PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104005}

Znak miłości

Closing the Ring
6,7 1 920
ocen
6,7 10 1 1920
Znak miłości
powrót do forum filmu Znak miłości

Żenada 1/10

ocenił(a) film na 1

Niestety ten film okazał się katastrofą, nie dość że nudny to jeszcze żenujący, dialogi nie przemyślane, banalne teksty typu 'miłość aż po grób','będę Cię kochać na wieczność, nie...na zawsze, 'chcesz kulkę w kolano czy jaja ci oderwać?' żenada! Lubię filmy romantyczne ale ten przekracza wszelkie granice, cala historia opiera się wykopanym pierścionku i nagle dla wszystkich ten pierścionek staje się jakąś chorą misją haha. Nie wiem jak ktoś mógł porównać go do filmu 'Pamiętnik', tam wszystko tak pięknie i z klasą przedstawione a tutaj można było zaobserwować tanią podróbke...Poza tym stary dziad po 50 latach mówi 'boli mnie myślenie o niej' no normalnie spadłam z krzesła, przecież po 50 latach życia człowiek dorośleje, wspomina to co było z uśmiechem, uczy się dystansu do siebie a tam wszystko pokazane jakby było to co najmniej wczoraj, głupie zbiegi okoliczności na początku dziennym!
Film dostaje ode mnie 1/10 bo przynajmniej się pośmiałam, dialogi co 2 minuty powodowały u mnie wybuch śmiechu!

ocenił(a) film na 3
Aalita

Fakt, film dosyć nudnawy, dialogi rzeczywiście banalne. "Pamiętnika" nie widziałam, więc nie mogę dokonać porównania. Ale powiedzieć "Przecież po 50 latach życia człowiek dorośleje, wspomina to co było z uśmiechem, uczy się dystansu do siebie a tam wszystko pokazane jakby było to co najmniej wczoraj" może tylko osoba, która nie przeżyła wojny, żyje w spokoju i dobrobycie i nie ma za grosz zdolności współodczuwania. Czy wspominałabyś z uśmiechem śmierć swoich bliskich, śmierć wielu niewinnych ludzi, tragedię dziewczyny, która straciła męża? Raczej nie. Dla bohaterów tego filmu to też było bolesne. Nie lubię też, gdy ktoś się czepia braku prawdopodobieństwa w ukazanych wydarzeniach. Czy naprawdę wszystko musi być takie do bólu realne i konkretne? Czy jeśli film jest odrobinę naiwny, to musi być od razu zły?
Fakt, jest sporo niedociągnięć, ale "Znak miłości" ma w sobie pewien nostalgiczny urok. Oraz zachwycającą Shirley MacLaine.

ocenił(a) film na 1
mrs_robinson

akurat mnie nie zrozumiałaś, wogóle nie chodziło mi o wojnę bo naturalnie że wszystko dla tych ludzi już na zawsze pozostanie tragicznym, niewyobrażalnym wspomnieniem (nie musisz odrazu osądzać mnie że jestem niewrażliwa na takie sprawy) tylko jego uczucie do niej, nagle gdy straciła męża, którego zresztą wcale nie kochała, on podczas rozmowy z córką płacze i mówi 'boli mnie nawet myślenie o niej', takie to na siłę...

ocenił(a) film na 1
Aalita

P.S Nasze gusta się różnią bo dla mnie S.M zagrała bardzo drażniącą postać, nie mogłam już jej słuchać i oglądać od połowy filmu...

Aalita

Kolejni wielcy znawcy kina : )

ocenił(a) film na 7
Aalita

Moze na nauke angielskiego nie jest jeszcze za pozno? Zenujace, jesli cokolwiek, to bylo polskie tlumaczenie, a nie dialogi w filmie. To dwie zupelnie rozne sprawy.
Na "poczatku dziennym" (neologizm autorki tematu) jest chyba szukanie dziury w calym, bo pierscionem byl SYMBOLEM zarowno milosci jak i zniewolenia dla glownej bohaterki, ale dostrzezenie oczywistych stanowi najwidoczniej bariere nie do przeskoczenia w rozumowaniu niektorych...
Nie pisz takich bzdur, ze po 50 latach kazdy dorosleje i wspomina przeszlosc z usmiechem, bo mowiac kolokwialnie w dupie bylas i gowno widzialas. Nie masz zielonego pojecia jak wyglada zycie po 70tce, ani jak zmienia czlowieka WOJNA. Troche rozumu kobieto, bo az dusza i oczy bola jak sie czyta te wypociny z argumentami pieciolatka. Ta "chora misja" nazywa sie milosc, ale to takze chyba jest autorce tematu obce.

Solaris

Zgadzam się z kolegą. Może warto było się skupić na wymowie i symbolice filmu, a nie na dialogach. Człowiek czuje przez całe życie więc może "nie dorośleć" i przeżywać stratę na swój indywidualny sposób... Ale nie wszyscy potrafią to zrozumieć...

ocenił(a) film na 8
Zielona_9

rozumiem, że w życiu nigdy nie uczestniczych w banalnych dialogach i nie wypowiadasz banałow

Aalita

faktycznie kicha...nieudolna gra aktorow, zero emocji i scenariusz tak płytki ze po pol godzinie mialam ochote wylaczyc to "dzielo". wyglada jak robota jakis poczatkujacych studentow. dialogi faktycznie masakryczne, nijak sie mialy do tego co bohaterowie soba reprezentowali a juz totalnie powalila mnie jedna z ostatnich scen kiedy na jacka przeskakuje kamera i sie przybliza niczym w starym filmie hitchcoca a on tak sobie wola i wola... nie wiem jakie bylo przeslanie, jeden z najgorszych filmow jakie ogladalam. stwierdzilam ze byloby nie fair oceniac film po fragmencie wiec obejrzalam do konca aby byc obiektywna. lubie takie filmy ale ten to jest normalnie filmowa katastrofa... ciesze sie ze obejrzalam go sama i nie musialam pozniej miec na sumieniu czyjegos zmarnowanego czasu....

ocenił(a) film na 1
Aalita

Film przeokropny, to fakt.

ocenił(a) film na 5
Aalita

Zgadzam się, że film nieprzemyślany, irytujący momentami. Pomysł niegłupi, można było się bardziej przyłożyć do scenariusza. Zagmatwany chwilami, ciężko mi było się połapać o co chodzi w niektórych wątkach. Nie rozumiem po co było lać chłopaka (Jimmiego), tacy profesionaliści, a potrzebowali jego pomocy- uważam to za wątek kompletnie niepotrzebny, ale domyślam się, że trzeba było go stworzyć aby było jakies wyjasnienie kim był człowiek który na końcu odpalił bombę. I główna bohaterka o ludzie... zakochana, trzymana przez obietnicę aż do śmierci... żenua, a jak ją zwolniono z obietnicy na starość to nagle taka szczęśliwa mimo, że parę dni wcześniej chciała się zabić... Takie rzeczy tylko w filmach...

ocenił(a) film na 2
Enkaii

Rzeczywiście żenada. Jestem dopiero na 35 minucie, ale już nie mogę dalej. Weszłam tutaj z nadzieją przeczytania czegoś o tym filmie pozytywnego, ale teraz biję się z myślami czy wytrwać do końca. Sztuczność, nuda, nieprzemyślane sceny i dialogi, a najlepszy to jest ten koleś blond Teddy, nie wiem skąd oni go wytrzasnęli; stoi jak kołek, gada jak kołek, wygląda jak kołek. "Pamiętnik" wspominam bardzo miło, choć nie widziałam go już dawno, dawnoo, na pewno nie ma nic wspólnego z tym filmem.

ocenił(a) film na 7
WiewiorkaLisiecka

Film nie jest zly gdyby akcja nie rozkrecala sie caly film haha a glowna bohaterka czyli matka staruszka naprawde mnie wcapiala jej gra aktorska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones