Poprzednia osiągnęła 1000 odpowiedzi dlatego nie mogłem dokończyć mojego zadania. Rozpoczynam kontynuację.

1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

guanaco

Dziewczyna i chłopak wszystko na opak
Pocahontas
Harry Potter (bijąca wierzba?)

guanaco

"Forrest Gump"

kinoman77_filmweb

A jakie tam było ważne drzewo?

Mistrzu-1

Ulubione drzewo Forresta i Jenny, na którym oboje lubili siedzieć. Później Forrest pochował pod nim kogoś...

kinoman77_filmweb

O chrobocia! Z jakiegoś powodu wyparłem ten widok skoro z takiego arcydzieła go nie zapamiętałem.

guanaco

I jeszcze nikt nie dał W pustyni i w puszczy?????

TheNaturat_2

Baobab?

Mistrzu-1

Oczywiście

guanaco

Zdaje się, że już się uzbierało 12.
Dorzucę jeszcze:

"Jungle Cruise" - jest tam drzewo, które kwitnie tylko przez chwilę, a płatki jego kwiatów mają magiczną moc
"Drzewo życia" (1999) - film familijny o obronie wycinki dębu
"Drzewko miłości" (1996) - o pewnej choince
"Curse of the Witching Tree" (2015) - o przeklętym drzewie
"Władca pierścieni" - nie konkretnie jedno drzewo, a cały las żywych drzew-entów
"Czarownica" - armia drzew "Spriggan"
"From Hell It Came" (1957) - mordercze drzewo Tabanga - nie widziałam, ale sam plakat przyprawia o atak śmiechu :) https://www.filmweb.pl/film/From+Hell+It+Came-1957-173064
"Strażnik" (1990) - Złe Drzewo, któremu się składa ofiary i które morduje
"Mały Otik" (2000) - czeski film o morderczym pniu-dziecku :D
"W cieniu drzewa" (2017) - film islandzki o drzewie niezgody pomiędzy sąsiadami
"Drzewo" (2010) - z Charlotte Gainsbourg
"Treevenge" - krótkometrażowa zemsta choinek :)
"Ojciec panny młodej" ? - wydaje mi się, że był motyw sprzedaży domu i tego, że nowy właściciel chciał ściąć drzewo przed nim rosnące, ale wszystko zostało wstrzymane

Mistrzu-1

Motyw: bardzo rzadka choroba (prawdziwa lub zmyślona) (10)

guanaco

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Człowiek słoń

guanaco

Jack (1996)

guanaco

Mamy już:
1. "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" 2008
2. "Człowiek słoń" 1980
3. "Jack" 1996
4. "Maska" 1985 z Cher, której syn ma rzadką chorobę deformującą twarz.
5. "Kataklizm" 2018 - córka bohaterów ma chorobę i musi żyć w cylindrze co ją uchroniło przed gazem w Paryżu.
6. "Cudowny chłopak" 2017
7. "Fenomen" 1996 z Travoltą.
8. "Cyrk motyli" 2009 - rzadka wada genetyczna, która pozbawiła człowieka rąk i nóg. A to człowiek pełen życia i nadziei. Film dla tych, co z byle gówna robią problemy.
9. "Efekt motyla" 2004 - główny bohater myśli, że umie przenosić się w czasie a to...[spojler]
10. Sesje" 2012 - facet ma chorobę i kapsułę od szyi w dół (sztuczne płuco?) i zatrudnia terapeutkę od seksu dla sparaliżowanych. Nie wiem, czy to rzadka choroba ale zapewne tak.
11. "Więzień labiryntu" 2014 - choroba "Pochodnia"?

guanaco

12. "Umysł w ogniu" 2016 - dziennikarka z New York Post zapada na nieznaną chorobę.
13. Milion dokumentów i krótkich metraży np. "Nasza klątwa" 2013.

Mistrzu-1

Nowy motyw - min. 8 tytułów (obojętnie czy horror, sf, sensacja, itp)
● Osoby jadące autobusem zostają zaatakowane ● (może to być tylko epizod, ale ważny dla pozostałej fabuły ).

Montago

przez kogo? innych ludzi? terrorystów? potwory? zwierzęta? kataklizmy żywiołowe? Czy wszystkie z tych ataków co wymieniłem.

Mistrzu-1

Przez dowolne istoty - ludzie, zwierzęta, potwory. Siły natury się nie liczą, musi być coś żywego.

Montago

Z zewnątrz czy od wewnątrz?

Dramat

Z zewnątrz, przez dowolne istoty.

Montago

"Nikt".

Dramat

W takim razie nie pasuje.

Montago

Mamy:
1. "Nikt" 2021
2. "Speed: Niebezpieczna prędkość" 1994
3. "The Siege" (1998)

Montago

Mamy już:
1. "Nikt" 2021
2. "Speed: Niebezpieczna prędkość" 1994
3. "The Siege" (1998)
4. "Man of Steel" 2013

Montago

Mamy już:
1. "Nikt" 2021
2. "Speed: Niebezpieczna prędkość" 1994
3. "The Siege" (1998)
4. "Man of Steel" 2013
5. "Człowiek mafii" 2015
6. "Dirty Harry"

Montago

Pogorzelisko

Montago

Wybawca

Mistrzu-1

Nowy motyw: główny bohater/ka przypadkowo kogoś poznaje i coś między nimi iskrzy lub popadają w konflikt. Kilka scen później ta druga osoba pojawia się znowu jako np. nowy szef/współpracownik/partner(ka) przyjaciela lub kogoś z rodziny. Min. 7 tytułów

guanaco

Oj oj. Za skomplikowane wyzwanie. Nikt nie ogarnie wyzwania za pewne, Grzebałem w głowie ale dla mnie była za trudne.

Mistrzu-1

Mnie się wydaje że to jednak calkiem częsty chwyt, np. w romcomach.
Ja bez szukania mam 3 filmy, mogę zacząć.
1. Top Gun - dziewczyna poznana w barze Kelly McGillis okazuje się szkoleniowcem w akademii pilotów

guanaco

1. Top gun
2. Nie powiesz nikomu? 2019 Dadario przespała się z kolesiem z samolotu a potem okazało się, że to jej nowy prezes. Dobrze pamiętam?

guanaco

3. Cena pożądania 2004
4. Ja cię kocham, a ty z nim 2007
5. Skaza 1992

guanaco

Skaza? Co tam się zadziało?

Mistrzu-1

J. Irons poznał J. Binoche na przyjęciu a potem okazało się że jest narzeczoną jego syna

guanaco

A wiesz, że mama J. Binoche umie mówić po polsku i była ochrzczona w Częstochowie w bazylice św. Rodziny?

guanaco

Joe Black 1998
Tango & Cash 1989
Notting Hill 1999 (chociaż chyba trochę naciągane)

guanaco

Annapolis 2006
Sędzia 2014

guanaco

Guanaco temat odświeżony sprzed napaści ruskich orków. Brawo. Kto przejmuje???

Mistrzu-1

Motyw ode mnie: plan filmowy tzn. w trakcie filmu jest scena jak kręcą jakiś film lub serial.

Mucrof

Krzyk 3, Laleczka Chucky: Następne Pokolenie, Zabójcza Broń 3, Pewnego Razu w Hollywood

Mucrof

Mój tydzień z Marilyn
Artysta

Mucrof

The Wonder, Synekdocha Nowy Jork

Mucrof

Nope

Mistrzu-1

Motyw: Puste mieszkanie (8)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones