Poszukuję serialu animowanego który prawdopodobnie był puszczany w latach 90-tych na tvp 1 jako wieczorynka ( kiedyś przejrzałam całą listę wieczorynek ale niestety nic nie skojarzyłam ;/ ). Pamiętam tylko tyle że był o jakichś zwierzętach żyjących w lesie. Zwierzęta te mieszkały na jakimś drzewie ( w drzewie ) i gdy chciały zejść to zjeżdżały z niego jak na ślizgawce dla dzieci ;) No i oczywiście chodziły na dwóch ( nie na czterech ) łapach. Mam nadzieję że ktoś coś pamięta...
Podaj więcej informacji bo nikt tego nie znajdzie! Jakie to były zwierzęta? Cokolwiek...
Umieszczam tutaj jeszcze raz co pamiętam z poszukiwanego przeze mnie serialu:
- serial animowany
- leciał w latach 90-tych na tvp1
- najprawdopodobniej była to wieczorynka
- leciał w soboty (nie jestem pewna na 100 %)
- myślę że odcinki miały po około 25 minut
- serial był raczej o różnych gatunkach zwierząt ( niestety żadnego sobie nie przypominam )
- wszystko działo się w lesie
- zwierzęta poruszały się na dwóch łapach
- zwierzęta mieszkały w drzewach lub na drzewach
- aby wyjść ze swojego " domu " zwierzęta zjeżdżały ze ślizgawki która znajdowała się na tym drzewie
- serial zaczynał się piosenką i wtedy właśnie była pokazana scena ze ślizgawką
A może to będzie "Oakie Doke" ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oakie_Doke
https://www.youtube.com/watch?v=EbqaxWjIgOg
Widzę, że mocno zapomniany (8 głosów na Filmwebie) :
http://www.filmweb.pl/serial/Oakie+Doke-1995-239906
Ewentualnie jeszcze ten, ale szczerze wątpię :
https://en.wikipedia.org/wiki/Nini%27s_Treehouse
A na pewno to była rysunkowa animacja ? Jeszcze takie coś pamiętam :
http://www.filmweb.pl/serial/W+jeżynowym+grodzie-1996-535734
Nie wiem czy było już sugerowane, ale może "The World of David the Gnome" ?
https://www.youtube.com/watch?v=kCL3JWkRyCI
Dzięki ale kiedyś już 2 razy szukałam na tej liście i nie znalazłam ;( ale jak będę miała czas to jeszcze raz spróbuję...
Może to nie było w TVP 1. W latach 90 były już pierwsze stacje prywatne.
Wczoraj włączyłem kilka z tej listy na YT, ale nikt nie zjeżdżał po drzewie :-D
Akurat przejrzałam ale niestety nic nie pasuje ;/ A co do tego że mogło to lecieć na innej stacji to wątpię bo pamiętam że zawsze oglądałam na tvp 1 no ale nie wykluczam...Tak czy inaczej dzięki za chęci pomocy ;)
Może "Pani Pająkowa i przyjaciele ze Słonecznej Doliny"? Ale ani to rozne zwierzeta tam, bo chyba same pająki no i troche później niż '90 :/
Cześć Aniu. Sięgam pamięcią.
Może dodam coś nowego. Czy każdy odcinek kończył się zachodem słońca i melodią na trąbkę zbliżoną do "Opowieści z mchu i paproci" https://youtu.be/AO8h6PsdNuw
Duże drzewo i na nim dom? I zjazd po konarach, które przypominały ślizgawkę?
I podstawowe pytanie - produkcja, rodzaj animacji? disneyowska, radziecka wtedy, polska?
Zabiłaś ćwieka, wiesz?
Hej! Dzięki za zainteresowanie ;) No więc tak: co do melodii to nie mam pojęcia, tak samo jeśli chodzi o zachód słońca ;/ No tak, pamiętam duże drzewo i tą ślizgawkę ( to było na pewno ;) Co do produkcji to też nie wiem ale raczej nie polska a rodzaj animacji to na pewno rysunkowa...
Bardzo intrygujący temat…W nadziei, że może coś się jednak komuś przypomni i że może coś tym dodam do dyskusji, były jeszcze takie 2 seriale: Kissyfur http://www.filmweb.pl/serial/Kissyfur-1985-165233 oraz Filiputki http://www.filmweb.pl/serial/Filiputki-1980-268540 . Niestety nie ma w nich chyba regularnie nic o tej zjeżdżalni ale są zwierzątka i drzewa...