PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 428
ocen
7,2 10 1 219428
7,4 37
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

K

ocenił(a) film na 10

Zaraz po przymiotnikach od wspaniały, przez rewelacyjny, wraz z świetny aż po kapitalny, pozwolę
sobie na pytanie: karfarsar, co sprawiło, że tak uzdolniony reżyser, a przy tym najwybitniejszy
ekranizator jakiego znam, mógł stworzyć wzorzec ekranizacji, zwieńczony taką szmirą jak
"Dziewczyna z Tatuażem"? (pytania nie adresuję do nieznających tekstowego pierwowzoru)
Przecież skoro był w stanie oddać fabułę wcale nie krótkiej powieści Roberta Graysmitha, z
pewnością mógł się postarać co najmniej w równym stopniu przy DzT, a nie skończyć na
zrobieniu wystrzałowego intro, po którym film można spokojnie wyłączyć.

I tak, czekam na propozycje odpowiedzi

Kadente

Bzdura. Fincher oddał fabułę Larssona znacznie lepiej niż Szwedzi. Intro rzeczywiście wbija w fotel ale film również, podczas gdy produkcja szwedzka była bardzo nijaka, źle obsadzona, może Rapace ok ale Mara lepsza. O kontrascie Nyqvist - Craig juz nie wspominam, z litości dla Nyqvista.

ocenił(a) film na 10
Xenia_Frost

Całe szczęście, że subiektywizm polega na tym, że obiektywizm nie istnieje :)

Kadente

Jesteś tego encyklopedycznym przykładem :) Nie, bo nie - to Twoja dewiza: Fincher nie mógł być lepszy niż Oplev, bo on jest ze Skadynawii, istny Gombrowicz. A na Filmweb DZT ma ocenę znacznie wyższą niż Zodiak, przy mniejszej liczbie głosów, nie protestuję, ROZUMIEM, choć Zodiaka uwielbiam. Ale DZT to naprawdę rewelacyjny film. Zresztą szwedzka wersja też na Filmweb niżej. I SŁUSZNIE.

ocenił(a) film na 10
Xenia_Frost

Rozumiesz mnie mniej więcej mniej niż więcej. Ale nie takie konflikty się rozwiązywało. Nie bo nie? Sugeruję przejrzeć choć kilka z prowadzonych przeze mnie na tym portalu sporów, przed wygłoszeniem tego typu stwierdzenia. Nie, jeśli tak chcę, ale nie chcę tak - i dopiero teraz wszystko się zgadza

Kadente

Przepraszam, ale nazwanie DZT GNIOTEM zdyskwalifikowało Cię w moich oczach, bo moim zdaniem nie umiesz być ani trochę obiektywny, przynajmniej w tym przypadku, no ale obiektywizm nie istnieje, nieprawdaż? Ale istnieje cos takiego jak "zdrowy rozsądek".

ocenił(a) film na 10
Xenia_Frost

W tym wypadku zdrowy rozsądek posłużył mi do ustalenia w miarę dokładnego procentu ekranizacji, który, jako zaznajomiona z tekstem również powinnaś umieć dostrzec około jednej piątej możliwości Davida - nie mówię, że nie możesz wypatrywać wyżej, akceptuję to, że dostrzegłaś w tym filmie coś, czego ja najpewniej po prostu nie chciałem.

Nie akceptuję natomiast tego, że autoryzujesz mną frazy, których nie użyłem. DZT GNIOT? Nie żeby coś, ale ten konstrukt pojawił się jak dotąd tylko raz, w dodatku nie z mojej, lecz twojej inicjatywy, i nie jako kontrargument, a argument. To pozwala mi zasugerować ci, byś sprecyzowała swoje stanowisko w tej rozprawie, bo jak dotąd jest niejasne

Tak, w odróżnieniu od mojego, które można ująć w szesnastu słowach: dlaczego DzT jest aż tak niedokładną ekranizacją, mimo, iż zrealizował ją najbardziej utalentowany ekranizator jakiego znam?

Xenia_Frost

No,no masz pojęcie o kinie........... chyba sobie żartujesz z tą banalną wypowiedzią !

ocenił(a) film na 10
orlando199

Mi też DZT się nie podoba. Ale problem z dyskusjami takimi, jak powyższa, polega na tym, że dyskredytujecie przeciwnika nie dlatego, ze ma lub nie ma racji, ale dlatego, że uraziła was jego wypowiedź, bo godzi w wasz gust.

A tak naprawdę, tego typu dyskusje są zwykłą walką z wiatrakami. Bo nawet, jeśli pięćdziesiąt razy powiesz mi, że nie znam się na kinie, wyśmiejesz mnie lub nawet zagrozisz śmiercią, to niczego nie zmieni. Wciąż będę uważał DZT za słaby film. Nie żeby zrobić Tobie na złość, lecz dlatego, że każdy człowiek patrzy na świat indywidualnie.

Dlatego mówienie komuś "Nie masz pojęcia o kinie..." nie ma kompletnie sensu. To raczej Ty jesteś przeświadczony, że masz o nim pojęcie. Ale czy naprawdę masz? A kogo to obchodzi? Dla kogo to ma znaczenie?


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones