PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32367}

Zmiana pasa

Changing Lanes
6,9 19 595
ocen
6,9 10 1 19595
6,3 6
ocen krytyków
Zmiana pasa
powrót do forum filmu Zmiana pasa

Film powinien się zakończyć w momencie oddania, dokumentów i zakończenia tej mowy o dziewczynie na plaży. To co było później to typowe amerykańskie gówniane zakońćzenie zwane happy endem.

ocenił(a) film na 7
Xsaav

jestem podobnego zdania.

ocenił(a) film na 7
feva

ogólnie zaczyna sie fajnie ale później powoli zaczyna obniżac loty... mogło być lepiej

ocenił(a) film na 8
Rockman92

Dokładnie... Ten film mógłby być wręcz rewelacyjnym thrillerem! Gdyby nie koncówka. Ja osobiście uważam, że film powinien się źle skończyć, bo film opowiada o nienawiści a taki obraz wręcz musi skończyć się na przykład w ten sposób, że jeden z bohaterów zabija drugiego i trafia za to do więzienia. Wtedy dzieło nienawiści, które oboje zaczęli byłoby skończone, a tak mamy słodkie jak cukiereczek zakończeni... błe... Ale niemniej poza zakończeniem film bardzo dobry :)

wesoly_kostek23

Powinien się skończyć tak że adwokat zamiast dokumentów w torbie znajduje głowę swojej kochanki.

ocenił(a) film na 6
wesoly_kostek23

Moim zdaniem film całkiem w porządku, a końcówka przewidywalna, ale w tej produkcji całkiem na miejscu.
A gdzie Ty dostrzegłeś, że film opowiada o nienawiści, to zupełnie nie wiem ;)

ocenił(a) film na 8
Sol89

SPOILER!
Narastająca niechęć pomiędzy bohaterami, coraz to odważniejsze kroki jak doprowadzenie do bankructwa jednego z nich lub spowodowanie wypadku drugiemu. To spadająca lawina nienawiści, która im dłużej spada tym staje się większa i bardziej niebezpieczna. Kilka miłych słów i pogodzenie się nie zatrzyma jej tak łatwo, bo człowiek nie potrafi kontrolować wielu swoich emocji a najbardziej jednej... nienawiści. Pamiętna scena gdy Samuel L. Jackson tłucze dwóch facetów słuchawką telefonu, spotkanie z Affleckiem obudziło w nim drzemiącą nienawiść, tak samo było z samym Affleckiem.
Takiej lawiny nie łatwo zatrzymać i myślę, że twórcy filmu chcieli nam to powiedzieć, chcieli nas ostrzec, że każdy kolejny akt nienawiści bądź co bądź prowadzi do następnego. A w każdym razie przez większość filmu tak myślałem... aż do zakończenia, które niestety pokazało, że jest wyjście z takiej sytuacji, a powinno być na odwrót. Wiem, że to okrutne ale takie jest życie... ta metaforyczna lawina powinna dosłownie zgnieść głównych bohaterów. Nie to żebym uwielbiał złe zakończenie... po prostu uważam, że w tym filmie idealnie by pasowało.
Tak więc uważam, że ten film opowiada o nienawiści. Dziwię się, że tego nie dostrzegliście.

ocenił(a) film na 8
wesoly_kostek23

No cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Nie wiem, może ja mam jakąś inną wrażliwość, ale zdecydowanie wolę filmy, które dobrze się kończą i zostawiają nam jakieś optymistyczne przesłanie na koniec. Oczywiście nie twierdzę, że KAŻDY film powinien mieć takowe zakończenie, jednak filmy, które źle się kończą są dla mnie w pewnym stopniu jakieś dołujące, a ja raczej nie lubię opuszczać kina w nastroju przygnębienia. Dlatego trudno mi zrozumieć ludzi, którzy lubią (a niektórzy wręcz cieszą się!!) że film źle się skończył, wszyscy się pozabijali a główny bohater wszystko stracił. Co w tym takiego fajnego? Przecież to że film kończy się dobrze, nie musi oznaczać od razu jakiejś mega-cukierkowej-lukrowanej końcówki.

ocenił(a) film na 7
DamaMarcia

Końcówka była właśnie wyborowa ! Gavin-pod wpływem tejże lawiny zdarzeń- w końcu postawił się teściowi,postawił mu ultimatum i postanowił przekuć ideały w które wierzył z teorii w praktykę. Pierwszą "szczęśliwą" ofiarą tej przemiany był Samuel.

ocenił(a) film na 7
Xsaav

Moim zdaniem akurat w tym filmie (bo zdaję sobie sprawę, że oczywiście nie zawsze) takie katharsis było potrzebne. Z resztą, nie wyobrażam sobie filmu z Benem Aflleckiem, który kończy się tak, jak tu proponowali inni przede mną. Żaden z Samuela czy Bena Kevin Spacey, by któryś z nich mógł okazać się skończonym psycholem. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones