W moim przekonaniu brakuje paru nominacji:
- Animal Kingdom - najlepszy film, scenariusz oryginalny, aktor drugoplanowy (Guy Pearce)
- Wyspa Tajemnic - scenariusz adaptowany, aktor pierwszoplanowy (DiCaprio)
- Miasto złodziei - scenariusz oryginalny

paint

Przepraszam za pomyłkę chodzi mi oczywiście o Bena Mendelsohn'a, a nie Pearce'a

paint

Zgadzam się Wyspa Tajemnic zasłużyła na kilka nominacji:D!

zrul2

co?! Wyspa Tajemnic??? Może jedynie Di Caprio coś pokazał w tym filmie bo scenariusz taki sobie.

koyak09

i Di Caprio i scenariusz mega - zgadzam się, że brak nominacji dla tych podmiotów jest po prostu porażką Akademii.

maciek_baranowski

i ja się zgadzam. Zupełnie nie rozumiem dlaczego zabrakło miejsca dla tego filmu wśród tegorocznych nominowanych. Może i obfity filmowo rok, ale diCaprio żal...

Don_Mateo

diCaprio żal? No co ty..? To był zdecydowanie jego rok - Wyspa Tajemnic jest boska i zdecydowanie zasłużył wreszcie na Oscara!

krwisten07

o to mu chodzilo haha

maciek_baranowski

No cóż, patrząc na listę nominowanych http://www.money.pl/oscary-2011/ to owszem jest ona trochę porażką, ale to chyba jak co roku. Ciekawe kto wygra!!

koyak09

a co czytałeś scenariusz?

zrul2

zdecydowanie Wyspa Tajemnic trzymała poziom wysoko i miała znakomitą obsadę i jestem szczerze zdziwiona za brak jakiejkolwiek nominacji, a dla DiCaprio już w szczególności! I za Incepcję dla Nolana także.. zupełnie nie rozumiem dlaczego nie dostał?!
ale tak sobię myślę, że akademia wykluczy coś i tłumaczy się niezgodnością z pewnymi regułami danego filmu, zasad przyznawania nominacji nie znam, ale chętnie się zapoznam ;)

paint

Zdecydowanie brakuje Michaela Douglasa jako aktor drugoplanowy
za Wall Street Pieniądz nie śpi :(

lols19

Douglas raczej za "Solitary Man" :) Tam zagrał naprawdę świetnie

paint

Witajcie,
Sam już nie wiem - może to tylko ja żyję w towarzystwie ludzi o takich poglądach, może wy też (mam nadzieję), ale z kim bym nie rozmawiał o filmach zeszłego roku, to KAŻDY, ale po prostu KAŻDY twierdzi tak samo jak ja teraz tutaj: najlepszym filmem zeszłego roku i przy okazji czymś wyjatkowym w świecie kina jest INCEPCJA. Rok 2010 to rok mieszanki śmiecia filmowego w 95% i świetnych filmów w 5%. I z tych 5% na pierwsze miejsce wybija się właśnie "Incepcja", zostawiając resztę daleko w tyle. "127 godzin", "Winter's Bone", "The Fighter" ??????? No chyba po***ało tą akademię. I tu właśnie moje największe zdziwienie. Incepcji nie wykreował nikt inny, tylko jej twórca. Jak to zatem możliwe, że nie dostał on nominacji za reżyserię ? "Incpecja" to nie dicaprio, nie zimmer, nie pfister, ale właśnie kunszt reżyserki Nolana. Oscary to gówno. Ludzie są widocznie tam za tępi na takie wizje.

ks_ks

Dokładnie, gdzie jest nominacja dla Nolana?!!?!?

Ewakrus

Ja równiez uwazam, ze brak nominacji Dla Nolana za rezyserie Incepcji to wielki bład. Jestem rozczarowana...

ks_ks

Myślę że mogę się zgodzić.
Z kolei dla mnie Czarny Łabędź to film który nie powinien być nominowany gdyż nie porywa. Nie ma w nim niczego szczególnego czym można byłoby się zachwycić... :(
Incepcja jest bardzo fajna... tylko ten początek filmu jakoś nie przekonuje... :(
Brakuję filmów takich jak: Tron, Resident Evil Afterlifei może nominowałym jeszcze film animowany: Zaplątani...

