Ten film to ekranizacja trzech różnych baśni braci Grimm. Łączy je narracja, która jest częsciowo ich biografią i opisuje także powstanie tych baśni ...
W przeciwieństwie do większosci pierwszy raz ogladalem ten film w dojrzałym wieku i profilaktycznie nagrałem go na video...wtedy dla swojego jeszcze nienarodzonego synusia..
Syn jak podrósł raz go tylko objerzał... i szybko zapomniał, a ja od czasu do czasu sobie go ogladam...lubię takie starocie...wszystko tam jest...