Tak, wiem, był już taki temat tutaj:
https://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/ostatnio+pisa%C5%82em+o+znikaj%C4 %85cych+komentarzach+pod+ocenionymi+pozycjami,3347937

... ale nie doczekał się żadnej odpowiedzi, domyślam się, że nie chodzi tu jednak o błąd systemu. Niestety. A może? Nie, pewniakiem nie!

Dlaczego zniknęły WSZYSTKIE moje komentarze pod filmami, gdzie dyskutuję na forum prywatnym z moimi znajomymi? Wygląda to tak, jakby wszystkie moje posty i konwersacje z nimi zostały skasowane!! Bezpowrotnie!!
Od lat najwcześniejszych, czyli jak owa opcja została uruchomiona, (2012 rok?, coś koło tego), aż do zeszłego - zostały tylko te napisane w poprzednich miesiącach.

Tu nie chodzi o jakiś komentarz pod newsem, gdzie moderator może usunąć post, nie chodzi mi o forum, chodzi o... PRYWATNE ROZMOWY O KINIE!

Zniknęły wszystkie komentarze, w których rozmawiam ze swoimi znajomymi o kinie. Czasem idące w kilkadziesiąt pod JEDNYM tylko filmem! (Kiedyś dobiłem do 100, dziś patrzę i widzę, że zostało... 45). Teraz pozostały tylko odpowiedzi moich znajomych, którzy piszą do ściany.

Chcę zapytać kogoś kompetentnego z redakcji, zanim zacznę pisać do was na maile - co się stało? Jeśli to usterka to ją naprawcie, ale podejrzewam tu celowe działanie jakiegoś moderatora, wszak wiem, że Ci mają narzędzie typu "usuń wszystko". Kiedyś spotkało to mego znajomego (dawno temu), który w kilku postach zamieścił linki do stron, z których można było ściągnąć napisy do filmu. Myślicie, że skasowano mu ten post? NIE! Skasowano mu wszystkie posty na forum, nawet jeśli te o napisach to było 5%, a reszta to elaboraty o kinie. Zniknęło wszystko!

Chcę wiedzieć. Owszem - jesteśmy od tego, by przestrzegać regulamin, ale jako użytkownicy tutaj mamy też swoje prawa. Jeśli ktoś wyczyścił moje prywatne dyskusje, gdzie nie łamałem żadnego regulaminu (rozmawiamy o kinie i tylko o kinie, nie dilujemy dragami i swoją bielizną), to ktoś pogwałcił moje prawa i to jest… nie żartuję… sprawa sądowa. Pewnie nie do wygrania, ale do nagłośnienia. I ja naprawdę nie żartuję teraz.

Jak ktoś (moderator cięty na kogoś?) może skasować prywatne rozmowy niektórych użytkowników (bo to nie taka sama kwestia jak usunięcie PW dla wszystkich, czy blogi w ramach wygaszania pewnych opcji) to mamy do czynienia z bezprawną ingerencją. W imię czego? W imię widzimisię, bo może jakiś moderator kogoś nie lubi? Bo na pewno nie wykpicie się tym, że jeśli ktoś w komentarzy 16253 z 500002 napisał jakąś niezgodną frazę, to ktoś wyczyścił cały content usera???

Chcę, by ktoś z czerwonych łbów zabrał głos. Dlaczego u mnie (i jak widzę u jeszcze kilku innych userów) prywatna konwersacja z całej dekady została SKASOWANA?? To wymaga wyjaśnienia. Serio piszę.
Pozdrawiam i liczę na feedback!

Grifter

Tu ludzie nie mogą się doprosić o brak wyświetleń ocen znajomych od 3 miesięcy a Ty tak z grubego kalibru walisz i liczysz na merytoryczną dyskusję xD no nie wytrzymie xD

dobrypiatek

Jak nie działa to nie działa, przyzwyczaiłem się jak chyba wszyscy. Gorzej jeśli ktoś celowo i z premedytacją skasował czyjeś wpisy z ostatnich lat. Jest różnica, prawda?
Nikogo nie oskarżam jeno zapytuję. Wbrew pozorom czerwone łby czytają te wpisy.

Grifter

Czytają, ale nie reagują. Na nic.

jos_fw

Jak dają radę coś naprawić to naprawiają. Jak nie dają to cóż... I stopniowo będą wygaszać kolejne opcje, bo serwery się zapychają (kiedyś zniknie całe forum filmowe).