koyak09

Zgadzam się z tobą we wszystkim oprócz afterlifa - nie przesadzajmy już może z tym RE
Zdziwiło mnie tak mało nominacji Tronu i oczywiście brak Nolana! To jakieś nieporozumienie! Chyba że akademia uważała że za mało jeszcze zdziałał i czekają na kolejny hit - czyli nie można liczyc na statuetkę dla niego przez kolejne 4 lata...
Zaplątani tez koniecznie powinni dostac nominację

koyak09

Tron nie był wybitny, ale nie dać mu nominacji za efekty specjalne to kpina.

koyak09

gdzie nominacja za rewelacyjną muzykę Daft Punk w Tronie!? Nieporozumienie!

pan_ciacho

też myślałam, że nominacje dostaną...

ks_ks

Incepcja to wyjatkowe gowno a jesli ktos dostrzega w tym wizje to niech zejdzie na ziemię.

pawlak_fw

to może zejdż na ziemie bo jeśli nadal wciskasz sobie ten kit że masz racje to wracaj tam gdzie tak uważają bo tu duuuuuuuuuuuuuuuża większość ma (na szczęście) racje

timeron7

ach. jak cudownie prosty jest świat, gdy dzieli się go na ludzi, którzy mają rację, bo myślą tak samo jak ja i ludzi, którzy jej nie mają, bo myślą inaczej. Musi ci to oszczędzać wielu problemów wszelkiego rodzaju.

ks_ks

A ja z kimkolwiek rozmawiam, to Incepcja jest gdzieś na 3, 4 miejscu. Na pewno za Czarnym łabędziem, Jak zostać królem, Fighterem
Dobre kino, ale nic poza tym. Mnie nudziła, choć Nolana cenie za najlepsze Batmany. też mi argument - "z kim bym nie rozmawiał o filmach zeszłego roku" - użyłem podobnego i co wygrałem? A wiesz z iloma ja osobami rozmawiałem? A ilu członków ma Akademia?
Choć Akademia to też zaden argument, reprezentują przecietny amerykański gust i doraźne zaangażowanie. Fighter, to dobry film.

użytkownik usunięty
ks_ks

Chyba żartujesz. Incepcja jest tak cienka, że wielkim zdziwieniem jest dla mnie wogóle nominacja za scenariusz. I nie mów że KAZDY uwielbia Incepcję bo wcale tak nie jest. Są w tym roku filmy dużo lepsze i wybitniejsze. A Incepcja to taki bardziej przeciętniak przy nich. Powiedziałbym film dla głupich dzieci, żeby mogły sobie popatrzeć na efekty specjalne(cos jak Avatar). Pozdro

ach, ale jakże przyjemny był avatar : p tak miło i lekko się go oglądało, mimo kilku większych i mniejszych niedociągnięć.

popatrzeć na efekty to jedno, ale zrozumieć jest trudniej.

ks_ks

tak, żyjesz w specyficznym "towarzystwie". incepcja ok, ale bez przesady. poszerz krąg znajomych, horyzonty.. warto;))

ks_ks

Incepcja była niezłym filmem, ale za długim, na końcu była nudnawa. Na głowe bije ją Black Swan albo Kings Speech.

ks_ks

zgadzam sie, incepcja jest jednym z najlepszych filmow 2010 roku i bylem mocno zdziwiony kiedy zobaczylem ze nie dostala nominacji za montaz
a co do oskara dla king's speech to uwazam ze ten film jest przereklamowany a ilosc nominacji jaka otrzymal jest smieszna!!!

ks_ks

Co racja to racja ks_ks ;)

użytkownik usunięty
paint

Tron - efekty specjalne
Resident evil afterlife - efekty specialne , zdjęcia , muzyka
Niezniszczalni - aktor drugoplanowy ( Dolph Lungren)

Tron. Popieram. + muzyka.
Ale nie ma i nie będzie. Wielka szkoda :(

resident evil??? Ja płakałam ze śmiechu na tym filmie, właśnie przez efekty...

