PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521098}

Zjawy

The Apparition
4,7 12 130
ocen
4,7 10 1 12130
Zjawy
powrót do forum filmu Zjawy

Rzadko się zdarza, że słabo oceniam, bo w każdym staram się dostrzec jakieś pozytywne cechy, jednak do tego filmu pasuje tylko słowo "beznadziejny". Ani to horror, ani komedia. W napięciu nie trzyma w ogóle, akcji brak, podobnie jak i fabuły. Przez 3/4 filmu nie rozumiesz o co tam chodzi, a to co się dowiadujesz na końcu i tak nie ma sensu. Efekty zaczerpnięte z typowych horrorów, jednak nie wzbudzające żadnych emocji. Nie polecam.

ocenił(a) film na 1
fiveer

Film był dobry. Do sceny z wózkiem, czyli przez minutę.

ocenił(a) film na 5
mr_wall

Jak dla mnie - z lekka badziewie. Nawet nie dopatrzyłam się żadnego potencjału. Brak spójności, w sumie nie wiadomo, co to dokładnie było, po cholerę to wywołali i w jaki sposób zabierało bohaterów (w sensie, dla mnie to wyglądało, jakby zeżarły ich ściany...). Wizerunek zjaw też miernota, nie wspominając o zakończeniu. Przydałoby się trochę więcej "urywek z przeszłości", żeby cokolwiek wyjaśnić, a nie denny początek o grupce "babciów i dziadków", którzy coś tam zrobili. Może jestem za głupia do tego filmu, a może po prostu jest to kicz, nie film.

ocenił(a) film na 1
ILoveRock23

To koło kiczu nawet nie leżało...

ocenił(a) film na 5
mr_wall

Zaczynam myśleć, że nic nowego w kwestii horroru nie wymyślą, bo naprawdę już nic mnie nie "bierze". Leciutkim powiewem świeżości była "Obecność", ale i ona w pełni mnie nie zadowoliła. Nie wiem, czy doczekam jeszcze horroru, na którym się trochę "pozapowietrzam" z wrażenia..

ocenił(a) film na 1
ILoveRock23

Deliver Us from Evil (2014) - byłem nim mile zaskoczony.

ocenił(a) film na 8
fiveer

Moim zdaniem było odwrotnie. Horror trzymał w napięciu i nieraz musiałam sobie powiedzieć "to jest tylko film" XD Ale różnie ludzie reagują. Dla niektórych REC jest straszny, co mnie zawsze bawi, bo tak niestrasznego horroru jak REC jeszcze nie oglądałam :D Natomiast inna sprawa: "Przez 3/4 filmu nie rozumiesz o co tam chodzi, a to co się dowiadujesz na końcu i tak nie ma sensu". Hm, nie wiem, co tam było niezrozumiałego, bo fabuła jest niezwykle prosta. Próbowali wywołać ducha jako szkolny eksperyment, oparli się na tym, co zrobiono już w przeszłości, skończyło się to fatalnie, potem zrobili drugi seans, próbując owego ducha złapać, żeby dalej nie krzywdził, ale niestety tylko poszerzyli wrota między zaświatami a rzeczywistością, a na końcu spróbowali ostatni raz, by zamknąć wrota, co się niestety nie udało, bo zjawa była za silna i to my byliśmy jego eksperymentem, a nie odwrotnie, więc czeka nas apokalipsa. Do tego zjawa zmienia percepcję ludzi, a to wyjaśnienie bardzo mi się podoba, bo jak wyjaśnić, że zjawa umie obsługiwać elektronikę lub wyrasta jakiś grzyb na ścianie? :D Ma to mało sensu, ale jak dodamy wpływanie na psychikę, zmienianie w ten sposób rzeczywistości, przenikanie światów, to idzie się obronić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones