Odtwórz Zwiastun nr 1 2:19
Film

Changing Lanes

2002 1 godz. 39 min.
6,9 18 757
ocen
6,9 10 18757
4 021
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"32367","linkUrl":"/film/Zmiana+pasa-2002-32367","alt":"Zmiana pasa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/23/67/32367/7142834.2.jpg"}
Stłuczka na drodze zmienia życie Gavina i Doyle'a. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Zmiana pasa
Zmiana pasa (2002) Zwiastun nr 1 2:19
Zmiana pasa | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2002 | Film Pewnego dnia na autostradzie dochodzi do niegroźnej stłuczki, w której brał udział młody prawnik spieszący się do sądu oraz sprzedawca ubezpieczeń pędzący na sprawę o opiekę nad dziećmi. Roztargnienie, pośpiech sprawia, iż między mężczyznami rozpoczyna się swoistego rodzaju gra, która w ostateczności zmienia ich dotychczasowe postępowanie. Fantastyczny film o naturze ludzkiej, a także o samej istocie prawa.

Pewnego dnia na autostradzie dochodzi do niegroźnej stłuczki, w której brał udział młody prawnik spieszący się do sądu oraz sprzedawca ubezpieczeń pędzący na sprawę o opiekę nad dziećmi. Roztargnienie, pośpiech sprawia, iż między mężczyznami rozpoczyna się swoistego rodzaju gra, która w ostateczności zmienia ich dotychczasowe postępowanie. Fantastyczny film o naturze ludzkiej, a także o samej istocie prawa.

boxoffice
$94 935 764 na świecie
$66 818 548 w USA
$28 117 216 poza USA
budżet
$45 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Scott Rudin Productions
data produkcji
2002
tytuł oryg.
Changing Lanes
inne tytuły
Zmiana pasa Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu były kręcone w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i Hackensack (New Jersey, USA).
To był pomysł Samuela L. Jacksona, aby grany przez niego bohater nosił purpurowy kapelusz. Jackson ma słabość do tego koloru. Jako Pan Glass ubierał się na purpurowo w filmie „Niezniszczalny” (2000), takiego samego koloru jest gwiezdny miecz Mace’a Windu w „Ataku Klonów” (2002).
W dzień po atakach 11 września, reżyser Roger Mitchell kazał cyfrowo usunąć wieże WTC z sekwencji otwierającej film. W komentarzu do DVD, przyznał, że wymazanie budynków było błędem i w poprawionym wydaniu filmu, wieże ponownie się pojawiły.
Niewiele się o tym filmie mówi, niewiele się także pisze, błędnie uważa się go bowiem za klon "Upadku" Joela Schumachera. Szkielet fabuły, rzeczywiście jest podobny – ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 89%
Amerykańska krytyka swego czasu niemal rozpływała się na temat filmu "Zmiana pasa". Twierdzono, że to nie tylko szczytowe osiągnięcie gatunku, lecz także wstrząsające ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 44%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Takie sytuacje na drodze to u nas norma. No może bez aż tak dalekich reperkusji, ale agresja na drodze wręcz kwitnie

  11
  • Po obejrzeniu filmu "Zmiana pasa" można wysnuć następujące wnioski: 1. że to my sami i tylko my, decydujemy jak wygląda nasze życie. Choć bycie niezależnym i kierowanie się własnymi zasadami, które zarazem pozostają w sprzeczności z otoczeniem może być ... więcej

   12
   • Oglądałem ten film dobre kilka lat temu, jednak dopiero dzis po drugim seansie w TV uroczył mnie na całego. Można jedynie doczepić się do "posmarowanej końcówki" jednak myślę że takie rzeczy są możliwe..

   • Genialny

    Buker7 ocenił(a) film na 9

    Zdecydowanie najlepszy film Samuela L. Jacksona, a film mnie pozytywnie zaskoczył bo gdy leciał w telewizji nigdy o nim wcześniej nie słyszałem. A film daje do myślenia. Jeden z lepszych filmów jakie ogladałem 9/10.

    2
    • 7/10

     Pauleta ocenił(a) film na 7

     dobry, ciekawy rozwój akcji, świetna obsada Moja ocena: 7/10

     1
     1