Dolph Lungren z Oscarem, hahahahaha :D
no to już świetnejszej propozycji tu chyba jeszcze nie przeczytałam (choć dość często Akademia ma w zwyczaju dokonywanie cokolwiek nietrafnych wyborów), och i uśmiałam się przy tym do łez, uff... chwila oddechu... no, to jeszcze możnaby nagrodzić go za całokształt - wybitny i twórczy wkład w dziedzinie aktorstwa filmowego, co wy na to, hmm?
a teraz serio: będąc aktorką, twierdzę, że jedyne, co mu się należy, to solidny kopniak w ten jego wyżyłowany tyłek i dośmiertny zakaz występowania w filmach.

paint

Zgadzam się, jeśli chodzi o Wyspę Tajemnic, dziwnie niedoceniony film... Stoi u mnie na równi z Czarnym łabędziem. Incepcja trochę się wybija.

will36

Zdecydowanie brak "Wyspy tajemnic"!!!
Jeśli to ja bym przyznawał nominację w miejsce "Toy Story 3" lub "Do szpiku kości" za najlepszy film wcisnąłbym właśnie "Wyspę tajemnic". Pana DiCaprio i tu się sam sobie dziwie też bym docenił, nie za jeden film a za dwa.
W "Incepcji" zagrał średnio w "Wyspie tajemnic" lepiej podobnie jak Ruffalo tylko ten w "Wyspie tajemnic" zagrał słabiej natomiast w "Wszystko w porządku" genialnie.
Sumując... 2010 w wykonaniu DiCaprio bardzo dobry! Nominacja się należała...
Szkoda że całkowicie ominęli "Shutter Island" :/

krzysiek2804

Dokładnie, zgadzam się. Brak Wyspy Tajemnic i Leona to dwie największe porażki w nominacjach.

Nie wiem czy ktoś to zauważył ale ta cała Akademia ma jakieś dziwne nawyki. Filmy które wchodzą do kin na początku roku (tak jak właśnie WT) nie mają praktycznie żadnych szans na nominacje.

Druga rzecz. Po raz kolejny w bezczelny i chamski sposób pomija się DiCaprio - który stworzył dwie naprawdę świetne role (zgadzam się, że ta w "Wyspie" była lepsza).
Już przy przereklamowanym Titanicu był to skandal, później stworzył również kilka bardzo dobrych kreacji, a ci z uporem maniaka go ignorują. Podejrzewam, że istnieją tam jakieś chore nawyki, typu - nie głosujemy na tego czy tamtego - i Leon padł ofiarą takiego układu.

Wśród nominowanych brakuje mi także B. Hershey (matki Portman w Czarnym Łabędziu) - była naprawdę świetna.

No i na sam koniec Autor Widmo Polańskiego - kolejny świetny film bez żadnej nominacji. Ode mnie na razie tyle. Pozdrawiam

Dzida_86

Zgadzam się z tobą. Di Caprio zasłużył na niejedną nominację w tym roku. Za Incepcję po prostu biję mu brawo.

Dzida_86

prawda, widziałam go w Incepcji i ani razu nie skojarzyłam z Titaniciem.;]

krzysiek2804

Shutter Island jest w miarę lekki i przyjemny, ale bardzo średni patrząc przez pryzmat poprzednich filmów Scorsese, z których część należy w końcu do arcydzieł kinematografii światowej.

kosobi

Shutter Island lekki? Nie wydaje mi się... Końcówka tak powalona, że do dzisiaj mam wątpliwości, czy go czasem czymś nie naszprycowali

użytkownik usunięty
paint

Mila Kunis - najlepsza aktorka drugoplanowa
Wyspa tajemnic - kategorie techniczne
Zabrakło również Ryana Goslinga

zgadzam się- Gosling.

paint

Nie rozumiem ludzi którzy w filmie "Miasto złodziei" widzą więcej niż oklepany do bólu schemat dobrych złodziei, który był o wiele lepiej pokazany już w kilku filmach. Ten film był poprostu nudny i wiał tandetą, dlaczego go umieszczać chociażby przy "Incepcji" czy "Jak zostać królem"? Dla mnie typowy średniak.

paint

Najbardziej niedocenione filmy wg mnie:
- wyspa tajemnic
- all good things (z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst)

wildsun

All good things trochę oklepany i widziało się już te tematy niejednokrotnie. Ciekawą ma narrację i niezły montaż - fakt. No i Dunst z Gislingiem świetnie wypadli, racja - tutaj bym nominowała, ale tylko tutaj.

ninchan

Goslingiem, przepraszam, palce mi się omsknął ^^"

paint

Scott Pilgrim vs the world -montaż
Nolan -reżyseria
The Town -dźwięk

paint

Wg najwiekszym błędem akademi jest brak nominacji dla "Wyspy Tajemnic". Ten film jest genialny. "Do szpiku kości" przy nim sie umywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones