ostatnich 2000 lat zawsze tam, gdzie działo się coś złego. Teraz pojawiają się znowu. Widzi je tylko młoda Amerykanka - Cassie (Christina Ricci). Czy oznacza to, że Cassie ma halucynacje czy jest to raczej zwiastun kolejnej tragedii?

Doctor
opis użytkownika

Wypadek dwójki nastolatków w Glastonbury prowadzi do odkopania starożytnego kościoła. Pragnący utrzymać wykopalisko w tajemnicy, ksiądz Luke Fraser wzywa eksperta Simona Kirkmana. Między murami kościoła znajduje się fresk przedstawiający ukrzyżowanie z innej niespotykanej dotąd perspektywy – wydarzeniu przygląda się kilka osób. Od tamtej tragedii osoby te pojawiają się zawsze tam gdzie ludzie przeżywają tragedie. Kiedy Simon zajmuje się wykopaliskiem, jego żona Marion przejeżdżając samochodem przez pobliskie miasteczko potrąca przypadkowo młodą amerykańską turystkę. W szpitalu okazuje się, że potrącona dziewczyna w wyniku wypadku doznała utraty pamięci i potrafi sobie przypomnieć tylko swoje imię i nazwisko – Cassie Grant.

Jokow
opis użytkownika

W zadziwiających okolicznościach, pośród ruin kościoła w miasteczku Glastonbury zostaje odkryta starożytna płaskorzeźba, przedstawiająca Ukrzyżowanie Chrystusa, lecz z zupełnie innej, niespotykanej perspektywy. Zamiast figury Jezusa Chrystusa wyrzeźbiono kilkanaście postaci, które przyglądały się tamtemu tragicznemu wydarzeniu. Co dziwniejsze, w wyniku badań okazuje się, że te same osoby widziano przez ostatnie 2000 lat zawsze tam, gdzie miały miejsce kataklizmy i ludzkie tragedie. Teraz świadkowie znowu zaczynają gromadzić się w okolicach miasta. Widzi je tylko młoda Amerykanka - Cassie, cudem ocalona z tragicznego wypadku samochodowego. Czy oznacza to, że Cassie ma halucynacje, czy jest to raczej zwiastun kolejnej, wielkiej tragedii?

opis dystrybutora dvd