Fajnie mamy nowy filmweb ale nadal nie ma dostepnego dla programistow API. Czekacie az jakas beznadziejna stopklatka Was wyprzedzi?
IMDB oczywiscie ma i jest duzo aplikacji to wykorzytujacych ale oczywiscie nie w jezyku PL.
Dajcie programista troche pozytecznej roboty i niech splodza API.
Myslicie o tym? Jakis termin wydania?

madziara77

Popieram w 100%.

madziara77

Do czego takie coś może być przydatne?

wczorajszy

Z Twojego punktu widzenia, do integracji i pokazywania różnych wariacji nt ocenianych tutaj filmów w innych serwisach / aplikacjach.

Z punktu widzenia programistów - ułatwienie zadania.

A twórców serwisu Filmweb - zmniejszenie teoretycznie ruchu, kiedy to teraz trzeba zaciągać cały tekst ze strony i parsować. W praktyce to na pewno przynajmniej bardziej optymalne wykorzystanie łącza, a i serwis będzie miał większą kontrolę nad tym co z niego wychodzi / wchodzi.

wczorajszy

Tez sie zastanawiam dlaczego taki duzo portal jeszcze nie ma wlasnego API. A przyklad uzycia. Chcialbym na swoim blogu wyswietlac malego box z ostatnio ogladanymi filmami i ich ocenami gwiazdkowymi. Lub swoje recenzje.
Pomyslow by sie znalazlo troche dziwie sie ze jeszcze nikt w managemencie jeszcze tego nie przyklepal.

madziara77

a co byś chciał? w Mario pograć jak na Facebooku jak się nudzi?

madziara77

Przyłączam się do prośby autora wątku o wypowiedź administracji czy w ogóle wprowadzenie api jest w planach ? Jestem w trakcie tworzenia pewnej aplikacji i takie podstawowe dane jak recenzja obsada itd. serwowane przez api filmwebu byłaby bardzo pomocna :)

madziara77

Witam,
także przyłączam się do prośby.

Czy jest w planach wypuszczenie API do portalu?

Ułatwi to na integrację z innymi aplikacjami poszukującymi info o filmach!

madziara77

jest w planach

frnandu

Miło słyszeć. Czy jakies przybliżony terminarz jest możliwy do uzyskania ?

posith

Podłączam się do pytania.

frnandu

Czy jakiś bliższy termin jest już znany?

pawel.zak

Co z tym API? czy filmweb posiada jakiś plan wdrożeń nowości itp? Czy możecie podać przybliżony czas wprowadzenia? rok, 5 lat, nigdy?

posith

2052 :D

frnandu

Jakie API jest w planach? Ja tu widzę kilka możliwości:
1) mniej interesująca mnie : API do aplikacji na np. kokpit
2) API do zarządzania filmami z konta: coś do oceniania, zaznaczenie do obejrzenia, zaznaczenia odcinka serialu jako obejrzanego.

frnandu

Odświeżam temat. Czekam na API i się doczekać nie mogę. A od dawna nawet żadnych nowych informacji nie ma.

frnandu

Kolejny miesiąc i nic. Odświeżam i czekam.

frnandu

Również jestem zainteresowany API. Stworzyłem Jukebox do mojego odtwarzacza i chciałbym teraz napisać skrypt, który by automatycznie pobierał opisy do filmów.

frnandu

to jak z tym API?

frnandu

minął już przeszło rok od tej deklaracji, czy poznamy jakieś szczegóły?

frnandu

plany wprowadzenie API już nieaktualne ? minęło sporo czasu....

madziara77

Jakieś nowe informacje ze strony administracji? Czy API jest w planach, jeśli tak to kiedy zostanie otwarte do użytku?

madziara77

dołączam się do pytania/prośby o udostępnienie API dla programistów

gitman89

Niedługo mija rok od "jest w planach"...

alll

napisałem maila w tej sprawie na pomoc@filmweb.pl dam znać jak i jeśli odpowiedzą, a inna sprawa skąd osoba to pisząca miała tą informację...

madziara77

To już powinno być. Dali by to wreszcie...

madziara77

Jakieś wieści w tej sprawie? :P

rychu666

http://filmweb.uservoice.com/forums/199182-general/suggestions/4418175-api

glosujcie

frnandu

Głosujmy http://filmweb.uservoice.com/forums/199182-general/suggestions/4418175-api

alll

Nie masz stronę uservoice ale stronę helprace dla sugestie

madziara77

Będzie kiedyś to API?

madziara77

dalej czekamy :')

androidplus

Czekajcie, a kiedyś się... (może) doczekacie :P

użytkownik usunięty
androidplus

Prędzej zdążymy osiwieć niż filmweb wprowadzi API :D.

użytkownik usunięty
madziara77

Minęło 9 lat od założenia tematu, a API jak nie było tak nie ma. Dlaczego mnie to nie dziwi? ;)

Dla ogarniętej osoby stworzenie podstawowego API jest kwestią tygodnia (nawet biorąc pod uwagę technologie z takich korzysta filmweb: GWT[java]).
Dowodzi to tylko tego, że nie mają zamiaru tego robić :/

użytkownik usunięty
mesk

Biedactwa nie "zdążyły" wprowadzić API przez tyle czasu. 9 lat minęło od założenia tematu,a nadal nic się nie zmieniło. Jeżeli ktoś wciąż czeka to podziwiam za wytrwałość. Jest przesadnym optymistą. Na pewno nie wprowadzą,skoro jeszcze tego nie zrobili.

Nie wymagajmy za wiele od ekipy, która nie potrafi po dziś dzień wprowadzić sensownego filtra antyspamowego działającego pre-send, zamiast tego zwiększyli tylko godziny działania modów na forum, to co tu gadać o innych funkcjach.

madziara77

Z powodu braku API ciężko traktować Filmweb jako poważną alternatywę dla zagranicznych serwisów takich jak imdb, rotten tomatoes etc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones