xABo: Ksiądz Boniecki

2020 1 godz. 13 min.
6,8 318
ocen
6,8 10 1 318
518
chce zobaczyć
7,1 8
ocen krytyków
{"rate":7.125,"count":8}
powrót do forum filmu xABo: Ksiądz Boniecki
  • to znaczy że coś musi z nim być nie tak, pewnie jakiś antykatolicki albo antyklerykalny

• Agatonik ocenił(a) ten film na: 6

Oswaldd I to błędne założenie. Laurka, którą osobiście jestem rozczarowana. Jedynie końcówka ratuje ten dokument.

• Agatonik możesz bardziej rozwinąć ten temat?

• Agatonik ocenił(a) ten film na: 6

Oswaldd Już pisałam w innym komentarzu, ale ok. "Biorę w nawias" - tak powiedział ksiądz Boniecki zapytany o trudne kwestie związane z kościołem, w tym też z pedofilią. Oczywiście prezentuje niezgodę i mówi, że najważniejsze są ofiary, ale jakby nie patrzeć to w dalszym ciągu wierny syn tej instytucji. Jestem oburzona jego odpowiedzią kobiecie na pytanie co z tą pedofilią w kościele? Pierwsze słowa, jakie padają z ust Bonieckiego, to stwierdzenie, że najczęściej pedofilia zdarza się w rodzinach. To jest niemalże takim sam argument, jakiego używają inni hierarchowie kościelni. Jest w nim gotowość na usprawiedliwianie, właśnie "wzięcie w nawias" tego zjawiska i jeszcze paru innych chorób kościoła. Zdecydowanie większy szacunek wzbudziła we mnie Małgorzata Chmielewska niż Boniecki. Wymowę filmu ratuje ostatni monolog - w jakiego boga nie wierzę. Przez pozostałą część miałam mieszane uczucia. W większości to laurka o człowieku w rozterkach.

• Agatonik dzięki za komentarz, problem pedofilii jest specjalnie rozdmuchiwany przez media żeby zdyskredytować instytucję i przedstawiać ją wyłącznie w czarnych barwach, a mój kąśliwy komentarz jest uwagą skierowaną do filmwebowych krytyków którzy filmom dobrym pokazującym pozytywny wizerunek kościoła zaniżają ocenę ze względu na swoje uprzedzenia oraz sympatie polityczne które są nie ukrywajmy tego lewicowo-liberalne, przykład :"dwóch papieży"

• miko_klimkiew ocenił(a) ten film na: 8

Oswaldd Instytucji nie trzeba dyskredytować bo sama to robi angażujac się w politykę i nie każac sprawców przestęptw seksualnych, nie tylko pedofilii co mnie jako byłego ministranta i członka KK bardzo boli. Przydałaby sie instytucja poprawcza dla księży grzeszników taka jak ta z XIX wieku https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Księży_Demerytó...