Ale to inna bajka. Konwersacje między userami wciąż działają. Owszem, szwankowały powiadomienia, ale mniejsza z tym. Ja swoje widzę - sprzed pół roku. Ale gdzie te wcześniejsze? Pisane przez blisko dekadę. Jeśli to usterka to spoko, cały FW. Ale jeśli to ktoś bezczelnie skasował "bo mógł" to jest grubsza afera. Tylko o to mi chodzi. Inni użytkownicy, którzy spotkali się z tym problemem też chcą wiedzieć co jest. Halo? HALO? Master Szefie jesteś tutaj?

Grifter

Nie jesteś sam, też mi "zniknęły".

Beeshop

Dziękuję. Niebieski łeb, chłop, którego pamiętam od początków FW (jeszcze z Bishopem w awatarze) jest dla mnie wiarygodny :)
Pozdrawiam!

Grifter

Zaglądam na forum od święta. Teraz wszedłem sprawdzić czy ktoś pisał o tym problemie. Chciałbym, by to była chwilowa awaria, ale coś obawiam się, że może być inaczej...
(Kiedyś BIshop wróci do avatara)

Beeshop

Też mam podobne przeczucie, ale wolałem zapytać. Rolnicy protestują, transportowcy protestują... czekam na protest pod siedzibą FW, gdzie całe 10 osób skanduje - "Oddawać moje komentarze fajansiarze!". Napiszą o nas artykuł, który przeczyta osób 30. Jeden pijany fejsbukowicz zalajkuje i dowie się o tym osób 100. A później już "fejm" i nasze krzywe ryje na memach na Joe Monster - i cyk, wyświetleń 1000. A później już lawina, która popyla pod górę. Grunt to zacząć. Niczym Andy Dufresne :D

Czekamy na powrót Bishopa...

Beeshop

Też mam podobne przeczucie, ale wolałem zapytać. Rolnicy protestują, transportowcy protestują... czekam na protest pod siedzibą FW, gdzie całe 10 osób skanduje - "Oddawać moje komentarze fajansiarze!". Napiszą o nas artykuł, który przeczyta osób 30. Jeden pijany fejsbukowicz zalajkuje i dowie się o tym osób 100. A później już "fejm" i nasze krzywe ryje na memach na Joe Monster - i cyk, wyświetleń 1000. A później już lawina, która popyla pod górę. Grunt to zacząć. Niczym Andy Dufresne :D

Czekamy na powrót Bishopa...

Grifter

Piękna historia ;)
U siebie widzę, że przy starszych ocenach zniknęły moje komentarze i licznik komentarzy wskazuje na aktualną ich ilość, czyli bez moich.
Przy nowszych ocenach (ostatnia z komentarzami z 6 marca) licznik wskazuje na ilość taką jaka powinna być z moim komentarzem, aczkolwiek mojego nie widać.

Beeshop

Przynajmniej dobrze wiedzieć, że w tej niedoli nie jestem sam :)

Grifter

Krzywda "somsiada" zawsze cieszy :D

KUNIQ

Krzywda innych mnie nie cieszy. Pocieszam się jednak na duchu, że nie tylko ja przezywam takie katusze. Nie jestem ostatnim człowiekiem na Ziemi :) Jak już cierpieć to w grupie raźniej :)

Grifter

Tak samo ludziom komentarze pod ocenami znajomych zniknęły, u wielu widzę spore monologi i to wygląda tak, jak by sami ze sobą pisali... filmweb to już wali się jak domek z kart.

Zigor

Domek z kart można ułożyć od nowa. Wątpię, że to będzie tutaj możliwe, choć chciałbym się pomylić...

Grifter

Siemka! Możesz mi przypomnieć Waszą stronę z grami retro?
Miałem Was w zakładkach a po aktualizacji wszystko mi się usunęło.
Tak czy siak, dobra robota!

Berserk_fw

Kiedyś pisałem na retronagazie (chłopaki robią dobrą robotę). Teraz pisuję dla cross-play (też wielu pasjonatów). Polecam obie strony!

Grifter

Dziękuję ślicznie! Chodziło o cross-play :)

Grifter

jakis pewnie efekt uboczny nowych algorytmow ktore manipuluja popularnoscia i ocenami filmow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones