Christina Ricci I

8,0
18 625 ocen gry aktorskiej
Christina Ricci I
Christina Ricci przyszła na świat w Santa Monica w Kalifornii jako czwarte i ostatnie dziecko Sary - agentki nieruchomości i Ralpha - prawnika i psychiatry. Jej rodzina przeniosła się do Montclair w New Jersey, gdzie Christina dorastała uczęszczając do kilku różnych szkół, takich jak Edgemont Elementary School, Glenfield Middle School, Montclair High School oraz Morristown-Beard School, aby na ostatni rok liceum przenieść się do Professional Children's School w Nowym Jorku.

Jej kariera aktorska rozpoczęła się od szkolnego przedstawienia w podstawówce, kiedy została odkryta przez krytyka Bergena Recorda.W wieku dziesięciu lat grała już w pełnometrażowym filmie u boku Cher i Winony Ryder, ale popularność i masę propozycji filmowych udało jej się zdobyć dopiero po wcieleniu się w Wednesday Addams w filmach: "Rodzina Addamsów" i "Rodzina Addamsów 2". Oba filmy okazały się box office'owymi hitami.

Od tego czasu kariera filmowa Christiny rozwijała się w bardzo szybkim tempie. W 1997 roku zaczęła grać coraz bardziej dojrzałe role, pojawiła się m.in. w pozytywnie przyjętym przez krytykę dramacie Anga Lee - "Burza lodowa", "Buffalo '66" Vincenta Gallo oraz w filmie "Wojna płci", za który to otrzymała nominację do nagrody Złoty Glob. Zaczęła pojawiać się w coraz większych produkcjach i grać u boku coraz większych gwiazd. Do takich obrazów na pewno należy zaliczyć: "Jeździec bez głowy" z Johnnym Deppem i "Monster" z oscarową rolą Charlize Theron.

Christina nie ograniczyła się tylko do ról w mainstreamowych, filmowych produkcjach i spróbowała swoich sił w serialach. Wypadła bardzo dobrze w epizodzie "Chirurgów", za który otrzymała nominację do nagrody Emmy czy w "Ally McBeal", gdzie była ostatnią nadzieją producentów na podniesienie spadającej w szybkim tempie oglądalności.

Wciąż cieszy się popularnością zarówno w świecie filmu, jak i w kręgach różnych organizacji, z którymi się utożsamia. Działa między innymi dla RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network for the United States) i VOX-Voices. Prowadzi także firmę producencką Blaspheme Films, co pozwoliło jej na wyprodukowanie dwóch filmów, w których zagrała - "Pokolenie P" i "Pumpkin".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lutego 1980

miejsce urodzenia: Santa Monica, Kalifornia, USA

wzrost: 155 cm

Saturn
Zdobyła 2 nagrody Saturn, 3 inne nagrody oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. James Heerdegen (26.10.2013 - 21.06.2021, rozwód), syn Freddie (ur. 08.08.2014); 2. Mark Hampton (od 09.10.2021), córka Cleopatra (ur. 08.12.2021)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1990 r. - "The Shoop Shoop Song (It's in His Kiss)" - Cher;
- 1991 r. - "Addams Groove" - MC Hammer;
- 1993 r. - "Addams Family (Whoomp!)" - Tag Team;
- 2000 r. -  "Natural Blues" - Moby;
- 2012 r. - "Teach Me How to Dream" - Delleile Ankrah;
- 2023 r. - "Demons" - Doja Cat.
Miała zagrać rolę Ronny Martin w filmie "Go", jednak musiała zrezygnować z powodu innych zobowiązań. Angaż otrzymała Sarah Polley.
Jej rodzeństwo to Dante, Pia i Rafael.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

wiem, że powinno się oceniać gre aktorów a nie ich wygląd, ale uroda jest czymś co wyróżnia tą panią wśród tłumów, choćby film był nie wiem jak denny to i tak sceny, w których ogląda sie Christinę są samą przyjemnością :P ona jest tak piękna, że aż nieziemska ;P

p.s nie jestem les ;]

Świetnie zagrała w filmie ,,Przeklęta'' oraz...Rodzina Addamsów.. Ogólnie każdy film z nią przyjemnie się oglądało ;P

Rodzina Addamsów i Kacper. Dwa filmy które sprawiły że moje dzieciństwo było piękne. :)

Nie wyobrażam sobie Rodziny Addamsów bez niej! Świetna aktorka...

Zmarnowany potencjał! Przypomniałem sobie o Jej istnieniu przy okazji nowego „Matrixa”. Kilkanascie lat temu wydawało się że zrobi większą karierę. Dorobek z ostatnich 15 lat nie powala. Szkoda.