PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697291}

Zjazd absolwentów

Återträffen
6,6 7 505
ocen
6,6 10 1 7505
6,9 16
ocen krytyków
Zjazd absolwentów
powrót do forum filmu Zjazd absolwentów

Film wstrząsnął mną, bo przypomniałam sobie swoje lata szkolne, których traumę zepchnęłam głęboko w umyśle, tak, aby nigdy już o tym nie myśleć. Ten obraz wyzwolił moje migawki z tych koszmarnych, niepojęcie trudnych i długich lat szkoły. Byłam represjonowana ze względu na swoją inność, inne poglądy, inne ubrania, swoją indywidualność postrzeganą jako powód do wyśmiewania, do bicia, do notorycznego pokazywania, gdzie moje miejsce. Podziwiam artystkę, że znalazła w sobie tyle siły, tyle woli walki, aby skonfrontować się ze swoimi dręczycielami i wygarnąć wszystko. To było piękne!

ocenił(a) film na 7
Piotrusia_

Dokładnie. Najsmutniejsze jest jednak to, że niektórzy nie wykazywali żadnej pokory, pomimo tego, że ją skrzywdzili...

ocenił(a) film na 8
Piotrusia_

U mnie podobne odczucia wyzwoliła ostatnio książka "Carrie", która także porusza ten temat. Przemoc szkolna nie jest traktowana z należytą powagą, zważywszy na to jaką krzywdę wyrządza się młodemu i nieprzystosowanemu do takich sytuacji umysłowi.
Mówię to także jako ofiara i rodowita polka, która była we własnym kraju dyskryminowana z powodu... innej narodowości. W jaki sposób doszło do takiego kuriozum? Obcą narodowość przypisano mi na szkolnym podwórku tylko dlatego, bo mieszkałam od 2 roku życia za granicą i uczęszczałam tam do przedszkola. Wyzwiska, docinki i żarty na mój koszt towarzyszyły mi w podstawówce, ale w pojedynczych przypadkach ciągnęły się do liceum. Obecnie połowa z tych szkolnych wyzywaczy sami pracują za granicą i usługują obcym panom. Na szczęście szkoła mnie nie złamała, tylko utwardziła. Może zbyt mocno, ale dzięki temu rozwinęłam świetny zmysł do ludzi. Wystarczy krótka rozmowa i już wiem z jakim typem mam do czynienia. Ta umiejętność uratowała mnie z niejednej toksycznej znajomości, zupełny brak tej umiejętności złamało psychikę mojej przyjaciółki do tego stopnia, że sama stała się osobą, z którą nie mogłam już utrzymać kontaktów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones