Ktore przedstawialyby kraj w innym kontekscie niz wojny, ukupacje, polskie tragedie, ubostwo, archetyp wiecznej ofiary krzywdzonej przez caly swiat.
To moim zdaniem glowny powod dlaczego wizerunek pl jest na swiecie tak slaby a Polakow raczej sie nie szanuje.
Nie ma swiatowej klasy filmow sci fi, sensacji, kryminalow, czegos co by moglo zainteresowac i wciagnac, ukazac kraj od ciekawszej strony a nie tylko wzbudzic litosc i wspolczucie.
Kiedy Polacy skoncza z martyrologia ofiary?
Kiedy Pl bedzie wreszcie innowacyjna a nie konserwatywna/nadmiernie tradycyjna?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
WujekChu1ek

Najlepsza i tak jest "Korona Królów" xD
To dopiero eksportowy hit.

dead_fw

Mój ulubiony serial, porównałbym go z Grą o Tron:P

WujekChu1ek

Ten serial przebija GoT, Wikingów i Piratów xD
A mówą, że żadne zacne produkcje u nas nie wychodzą...;)

dead_fw

To zaiste skandal i przede wszystkim pomówienia!!!! xD

WujekChu1ek

To oczywiste.
Powinny teraz powstać jeszcze spin-offy oraz kinowe prequele xD

grzegorz_marecik

a co ty na to ze film nie jest najlepsza metoda na wyrobienie zdania o danym obszarze i ludziach ktorzy go zamieszkuja
niezaleznie od tego czy ukazanie „kraju" od innej strony odpowiadaloby ci bardziej czy nie

DrogaMleczna

Udowodniono ze glownymi narzedziami promowania kraju sa produkty kultury (filmy, gry, muzyka - nie kampanie promocyjne) oraz produkty/marki (niemcy maja samochody i pomimo tego co zrobili , przez wielu sa lubiani i przede wszystkim szanowani na swiecie).

grzegorz_marecik

to mialoby sens gdyby produkty kultury byly produkowane przez „kraj" ale nie sa

DrogaMleczna

Wystarczy ze wyraznie nawiazuja do danego kraju albo ich akcja tam sie toczy. Z jakim krajem kojarzy Ci sie np znane wszystkim anime?

grzegorz_marecik

"oraz produkty/marki (niemcy maja samochody i pomimo tego co zrobili , przez wielu sa lubiani i przede wszystkim szanowani na swiecie)."

Polska- Pyry, kiełbasa i światowej klasy paprykarz! xD Za bardzo kolego patrzysz na materialne rzeczy... Polska słynie z wielu na prawdę wielu rzeczy a przede wszystkim ludzi(Mickiewicz, Maria Skłodowska-Curie czy Piłsudski) , nie tylko tych które można dotknąć czy polizać. Mało wiosen przeżyłeś, mało wiesz.

https://www.youtube.com/watch?v=V2VmjVQszT4

WujekChu1ek

Niestety nie rozumiesz o czym mowa. Chodzi o aktualne produkty/dziela kultury, nie tworczosc Mickiewicza ktorej nikt na swiecie nie kojarzy (oprocz Polakow) bo takich autorow kazdy kraj posiada setki.
Podejrzewam ze jestem duzo starszy od Ciebie.

grzegorz_marecik

Za bardzo się zagłębiasz chłopie, przestań o tym myśleć i zajmij się czymś pożytecznym, nie wiem robieniem na drutach albo pracą, to nie będziesz myślał o pierdołach.

WujekChu1ek

Masz maks 15 lat.

grzegorz_marecik

hehe, to ocena specjalisty psychologii? czy wywróżyłeś to z kozich bobków? Dodam jeszcze, że jesteś trollem internetowych , nie takich już przerabiałem i zjadałem bez masła na śniadanie.

WujekChu1ek

O ile wiem nie ma obowiazku udzielania sie w tematach. To byl watek dla zainteresowanych, nie wiem po co marnujesz tu czas.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
WujekChu1ek

To poza tym dobitnie pokazuje dlaczego pl ma tak slaby wizerunek. Jako Polak potrafiles wymienic tylko pyry kielbase i paprykarz. Osoba z np Kanady pewnie nawet nie wie o paprykarzu.

grzegorz_marecik

To był żart typie, weź nie trolluj już, bo zaczynasz mnie irytować, albo zmień dillera.

DrogaMleczna

Jak wiadomo Polska nie posiada produktow ani globalnych firm wiec jedynym sposobem promowania kraju pozostaja media kulturalne. Prawda jest taka ze obecnie 90% swiata uwaza ze Polska to nadal zasciankowy kraj kielbasy i alkoholikow, ktorych mordowano w czasie wojny.

grzegorz_marecik

W końcu ktoś poruszył ten problem...

Ja poruszałem podobny tutaj: https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Antypolskie+filmy,1360366?page=7 , ale zaraz posypały się hejty i na tym się skończyła dyskusja.

Polacy niestety nie są szanowani, nie byli i nie będą. Wynika to z faktu, że nie szanują siebie nawzajem, więc ciężko by szanowano ich za granicą, ale przybliżę:

Nim osiadłem w Wawie, znalazłem stancję i pracę, to musiałem trochę przemęczyć się w hostelach (tanie odpowiedniki hotelu, 8 osobowe pokoje). Mieszkałem chyba w 5 i mimo, że pomieszkiwali tam ludzie różnych narodowości (głównie ze wschodu, ale też np pakistańczycy, kanadyjczycy) to właśnie Polacy robili największy syf. Grillowali co noc drąc się, w innym hostelu to właśnie jakaś grupa Polaków przychodziła po 2 w nocy do pokoju, budząc wszystkich, paląc świtało i głośno rozmawiając. A jeszcze w kolejnym hostelu, jeden z grupy polskich pracowników w nocy zesikał się na łóżko pijany w sztok......

I to nie jest generalizowanie. To miało miejsce w 3 z 5 hosteli i pewnie za granicą jest podobnie. Polacy robią sajgon, nie umieją uszanować cudzej własności, spokoju itp





sitrej

Ludzie w Pl niestety posiadaja zerowe pojecie o tym jak tworzy sie marka i wizerunek kraju. Niestety w Pl pokutuje nadal przeswiadczenie ze Janem Pawlem, bigosem i wodka mozna przyciagnac uwage swiata.

grzegorz_marecik

a na co to komu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones