PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697291}

Zjazd absolwentów

Återträffen
6,6 7 510
ocen
6,6 10 1 7510
6,9 17
ocen krytyków
Zjazd absolwentów
powrót do forum filmu Zjazd absolwentów

W odbiorze filmu przeszkadzały mi zbyt dobre zdjęcia w drugiej części, robione pod różnym kątem, sugerujące, że nie użyto ukrytych kamer, ale w pokoju razem z Anną i jej oglądającymi film rówieśnikami było zawsze dwóch albo trzech kamerzystów. Tymczasem nagrywani ani razu nie spoglądają w stronę kamery, jakby byli wyuczeni, jak mają się zachowywać. Trudno więc uwierzyć na przykład w spontaniczność reakcji tych dwóch koleżanek, kiedy Anna na chwilę wychodzi z pokoju.

Melomanka

Filmu jeszcze nie widziałam, ale słyszałam że druga część została odegrana przez aktorów na podstawie prawdziwych nagrań, gdyż autentyczne postaci nie wyraziły zgody na upublicznienie nagrań.

dwojka

To by miało sens.
Z początku pomyślałem, jakim cudem udało się zrobić taka akcję, przecież prawa autorskie i wizerunku....
Więc musiała to być ściema, taka jak we wszystkich programach i filmach, które udają, że ściemą nie są.
Ale w takim układzie jak mówisz, to nawet ciekawe. Ale nie branie kamery pod uwagę to faktycznie lipa, chyba, że założenie było, że to ukryta kamera.
Filmu nie wiedziałem.

ocenił(a) film na 8
Melomanka

Oglądaj uważnie do końca. Przecież na końcu filmu jest powiedziane, że druga część miała być dokumentem, ale dawni oprawcy Anny nie zgodzili się na pokazywanie ich wizerunków. Powstał wiec tzw. mockdokument - aktorzy odtworzyli prawdziwe rozmowy Anny i to co się udało nagrać z ukrytych kamer...

ocenił(a) film na 7
belmont33

dzięki że to napisałeś.

swoją szosą-jeśli to,co się działo w szkole,dalej siedzi w niej taką zadrą,to ten projekt,a szczególnie kręcenie z aktorami drugiej części musiała być dla niej trudna.
takie wałkowanie i wałkowanie w kółko nie może być zdrowe.

ocenił(a) film na 9
Elvis_i_koty

Ale może oczyszczające? Może w końcu doprowadziło do tego, że Anna uporała się z demonami przeszłości?

misiarysia

No właśnie. Ja myślę, że najważniejsze dla artystki było nie nakręcenie filmu dla publiczności ale wyrzucenie tego z siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones