PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121110}

Znak wampira

Mark of the Vampire
6,5 1 014
ocen
6,5 10 1 1014
5,3 3
oceny krytyków
Znak wampira
powrót do forum filmu Znak wampira

MGM chcąc wykorzystać popularność wizerunku Lugosiego zaproponowała mu rolę... wampira w tym filmie. I to tyle, co mogę na ten temat napisać nie ujawniając zaskakującego zakończenia(o którym aktorzy dowiedzieli się kilka dni przed końcem zdjęć). Oryginalnie ZNAK WAMPIRA trwał ok. 80 minut ale został przemontowany przez studio z czego została niecała godzinka. I niestety widać luki scenariuszowe, choć przez to film nabrał pewnie tempa i czas przy nim spędzony jeszcze szybciej mija.
Należy docenić oczywiście aktorstwo, scenografię jak i efekty specjalne. Jeden z nich mnie totalnie zaskoczył gdy zobaczyłem córkę Hrabiego Mory, Lunę, w postaci człowieka-nietoperza sfruwającego z okna. Podobno prace nad tą sceną trwały trzy tygodnie(!!!). A co do nietoperzy to nie są kukiełki na sznurkach, a specjalnie sprowadzone z Ameryki Południowej zwierzaczki. Nie wiem skąd sprowadzono robactwo, które pałęta się po zamku Hrabiego ale też to wygląda fachowo.
Polecam 8/10

ocenił(a) film na 8
Jason_Horror

Faktycznie luki są odczuwalne. Właściwie nie miałem pojęcia jak fabuła doszła do ostatniej, zaskakującej sceny.
Tempo filmu jest bardzo dobre, chociaż dziwnie się ogląda film stworzony ze scen, które tak szybko się kończą. Sam już nie wiem, czy to bardziej zaleta, czy wada filmu, ale dzięki niemu, na tym filmie ciężko jest się nudzić.

Ta scena również mnie zaskoczyła, chociaż w kontekście końcówki nie była potrzebna. Tak zmyślnego triku nie spodziewałem się po tak starej produkcji.

Warto ten film obejrzeć. Wszystkim, którym się podobał, w podobnych klimatach polecam "Dom na przeklętym wzgórzu" w wersji z lat pięćdziesiątych.

Khaosth

Film jest świetny, fakt, że może trochę ma braki w scenariuszu przez te wycięte sceny ale jakiś powód tego był. Film jest strasznie dynamiczny, dobrze wykonany pod każdym względem ale główna siłą filmu jest ostatnie 10-15 minut i dlatego oceniłem na 9. Film jest zdecydowanie poważniejszym podejście do motywu znanego między innymi z wyżej wymienionego "Domu na przeklętym wzgórzu".

ocenił(a) film na 7
Jason_Horror

W to, że nietoperze były prawdziwe nie uwierzę za nic. Widać doskonale, że to kukiełki.

ocenił(a) film na 7
doliwaq

Oczywiście, że kukiełki, pewnie gumowe. Prawdziwe nietoperze są również, powiedzmy "obsiadły" zamek, jest taka scena w której je widać gdy pokazują zamek.
Ale i tak ostatnia scena mnie "rozwaliła" - warto obejrzeć film i to koniecznie do końca.

ocenił(a) film na 7
Jason_Horror

Kapitalne zakończenie. nic dodać nic ująć.
Widoki bardzo dobre, zwł wizyta na cmentarzu.
Wampiryczne postacie również świetne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones