Poprzednia osiągnęła 1000 odpowiedzi dlatego nie mogłem dokończyć mojego zadania. Rozpoczynam kontynuację.

1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

Mistrzu-1

To może ja coś zarzucę ;)

Motyw: film kończy się stojącym kadrem i bohaterem/bohaterami oddalającymi się od ekranu. (12)

Mucrof

Chodzi Ci o zoom out, czy że oni odchodzą/odjeżdżają? Wydaje mi się, że to bardzo trudny motyw

guanaco

Nie właśnie chodziło mi o to, że nie ma żadnego zooma, a to czy odchodzą czy odjeżdżają to nie ma znaczenia (ważne, że oddala się od widza). Taki motyw jest dość popularny choćby w Westernach, gdzie bohater odjeżdża na koniu, ale nie tylko (przykład "Za kilka dolarów więcej (1965)" https://www.youtube.com/watch?v=Yxb9h4TrvNo)

Mucrof

Auta
Płonące siodła
Indiana Jones i ostatnia krucjata
The Book of Eli

guanaco

Niby trudny motyw a proszę już masz 4 tytuły naprędce :) ja nie mam żadnego.

guanaco

No i super, a te dwa ostatnie idealne ;)

Podpowiedzi do następnych:
- Eddie Murphy w Tybecie
- niedoświadczony prawnik broni 2 osoby w sądzie za niesłusznie popełnione morderstwo
- tajemniczy rewolwerowiec zatrudnia się jako pomocnik u jednej z rodzin
- detektyw i była gwiazda futbolu prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa

Mucrof

"The Golden Child" 1986 ?

Mucrof

"The Last Boy Scout" 1991 ?

Mucrof

"Shane" 1953 ?

Mucrof

"My Cousin Vinny" 1992 ?

Mistrzu-1

Wszystkie w punkt ;)

Ostatnie 4:
- napad na bank z użyciem działa przeciwpancernego
- praca kierowcy zabierającego przestępców w bezpieczne miejsce
- Alain Delon jako bokser
- oszust i dziecko sprzedający pisma święte

Mucrof

Teraz mam więcej wątpliwości:

"Thunderbolt and Lightfoot" 1974 ???
"Baby Driver" (2017) ???
"Rocco e i suoi fratelli" 1960 ???
"Paper Moon" 1973 ???

Mistrzu-1

W drugim chodziło mi o "The Driver" 1978 z Ryanem O'nealem, reszta git.

Mucrof

To był mega trudny motyw bo np. dla mnie ciężko zapamiętać ostanie sceny w filmie. Pamiętam zazwyczaj jakieś charakterystyczny sceny.

Mucrof

Ale żeś dał. Trudne. :/

Mucrof

"Down by Law" 1986
https://www.youtube.com/watch?v=LqUErdVWANU

Mucrof

Motyw skompletowany (czy rzeczywiście taki trudny nie wiem) , od siebie dorzucam jeszcze:
- Muły siostry Sary (1970), Był sobie łajdak (1970), The War Lover (1962), Zdarzenie w Ox-box (1943), Słodki zapach sukcesu (1957), Onegin (1999), Lot nad kukułczym gniazdem (1975), Harvey (1950), Joe Kidd (1972), The Rookie (1990).

Możecie dawać następny.

Mucrof

To był mega trudny motyw bo np. dla mnie ciężko zapamiętać ostatnie sceny w filmie. Pamiętam zazwyczaj jakieś charakterystyczny sceny ale nie końcówkę.

Mistrzu-1

Motyw: nie wiem czy już był ale: Obca broń z przyszłości, z innych światów równoległych lub od kosmitów w rękach Ziemian. Mogą być też krótkie metraże dlatego (26).

Mistrzu-1

Obcy kontra Predator - ludzie korzystają z broni dostarczonej przez Predatorów podczas "polowania"
Dystrykt 9 - broń aktywowana przez DNA kosmitów działa, gdy jeden z ludzi zaczyna się zmieniać
Terminator - sam Terminator jest bronią z przyszłości
Dzień Niepodległości - użycie statku kosmicznego z Roswell przeciw kosmitom
Thor - Natalie Portman absorbuje Eter
Kapitan Ameryka - naziści używają Tesseract
Kapitan Marvel - użycie Tesseract przez dr Lawson
Doktor Strange - Benedict używa Kamienia Czasu
Avengers: Endgame - Kapitan Ameryka używa Młota Thora
The 27th Day (1957) - https://www.imdb.com/video/vi1113897753?playlistId=tt0050085&ref_=tt_ov_vi
Kin. Zabójcza broń (2018)
Marvel One-Shot: Przedmiot 47
Alien Arsenal (1999, TV)
Faceci w czerni - nie pamiętam, czy używają tam gdzieś broni kosmitów?

Proponuję jednak zredukować wymaganą liczbę, bo zastopujemy grę na bardzo długo

guanaco

Masz rację chyba zbyt duża wymagana liczba, ale sądziłem, że motyw prosty jak budowa cepa. Zobacz: Twój i 3 kolejne części "Facetów w czerni" i już mamy 17 tytułów.
Twój "Terminator" plus 2 kolejne i mamy 19 tytułów. Twój "Avengers" i plus "Spidermany" z T. Hollandem i już 21. Twój "Kim. Zabójcza broń" i jego pierwowzór short "Bag Man" z 2014. Mamy 22 filmy z motywem :)

Mistrzu-1

Gwiezdne Wrota - cały serial w tej tematyce
Mój własny wróg - Quaid przez chwilę trzymał w ręku obcy miotacz
Ben 10 - omnitrix :)
W pułapce czasu - karabiny i czołgi w XVI wieku

Mistrzu-1

Nakieruję na 4 kolejne produkcje:
1. Policja nie może to zwołana na stadionie straż są....... pomoże ;)
2. Animacja o chłopaczku co zegarkiem z nie nacku zmienia się w superheroacku. Miało brzmieć po czesku :)
3. Zabójcza broń nie w rękach Gipsona a nastolatka Eastmana.
4. Wielokrotnie zdobyta broń trafia do rąk Ziemian, którzy latają takim czymś na kształt dysku z silnikami dającymi "warp".

Mistrzu-1

2. Ben 10? (już Mucrof wyżej podał)
3. Śmiercionośna broń 1989? (ale czy to jest pozaziemska broń?

Czy z propozycjami Mucrofa jest 26?

guanaco

Jak zignorujemy zasadę nr 4 to wygląda, że tak :D

Mucrof

Ale zasada (rekomendacja) dotycząca liczby tytułów została też zignorowana, więc wychodzu na zero ;)
Dobra, to podam nowy motyw

Mistrzu-1

Motyw: kot w filmie, ale uwaga - kot znany z imienia i nie może to być film stricte o zwierzętach (jak np Garfield, Bob, Epoka lodowcowa, Sekretne życie zwierzaków albo Madagaskar).
Proszę o podanie tytułu filmu oraz imienia zwierzaka oraz kto był jego opiekunem (15)

guanaco

"Bella i Sebastian" 2013 - pies Bella, opiekun Sebastian.

guanaco

"Mój przyjaciel Hachiko" 2009 - pies Hachiko, opiekun profesor Parker Wilson.

Mistrzu-1

Proszę, przeczytaj jeszcze raz motyw :)
Chodzi o koty i o filmy, gdzie są tylko pobocznym wątkiem, tyle że znamy imię

guanaco

Wreszcie doczytałem. Sorrki. System nie pozwolił mi usnąć złych wpisów.

guanaco

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" pies Puszek, opiekun Ruben Hagrid.

guanaco

Wiem, że serial, ale muszę go tu ująć - Biuro i wiele kotów Angeli, m.in. Sprinkles albo Bandit
Święta Last Minute - Muffles (nie znalazłam, jak się nazywa w polskiej wersji), kot sąsiadów bohaterów filmu
Harry Potter od więźnia Azkabanu - Krzywołap Hermiony
Kopciuszek - Lucyfer, podopieczny macochy
Obcy - Jones, kot Ripley, choć z początku "należał" do całej załogi

guanaco

Kurde nie doczytałem, że ma być KOT a nie pies :)

guanaco

Igrzyska śmierci (2012) kot Jaskier, opiekun Prim a potem Katniss.
Doktor Sen (2019) kot Azzie, opiekun Dan Torrance.

guanaco

"Elle" (2016) kot Marty, opiekun Michele (Isabelle Huppert).

guanaco

"Obdarowani" 2017, kot Fred, opiekunka Mary Adler.
"Kac Vegas" 2009, "kot" Tygrys, opiekun Mike Tyson :D

guanaco

"Harry Potter i ..." prawie w każdej części - pani Norris, kocica należy do woźnego Argusa Filcha.

guanaco

I mój ulubiony kot: "Koralina" 2009, o imieniu Kot, który jest sobie sam opiekunem (zaprzyjaźnił się z Koraliną).

guanaco

Jeszcze był kot w "Śniadanie u Tiffany'ego" 1961, ale nie wiem czyj on był i jak się nazywał.

guanaco

No i oczywiście straszny kot co wydrapał oko Samuelowi L. Jacksonowi czyli Nickowi Fury w "Kapitan Marvel" (2019). miał imię Goose i był flerkenem.

guanaco

No i dzięki podpowiedzi rodziny: Pan Bigglesworth z "Austin Powers 2 - Szpieg, który nie umiera nigdy" 1999, którego panem był doktor Zło.

I pytanko czy kot o imieniu "Kot w butach" ze Shrek 2 (2004) się załapuje do motywu?

A Kot z Cheshire z Alicji w Krainie Czarów?

guanaco

Dzięki za odpowiedzi, chyba się uzbierało 15.
Shreka nie zaliczam, bo to był film w większości o bajkowych stworach i on nie był "czyimś" kotem, a jednym z głównych bohaterów.
W Sniadaniu kot nie miał imienia.
Od siebie dorzucę jeszcze:
- ALF - Szczęściarz, kot Tannerów
- Poznaj mojego tatę - Jinx, kot Byrnesów
- wyprawa do dżungli - lamparcica Proxima, towarzyszka Franka
- polowicznie - Smerfy i Klakier, kot Gargamela

Mistrzu-1

Skoro nikt inny się nie odzywa, to rzucam nowy motyw: policjanci jedzą pączki (8)

guanaco

Miss Agent
Simpsonowie

guanaco

"Niesamowity świat Gumballa" s01 i s02 - Doughnut Sheriff zjada pączki.

guanaco

"Psy" 1992 - scena gdy Lubaszenko - policjant pije kawę i żre pączka wykrzykując "Nie mam broni! Nie mam Q...wa broni!".

guanaco

"Zwierzogród" 2016 - Pazurian Clawhauser, oficer policji je pączki.

guanaco

"Twin Peaks" 1990-1991 - Agent specjalny FBI Dale Cooper i pozostali policjanci na komendzie jedzą pączki.

guanaco

"RoboCop 3" 1993 - słynna scena: przestępca wpada do cukierni i grozi kasjerowi bronią a za chwilę siedzący przy wszystkich stolikach policjanci celują w niego broń :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones