PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 464
oceny
7,2 10 1 219464
7,4 38
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

Chyba żaden film ostatnio mnie tak nie rozczarował jak Zodiac.
Po kolei i telegraficznym skrótem

1. fatalny scenariusz. Cały film gadają gadają gadają gadają, słowotok wylewa się z każdej sceny, z każdego ujęcia. Ani na chwilę film nie daje odpocząć. Zalew informacji, zalew zbędnych, często idiotycznych dialogów.

2. fatalnie napisane postacie. Generalnie wszystkie irytujące, nieciekawe. Ich historie poprowadzone chaotycznie i po łebkach. Główny protagonista otrzymuje ode mnie statuetkę najgorszego głównego bohatera jakiego oglądałem. Jego zachowania są często tak idiotyczne, że powodują śmiech. Chociażby owładnięty sprawą Zodiaka dostaje od niego "sapiące" telefony i przechodzi z tym do porządku dziennego w ogóle na nie nie reagując (scena w domu jak odbiera ten telefon a potem tymi susami biegnie do sterty papierów + późniejsze "wejście" żony to majstersztyk kinematografii).

3. kiepska realizacja - autor zdjęć/reżyser nie słyszał chyba o steadicamie. Każda najmniejsza sekwencja podzielona na osobne kadry/ujęcia. Fatalny montaż - sceny przeciągnięte, w momencie w którym powinny być płynnie ucięte trwają dalej, wleką się.

4. film sam nie wie na czym i na jakim wątku się skupić. Na początku oglądamy morderstwa Zodiaca, który potem właściwie całkowicie znika, mamy chaotyczne śledztwo, skubnięte prywatne życie bohaterów, wszystko po łebkach, chaotycznie.

5. muzyka dobierana chyba losowo do scen. Kiedy film uraczył nas najdramatyczniejszą muzyką? Odp - Gdy Robert Graysmith przegląda gazety w domowym zaciszu. Wiele nieznaczących scen ma dramatyczną muzykę, kilka razy pojawiają się motywy rodem z komedii a naprawdę ważne sceny często oprawione są w cisze. Całkowita losowość użycia motywów muzycznych.

Więcej nie chce mi się wymieniać.
Jest to film przez który naprawdę ciężko przebrnąć.
Jeżeli oglądacie go z napisami to jest to raczej test szybkiego czytania.
A to już samo w sobie wiele o nim mówi.

Powinien być puszczany w szkołach filmowych jako przykład jak nie pisać scenariuszy i nie montować obrazu. Naprawdę, podręcznikowy okaz.

ocenił(a) film na 8
Wayfarer17

Ciekawi mnie czy znudzi ci się te twoje chamskie podejście , dlatego staram się trochę cię pomęczyć :) Nie ma lepszej drogi niż zmienić chama , niż zalać go jego własną bronią :D I nie muszę się wyszumieć. Muszę się trochę pośmiać :)

ocenił(a) film na 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones