PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688360}

Zombie SS 2

Død Snø 2
6,4 9 737
ocen
6,4 10 1 9737
4,8 4
oceny krytyków
Zombie SS 2
powrót do forum filmu Zombie SS 2

Jedno z najpiękniejszych zakończeń jakie widziałem. Melodramaty wysiadają!

Przyjrzyjcie się dobrze. To jak Wirkola zgrał muzykę z obrazem jest po prostu genialne!

michal.2907

Lepiej ten film nie mógł się skończyć. :D

ocenił(a) film na 10
Savio_Dan

Potwierdzam :)

ocenił(a) film na 8
michal.2907

chyba zapowiada się część 3, bo po napisach końcowych zombie doktor podnosi głowę dowódcy która nie wiadomo czemu jest w całości :D

ocenił(a) film na 9
michal.2907

i ta scena - żywcem wyjęta z Tytanica

ocenił(a) film na 10
mariol250

Z ręką na szybie włącznie :)

ocenił(a) film na 9
użytkownik usunięty
michal.2907

Dokładnie:) Cud-miód;) To zakończenie jest pięknym przegięciem:) Ja dałem dychę. Pierwsza część mi się podobała, ale to, co wyprawia się w dwójce to jest absolutne arcy-kurvva-dzieło w gatunku horror/komedia gore:D Pomysłowość przerosła moje wszelkie wyobrażenia:) Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dorównuje "Martwicy mózgu" i "Martwemu złu" (mimo, że nie jest tak..ekhem..'mroczne';)

ocenił(a) film na 7

Hmm Moim zdaniem w tym gatunku pastiszu najlepsze są:
Powrót żywych trupów 1985
Evil dead 2 1987
Martwica mózgu 1992
Armia ciemności 1993
Re-Animator 1985
Fright night 1985
Lost boys 1987
Zły smak 1987
Wysyp żywych trupów 2004
Tucker and Dale vs Evil 2010


Zombie SS 2 2014 oraz Deathgasm 2015 też można śmiało dopisać do tej listy :)

użytkownik usunięty
returner

Wszystko widziałem, poza Bad Taste (muszę nadrobić wczesnego Petera Jacksona). Deathgasm również bardzo mi się podobało, choć uważam, że Zombie SS 2 bije na głowę produkcje ostatnich lat z tego gatunku:) A jeśli idzie o elementy gore to można je znaleźć w innych filmach (choć nie pokrewnych horrorowi) takich jak Kung Fury (znów Skandynawia) czy nowozelandzki Turbo Kid. Obie produkcje moim zdaniem świetne.

ocenił(a) film na 7

Widziałem krótkometrażówkę Kung Fury oraz Turbo Kid :)

A co do pastiszu horroru to najlepsza czwórka to raczej
Powrót żywych trupów 1985, Evil dead 2 1987,Martwica mózgu 1992
Armia ciemności 1993 (Evil dead 3)

Te filmy widziało się tyle razy, a mimo to wracało się do nich :)

użytkownik usunięty
returner

Nom ja na Martwicy Mózgu kiedyś płakałem ze śmiechu (nie widziałem dobrych już kilka lat i trzeba by sobie przypomnieć;). I rzeczywiście w/w przez Ciebie tytuły to filmy kultowe, które się nie starzeją i które człowiek nadal kocha oglądać:D

mariol250

Chyba to nie wszystko. A nie odniosłeś wrażenia i podobieństwa głównego bohatera + ten zielony dres oraz niektóre momenty walki jak Jason Statham + oczywiście Neo z matrixa :))

ocenił(a) film na 6
mariol250

tez o tajtaniku pomyslalem :D

ocenił(a) film na 4
michal.2907

Gdzie można z lektorem obejrzeć ?

ocenił(a) film na 10
theszatanx

Na to rentach są wersje, ale same z napisami.

michal.2907

chomik uj z lektorem

ocenił(a) film na 6
theszatanx

http://www.cda.p l/video/2490963d

ocenił(a) film na 4
malolmalol

Dzięki za chęci ale dawno temu już widziałem.

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Mnie też zakończenie rozbroiło :D Olbrzymie, pozytywne zaskoczenie.

ocenił(a) film na 10
KaldtDverg

https://www.youtube.com/watch?v=cyAFabpPq2w

Kolejny raz oglądam i zdania zmienić nie mogę. Coś cudownego!

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Dokładnie, końcówka przepiękna

ocenił(a) film na 10
sportismylifee

Pinkolę puszczam kolejny raz :) Już o tym pisałem, ale napiszę ponownie. Zwróć uwagę na montaż tekstu z obrazem. Ależ to jest przemyślane!

ocenił(a) film na 10
sportismylifee

Mogę wszystkim przeanalizować ten finał sekunda po sekundzie i udowadniać po wsze czasy, że to jest wybitna rzecz. Już tyle razy to sprawdzałem...

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Nie nastawiałem się na jakiś dobry film ale bardzo się zaskoczyłem. Film ogólnie jako całość bardzo dobrze się ogląda i gdy jeszcze weszła ta końcówka to już w ogóle ciężko o tej komedii zapomnieć xD

ocenił(a) film na 3
michal.2907

Technicznie zrobione jest „dobrze”. Jednak zakończenie jako takie jest ohydne i zboczone, jako że to jawne propagowanie nekrofilii. To nie jest żart, nawet w horrorze czarnej komedii. Do tego p. Wirkola w wywiadzie dla witryny “Under the Radar” przyznał, że oryginalnie nakręcił explicite scenę seksu z zombie, która wyglądała bardziej ohydnie; zadbał nawet o takie szczegóły, jak wyłażące z różnych otworów ciała białe larwy. Seks z zombie uznał zresztą za piękną, romantyczną scenę. To nie mieści się w granicach dobrego smaku, nawet jako wisielcze żarty, a sam fakt, że coś takiego w ogóle zostało nakręcone, za dobrze nie świadczy o tej „komedii” jako rzekomego pastiszu gatunku. A zrezygnował z umieszczenia takiego fragmentu, jak twierdzi p. Wirkola, aby finalnie uzyskać scenę „romantyczną” (co brzmi dziwnie jako wyjaśnienie; to w samochodzie w ogóle nie ma nic z romantyzmu; a tak na poważnie, to czy pocałunek zombie tak szczerze i naprawdę można uznać za romantyczny?) – też wyjaśnienie zupełnie dziwne. Raczej w ostatniej chwili uznał, że go poniosło i po prostu się wycofał.
Ciekawe, co Bonnie Tyler uważa o takim wykorzystaniu jej piosenki i czy p. Wirkola ma zgodę piosenkarki na wykorzystanie w takiej scenie?
Bez tej ostatniej sceny film „Zombie SS 2” jest przeciętnym horrorem typu gore, wykorzystującym pomysły z wcześniejszych filmów tego typu. Dodanie tej sceny ukazuje tylko, że p. Wirkola nie ma jakichś własnych, ciekawych pomysłów, a zamiast tego po prostu powiększa rzeczy, obecne już we wcześniejszych produkcjach z tego gatunku. Pomijam tu takie rzeczy, jak takie zakończenie świadczy o głównym bohaterze filmu, w szczególności o jego uczuciach do jego dziewczyny.

ocenił(a) film na 10
michal.2907

Lepszego filmu jeszcze nie widziałem 10/10 i piękniejszego zakończenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones