PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32226}

Znaki

Signs
6,3 180 099
ocen
6,3 10 1 180099
5,3 22
oceny krytyków
Znaki
powrót do forum filmu Znaki

Niedoceniane

ocenił(a) film na 9

Ja mam dwa takie filmy, które w sumie łączą tylko trzy rzeczy: postać Joaquina Phoenix (zupełnie przypadkowo, aktor dobry, ale wielu takich świat widział), nazwisko reżysera oraz zaskakująco niska ocena na Filmwebie. Mowa właśnie o Osadzie oraz Znakach Mela Gibsona. Oba są często błędnie pojmowane jako horrory i wielu ludzi z takim nastawieniem do nich podchodzi (czyli oczekują tylko wysokiego poziomu strachu). Tymczasem otrzymujemy dobre filmy o wielowarstwowej strukturze, które za każdym razem można inaczej odbierać. Dają niemałą dawkę rozrywki utrzymując w miarę wysoki poziom jako dzieła sztuki filmowej. I z komentarzy pod filmami wcale kiepska opinia o nich nie wynika, myślę, że słabe oceny biorą się właśnie od młodzieży - gimnazjalistów i im podobnych, którzy oczekiwali tutaj czegoś na wzór Piły lub The Ring.
Nie twierdzę, że są to jakieś wybitne filmy, ale swoją klasę mają i wiele osób oglądając je na pewno nie traci czasu.

aqu32

święte słowa.lepiej bym tego nie ujęła;)

ocenił(a) film na 8
aqu32

W pelni sie zgadzam, wielu komentarzy nie przeczytalem, ale jest dla mnie oczywiste, ze liczna grupa ludzi zwyczajnie tego filmu nie zrozumiala, obejrzeli prawdopodobnie oczekujac czegos innego.
Zreszta i ja oczekiwalem czegos innego, z tym, ze moje zaskoczenie jest pozytywne.

aqu32

zgadzam się, z tym że wybitność może być różnie pojmowana. Dla mnie oba, zwłaszcza znaki, to filmy świetne. Chociaż za pierwszym razem jak oglądałem znaki to po 20 minutach przełączyłem - pomyślałem -znów film o kosmitach. Okazało się jednak, że film ma głębsze przesłanie. Poza tym świetne kreacje aktorskie, także dziecięce. Gorąco polecam

ocenił(a) film na 10
aqu32

Filmy Szamalamanama doceniają głównie ludzie inteligentni. On sam jest człowiekiem o wysokim IQ i jego filmy w zasadzie nie są stricte rozrywkowe, bo posiadają drugie dno, które trzeba nawet nie tyle dostrzec, co wyczuć.
Zawsze mówię, że Szósty zmysł jest jego największym sukcesem a zarazem przekleństwem. Bo wszyscy oczekują od niego kolejnych "Szóstych zmysłów".

Mnie z jego filmów urzekł tez przykładowo "1000 lat po Ziemi". Niesamowicie jest tam pokazany konflikt miedzypokoleniowy pomiędzy synem a ojcem, którzy są dla siebie jednocześnie "szefem i podwładnym" podczas misji wojskowej.
Ludzie, którzy chcą horroru, w ogóle tej warstwy fabularnej nie zauważą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones