Poszukuję serialu animowanego który prawdopodobnie był puszczany w latach 90-tych na tvp 1 jako wieczorynka ( kiedyś przejrzałam całą listę wieczorynek ale niestety nic nie skojarzyłam ;/ ). Pamiętam tylko tyle że był o jakichś zwierzętach żyjących w lesie. Zwierzęta te mieszkały na jakimś drzewie ( w drzewie ) i gdy chciały zejść to zjeżdżały z niego jak na ślizgawce dla dzieci ;) No i oczywiście chodziły na dwóch ( nie na czterech ) łapach. Mam nadzieję że ktoś coś pamięta...

Filmweb A. Gortych Spółka komandytowa
użytkownik usunięty
ania1987

Podaj więcej informacji bo nikt tego nie znajdzie! Jakie to były zwierzęta? Cokolwiek...

Zaraz spróbuję coś sobie przypomnieć i dam opis niżej

ania1987

Umieszczam tutaj jeszcze raz co pamiętam z poszukiwanego przeze mnie serialu:

- serial animowany
- leciał w latach 90-tych na tvp1
- najprawdopodobniej była to wieczorynka
- leciał w soboty (nie jestem pewna na 100 %)
- myślę że odcinki miały po około 25 minut
- serial był raczej o różnych gatunkach zwierząt ( niestety żadnego sobie nie przypominam )
- wszystko działo się w lesie
- zwierzęta poruszały się na dwóch łapach
- zwierzęta mieszkały w drzewach lub na drzewach
- aby wyjść ze swojego " domu " zwierzęta zjeżdżały ze ślizgawki która znajdowała się na tym drzewie
- serial zaczynał się piosenką i wtedy właśnie była pokazana scena ze ślizgawką

ania1987

A może to będzie "Oakie Doke" ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oakie_Doke
https://www.youtube.com/watch?v=EbqaxWjIgOg
Widzę, że mocno zapomniany (8 głosów na Filmwebie) :
http://www.filmweb.pl/serial/Oakie+Doke-1995-239906

Ewentualnie jeszcze ten, ale szczerze wątpię :
https://en.wikipedia.org/wiki/Nini%27s_Treehouse

underground73

Dzięki ale to też nie te ;/ to była animacja rysunkowa

ania1987

OK, a co z tym - "Shirt Tales" ?
https://www.youtube.com/watch?v=D1zYW4N7bRQ

underground73

Niestety znowu nie...w tamtej nie było ludzi ani żadnych budynków a zwierzęta nie miały ubrań

ania1987

A na pewno to była rysunkowa animacja ? Jeszcze takie coś pamiętam :
http://www.filmweb.pl/serial/W+jeżynowym+grodzie-1996-535734

underground73

Tak, na pewno. To też nie to ale dzięki za starania

ania1987

Zwierzaki cudaki?? ...śpiewali w niej.. dijo din, dijo din, di jooo :)

skaylook

a nieee.. dijo dim było w Zwierzo Jeżu :)

skaylook

To też nie to...nawet już mi ktoś proponował...

skaylook

Nie wiem. Musiałabym zobaczyć kawałek a nigdzie nie mogę znaleźć ;/

ania1987

bardzo dziwne też nie mogę znaleźć.... w INTERNECIE :O

ania1987

Nie wiem czy było już sugerowane, ale może "The World of David the Gnome" ?
https://www.youtube.com/watch?v=kCL3JWkRyCI

underground73

Niestety nie. W tamtej były tylko zwierzęta.

ania1987

Odświeżam

ania1987

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieczorynka

ania1987

na dole jest lista wszystkich seriali wieczorynkowych

jaca1969

Dzięki ale kiedyś już 2 razy szukałam na tej liście i nie znalazłam ;( ale jak będę miała czas to jeszcze raz spróbuję...

ania1987

Może to nie było w TVP 1. W latach 90 były już pierwsze stacje prywatne.
Wczoraj włączyłem kilka z tej listy na YT, ale nikt nie zjeżdżał po drzewie :-D

ania1987

Zobacz też sobie na YT " Bajki lat 90"
Są tego cztery części

jaca1969

Akurat przejrzałam ale niestety nic nie pasuje ;/ A co do tego że mogło to lecieć na innej stacji to wątpię bo pamiętam że zawsze oglądałam na tvp 1 no ale nie wykluczam...Tak czy inaczej dzięki za chęci pomocy ;)

ania1987

Czyli powinien być na tej liście :|

ania1987

Może Czip i Dejl

Aneta18061989

Nie, coś dużo mniej znanego...

ania1987

Pamiętam tę bajkę ale niestety nie mogę przypomnieć sobie tytułu, więc dołączam się do pytania

MzEvil

A pamiętasz może coś jeszcze??

ania1987

Niestety nie :/ Przypominam ją sobie tylko z Twojego opisu

MzEvil

No trudno ;/ ale przynajmniej wiem że jednak nic mi się nie przyśniło ;)

ania1987

Może "Pani Pająkowa i przyjaciele ze Słonecznej Doliny"? Ale ani to rozne zwierzeta tam, bo chyba same pająki no i troche później niż '90 :/

Aprilz

Niestety nie...

ania1987

Cześć Aniu. Sięgam pamięcią.
Może dodam coś nowego. Czy każdy odcinek kończył się zachodem słońca i melodią na trąbkę zbliżoną do "Opowieści z mchu i paproci" https://youtu.be/AO8h6PsdNuw
Duże drzewo i na nim dom? I zjazd po konarach, które przypominały ślizgawkę?
I podstawowe pytanie - produkcja, rodzaj animacji? disneyowska, radziecka wtedy, polska?
Zabiłaś ćwieka, wiesz?

paulus1970

Hej! Dzięki za zainteresowanie ;) No więc tak: co do melodii to nie mam pojęcia, tak samo jeśli chodzi o zachód słońca ;/ No tak, pamiętam duże drzewo i tą ślizgawkę ( to było na pewno ;) Co do produkcji to też nie wiem ale raczej nie polska a rodzaj animacji to na pewno rysunkowa...

ania1987

Bardzo intrygujący temat…W nadziei, że może coś się jednak komuś przypomni i że może coś tym dodam do dyskusji, były jeszcze takie 2 seriale: Kissyfur http://www.filmweb.pl/serial/Kissyfur-1985-165233 oraz Filiputki http://www.filmweb.pl/serial/Filiputki-1980-268540 . Niestety nie ma w nich chyba regularnie nic o tej zjeżdżalni ale są zwierzątka i drzewa...

Serendipity_3

Filiputki - https://www.youtube.com/watch?v=kaU8cGaGvoU

Serendipity_3

No niestety żaden z tych...