Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są znane filmy, mające tylko obcą wersję tytułu.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

Montago

może Skostniały królik?

Montago

może Yeti?

VanKert

Nie,nie już potwierdziłem tytuł Paulus'a ...

Jego "Lew" zjadł Twojego królika, a i na Yeti z pewnym zastanowieniem spogląda ... :P

Montago

spoko... przynajmniej nie muszę nic dorzucać... ;)

VanKert

No, mogłoby być sporo rumoru, jakbyś tak znowu rzucił "Terminatorem" ;)

Montago

taaaa, w sumie czułem, że to on... ale go postanowiłeś tym razem ukryć i zrobić z niego bałwana :(

VanKert


Nie za bałwana, to by się nie udało, bo T ma za gorące akumulatorowe serce, i każdy śnieg stopi :P

Za to założyłem mu perukę, i sztuczny zarost, by z tą grzywą lwa udawał ;)

Montago

Lew w zimie?

paulus1970

Tak jest ;) Brawo ! ;)

Montago

Dzięki. Oddaję . Nie za bardzo mam doprecyzowany pomysł a nie chcę iść na łatwiznę. Dopracuję, będę miał okazję zadam. Spokojnego wieczoru.

Montago

ZAGADKA (sklejka):

z tyłu ㋡ żegnaj ㋡ pełna mentolu ㋡ oni coś robią z zębami ale bez nas

VanKert

㋡ - czy to są oddzielenia poszczególnych elementów sklejki?
"żegnaj i pełna mentolu" to coś z papierosem? a ci co robią coś z zębami bez nas to albo protetycy albo beztlenowce ?;)

Larii

Ooo, "stara gwardia" ;))


㋡ To tylko oddzielenie, gdzie w czasie pisania Van się śmieje ze swoich pomysłów na zagadkę :P

Montago

ale z młodym duchem ;)

dzięki za wyjaśnienie, grunt to dobrze się bawić :)

VanKert

Coś takiego mi wyszło: Zapamiętają?

Choć tych zębów pewna nie jestem....

FankaKinomanka

Super....też jetem ciekawa co z tą końcówką "ją"

FankaKinomanka

Słuchaj. To będzie "Zapamiętaj". J to przecież symbol jodu :))

...tylko dlaczego jod miałby być nazwany "oni" ?

Larii

chyba, że to "oni" odnosi się do całości tytułu. Tak też może być.

Larii

Ja sobie tak wymyśliłam, że skoro coś robią z zębami to może je MYJĄ bez nas czyli bez MY więc zostaje JĄ :D
Heh, chyba ma to sens ;))

FankaKinomanka

Tak, to ma sens. Taki sklejkorebus ;) ale skąd taki pomysł u Vana. Przeważnie zęby myje się samemu ;)

Larii

Może potrzebuje kogoś do pomocy ;D
Albo chciał trochę utrudnić ;) No zobaczymy...

Tylko szkoda, że sobie poszedł....

FankaKinomanka

pora mycia zębów ;)

Larii

;)
Trochę długo to trwa, no ale higiena jamy ustnej to poważna sprawa więc poczekajmy jeszcze chwilę... ;)

FankaKinomanka

No nic, czekałam, teraz idę na mecz ;)

Jeśli tytuł ok to ODDAJĘ kolejkę

FankaKinomanka

ostatnio tu nikogo nie ma... dyżurowałem 15 minut i poszedłem :)

FankaKinomanka

nie utrudnić tylko jak miałem dać "ją"? :)
to bez "my" wydawało się niezłym pomysłem ;)

Larii

no tak wyszło... z nami i bez nas ;)

FankaKinomanka

mądra Fanka, mądra :))

VanKert

Hehe, spojrzałem i przeczytałem... " Flądra" zamiast 'mądra' :P
I tak się zastanowiłem , cóż to za nowy komplement :D

FankaKinomanka

Brawo :))

VanKert

Dzięki :)

Montago

można zadawać jak ktoś coś ma...

VanKert


Dzięki za zezwolenie :P

Mówisz i masz ;)



◈ Zagadka. ◈




Jeśli pewnej literze odetniesz życiową część, będzie wtedy w stanie, który w połączeniu z jej pierwotnym wyglądem ukaże właściwy tytuł.

Montago

"P & B" ?

Larii

Nie. Całkiem zimno.

Rzeczoną literę w zagadce należy potraktować wizualnie, a po tamtych zabiegach wszystko w tytuł ścisnąć ;)

Montago

dużej literce? co Ty jej chcesz obciąć?? brzuch, nogę ? ;)
zaraz pomyślimy...

Montago

zaraz zaraz, jak to wizualnie... ? żadne takie dwuliterowe tytuły?

Montago

życiowa część to może głowa/łeb?

VanKert

Można tak powiedzieć ;)

I gdzie w alfabecie "wizualnie" coś takiego można z pewną dozą nadinterpretacji zobaczyć ?

Montago

P B R T Ż i ć ... no i wszystkie tam z kreską czy kropką teoretycznie

Montago

w środku jest "bez" ?

VanKert

Nie , nie ma.
Tylko litera i "stan".

Montago

aha... no to co podpowiadasz dziwnie ;)

Montago

jednak pytanie: tytuł ma dwie litery?

VanKert

np. JO (jak utniemy z g górę)

VanKert

Nie.

To normalne słowo.

Montago

jakieś ucięte? ucięta? coś w tym stylu?

VanKert

albo... rżnięte ;))
no może przesadziłem, nie bardzo... ;P

VanKert

Nie i wyżej też nie.

Podajesz 'czynność'.

Mnie chodzi o stan (ok. podpowiem- medyczny) kogoś (nasza literka to tylko nawiązanie/wykorzystanie do tego słowa) , a wiec kogoś kto doświadczył takich zabiegów jak podałeś.

Montago

np. martwa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones