film

Nemezis

Nemesis
1992

1h 35m
5,6 1,6 tys. ocen
5,6 10 1 1579
6,2 4 krytyków
Policjant-cyborg zostaje zmuszony do odnalezienia swojego byłego partnera, który ma dostarczyć poufne dane terrorystom chcącym wypowiedzieć wojnę. Zobacz pełny opis
Akcja
Sci-Fi
Nemezis

reżyseria Albert Pyun

scenariusz Rebecca Charles

produkcja USA, Dania

premiera

Nowość

Specjalna grupa cyborgów została stworzona do walki z terroryzmem, który stał się na Ziemi prawdziwą plagą. Jednakże ci pół ludzie pół maszyny przerośli swoich twórców i sami postanowili sprawować władzę nad światem. Ich plan jest prosty: zamierzają porwać światowych liderów i w rządach poszczególnych państw osadzić swoich przedstawicieli. Jedynie Alex Rain może uratować świat przed bezwzględnymi maszynami, ale jest samotny, nie może ufać nikomu. [opis dystrybutora do wydania DVD]

premiera 26 grudnia 1992 (Światowa)

boxoffice $2 001 124 w USA

studio Imperial Entertainment / Scanbox Entertainment / Shah/Jensen

tytuł oryg. Nemesis

inne tytuły więcej

Megan Ward miała zagrać trzynastolatkę Alex Raine. Ostatecznie zdecydowano, że Alex będzie trzydziestoletnim mężczyzną.
Kiedy Alex Raine wychodzi spod prysznica, można zobaczyć jego nagie pośladki. W późniejszym ujęciu mężczyzna ma na sobie slipy.
Film kręcono w Parku Narodowym Wulkany Hawai'i (Hawaje, USA), w Los Angeles i Fontanie (Kalifornia, USA) oraz w Tucson i Yumie (Arizona, USA).
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Po sukcesie Terminatorów Jamesa Camerona powstała cała masa filmów o różnego rodzaju cyborgach i androidach, większość z nich to chłam ,zdarzyło się jednak parę pozycji interesujących.Jedną z nich jest Nemezis. Niewielki budżet nie przeszkodził w wykreowaniu całkiem niezłego cyberpunkowego klimatu,również efekty...

Takie filmy jak Nemesis nie są dla wszystkich. To chyba rzeczywiście szczyt możliwości kina klasy B.Film ma jednak rzadko spotykany klimat,a co do efektów specjalnych to moim zdaniem nie są one wcale takie złe;).

Dla nich do połowy warto obejrzeć, wogóle do połowy ten film taki lekko erotyczny się wydaje, druga połowa filmu to już kino klasy b sci-fi.

zajebisty film stary ale jary!:)nastepne części słabe

jest to jeden z najleoszych filmow o cyborgach 11\10