PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853471}
6,7 720
ocen
6,7 10 1 720
6,7 12
ocen krytyków
xABo: Ksiądz Boniecki
powrót do forum filmu xABo: Ksiądz Boniecki

to znaczy że coś musi z nim być nie tak, pewnie jakiś antykatolicki albo antyklerykalny

ocenił(a) film na 6
Oswaldd

I to błędne założenie. Laurka, którą osobiście jestem rozczarowana. Jedynie końcówka ratuje ten dokument.

Agatonik

możesz bardziej rozwinąć ten temat?

ocenił(a) film na 6
Oswaldd

Już pisałam w innym komentarzu, ale ok. "Biorę w nawias" - tak powiedział ksiądz Boniecki zapytany o trudne kwestie związane z kościołem, w tym też z pedofilią. Oczywiście prezentuje niezgodę i mówi, że najważniejsze są ofiary, ale jakby nie patrzeć to w dalszym ciągu wierny syn tej instytucji. Jestem oburzona jego odpowiedzią kobiecie na pytanie co z tą pedofilią w kościele? Pierwsze słowa, jakie padają z ust Bonieckiego, to stwierdzenie, że najczęściej pedofilia zdarza się w rodzinach. To jest niemalże takim sam argument, jakiego używają inni hierarchowie kościelni. Jest w nim gotowość na usprawiedliwianie, właśnie "wzięcie w nawias" tego zjawiska i jeszcze paru innych chorób kościoła. Zdecydowanie większy szacunek wzbudziła we mnie Małgorzata Chmielewska niż Boniecki. Wymowę filmu ratuje ostatni monolog - w jakiego boga nie wierzę. Przez pozostałą część miałam mieszane uczucia. W większości to laurka o człowieku w rozterkach.

Agatonik

dzięki za komentarz, problem pedofilii jest specjalnie rozdmuchiwany przez media żeby zdyskredytować instytucję i przedstawiać ją wyłącznie w czarnych barwach, a mój kąśliwy komentarz jest uwagą skierowaną do filmwebowych krytyków którzy filmom dobrym pokazującym pozytywny wizerunek kościoła zaniżają ocenę ze względu na swoje uprzedzenia oraz sympatie polityczne które są nie ukrywajmy tego lewicowo-liberalne, przykład :"dwóch papieży"

ocenił(a) film na 8
Oswaldd

Instytucji nie trzeba dyskredytować bo sama to robi angażujac się w politykę i nie każac sprawców przestęptw seksualnych, nie tylko pedofilii co mnie jako byłego ministranta i członka KK bardzo boli. Przydałaby sie instytucja poprawcza dla księży grzeszników taka jak ta z XIX wieku https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Księży_Demerytów_na_Łysej_Górze

Oswaldd

Jeżeli jest nawet jeden przypadek pedofili gdziekolwiek to należy ratować ofiarę, a ukarać przestępcę. Pedofilia była dopuszczona przez władze kościelne i należy o tym mówić. Nie ma żadnego wytłumaczenia na przestępstwa seksualne. Jeżeli ktoś jest wierzący i związany z kościołem jego obowiązkiem jest dbać o dobro wspólnoty! Udawanie że czegoś nie ma lub bagatelizowanie ludzkich tragedii szkodzi kościołowi.

Oswaldd

I poniekąd masz rację, tylko aby to dostrzec nie wystarczy sama postać księdza z dokumentu. Trzeba się orientować jak ideologicznie zapatruje się nasz bohater. Podpisując poręczenie za przestępcę Michała Sz. ps. Margot jasno zdeklarował się w której drużynie gra. Nawet OKO.press wychwala xABo więc sytuacja jest klarowna co więcej nie jest to jego pierwsza eskapada z "lewymi" papierami co potwierdzają wcześniejsze publikacje. I najlepsza wisienka na tym torcie czyli Tygodnik Powszechny. Propagandowe, pseudokatolickie pisemko rozsiewające liberalną myśl.

Redakcja wychwala swojego człowieka...i tyle. Miałeś zwyczajnie nosa.

PS: Trzeba ją (redakcję) pochwalić bo są na tyle kumaci, że wiedzą kogo nie obrzucać pomidorami...nie to co "lewicowi" użytkownicy portalu którzy nie ogarnęli iż kopią swojego xD.

PoppinTom

A co jest złego w rozsiewaniu liberalnej myśli? Ciebie zapewne interesuje rozsiewanie myśli jędraszewsko-rydzykowo-pis-owskich. Zresztą, jeśli TP to propaganda to jak nazwać prorządowe szmatławce? xD

paw_2

Oj oj oj podtarles się już? Ze zwykłej statystyki i zliczenia wszystkich przypadków zbrodni na tle seksualnym jasno widać, że pedofilia w kościele to akurat PROMIL wszystkich przypadków pedofilii czy innych zbrodniczych czynów. To samo można wymyślać o np hydraulikach albo rolnikach albo celebrytach. Media robią ludziom watę z mózgu. Trzeba myśleć krytycznie a nie się dawać tak manipulować. D*bile są wśród nas jednak, nie miałabym pretensji, ale niestety żyjemy w demokracji, wiec generalnie debile wybierają debili i mamy to co mamy. (Nie jestem za pisem wiec nawet nie podskakuj)

black_vesper

Promil xD Amebo droga, a słyszałaś może o przenoszeniu pedofili rolników na inne pola?

Nie za PiS-em, to za kim xD ?

paw_2

Amebo podtarles się już? Jesteście jakimiś fanatycznymi więźniami nienawiści. Do pedofilii o wiele częściej dochodzi w środowisku celebrytów niż w Kościele. Jak można być takim fanatycznym debilem? Ja wiem, że lewactwo ma problem z Kościołem, ale w życiu najważniejsze myśleć samodzielnie i nie dać się otumanić lewicy. Hur dur ich zabij paru księży może ci ulży pajacu.

black_vesper

Co ty prawacki kretynie bredzisz? Będziesz z czarnych lubieżców, złodziei i otumaniaczy ofiary robił? Naprawdę ogarnij się chłopcze

paw_2

xD fanatycy skrajnej lewicy nie są w stanie poradzić sobie z faktami i otaczającą ich rzeczywistością. W każdym środowisku dochodzi do złych czynów, które trzeba potępiać. Ty lewacki kretynie tak nienawidzisz Kościoła, że ciężko ci patrzeć na fakty. Promil wszystkich przypadków pedofilii to kościół. Więcej zbrodni dochodzi w środowisku TVNu, więc już zamilcz gniocie.

paw_2

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-15/murarze-rolnicy-osoby-bez-zawodu- jaki-opublikowal-statystyki-dotyczace-skazanych-za-pedofilie/ masz i udław się tym. TVP złe, TVN jeszcze gorszy do masz polsat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones