PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 862
oceny
7,9 10 1 54862
8,6 33
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana

OSKAR OSKAR OSKAR

ocenił(a) film na 10

Oskar za reżyserię, bez dwóch zdań.
Parę Oskarów za rolę pierwszoplanową męską ( według mnie Pszoniak za Moritza)
Kilkanaście jak nie więcej Oskarów za role drugoplanowe (nawet mi się nie chce wymieniać, taka ma sa aktorów).
Oscar za scenografię - MASAKRA (ten musiał być)
Oscar za muzykę - NC
Oscar za scenariusz ehhh, wiadomo,że adoptowany, ale jak ????
i te pe i te de
Najbardziej niedoceniony film, aż dziw, że tak nisko w rankingu, ale właściwie czemu się dziwię, przecież tam nie było ani jednego ES ???
Dla mnie jest to najlepszy polski film w całej naszej filmografii, a myślę, że w dziesiątce najlepszych filmów światowych to na prawdę powinien być. To jakieś przegięcię kurna.
Przecież to arcydziieło pochłania się po prostu scena za sceną.
Może to co tu napisałem nikogo nie ruszy, ale na prawde ludzie zacznijcie oglądać wspaniałe filmy a nie jakieś pokemony do cholery

HOUK

ocenił(a) film na 9
chemas

Już sam początek miażdży - " A Ty dostaniesz 75 kopiejek, bo tobie się dzisiaj nie chciało, tyś symulował śpiewanie. Ty chciałeś oszukać mnie i Pana Boga? " :D
Scena gdy Horn opier**** Buchholza to popis Fronczewskiego, pozamiatał wszystkich i wszystko,
Albo kolejny aspekt komediowy jak Muller pokazuje swoje pokoje Borowieckiemu - "Wszyscy mają salą to i ja mam salą "
Tak jak piszesz o kilkunastu oskarach za role drugoplanowe - tu nawet Majchrzak grający Sochę czyli postać bardzo epizodyczną zagrał genialnie
P.S. mam pytanie, co to jest ES ?

Kamileki

Założłem że efekty specjalne.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Dokładnie :) I jeszcze dodam, że "takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego" i tyle na ten ten temat

ocenił(a) film na 10
chemas

Na szczęście oskar jest gówno wart. Róbmy swoje i tyle

ocenił(a) film na 10
chemas

Zgadzam się w stu procentach. Jeden z niewielu filmów, które uważam za doskonały. Powiem więcej, doskonały zarówno dla krytyków jak i dla zwyczajnych kinomaniaków, a to już rzadkość. Jednym słowem CUDO. A co do nagród za role drugoplanowe proponuje: Bożenę Dykiel, Kalinę Jędrusik i Stanisława Igara, a resztę aktorów honorowym laurem. Oczywiście za rolę pierwszoplanową Pszoniak ale co do tego nie ma nikt chyba wątpliwości...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones