Chodzi o serial emitowany przez TVP chyba w latach 90-tych, w bloku programów, który nazywał się Telewizja Edukacyjna. Bohaterowie mówili tylko po angielsku, nie było lektora ani napisów, bo z założenia chodziło chyba o naukę angielskiego. Niestety fabuły nie pamiętam, ale wydaje mi się że był to chyba serial kryminalny lub przygodowy, a czarnym charakterem był jakiś profesor, albo doktor z brodą a'la Macierewicz. Pamiętam że akcja jednego odcinka rozgrywała się chyba w pociągu i bardziej przypominało to teatr telewizji niż film.

Filmweb A. Gortych Spółka komandytowa
bery_83

Pewnie nie to, ale to jedyny serial fabularno-edukacyjny do nauki ang., jaki znam i który leciał w TV w latach 90-tych:
"Family Album"
http://www.youtube.com/watch?v=Ao7EnOdH7YA

Poza Muzzym, oczywiście, ale to kreskówka dla dzieci.

Marac

Nie, niestety to nie ten. Tamten, jak teraz o nim pomyślę, przypominał raczej produkcję BBC. No i był bardziej jak sztuki teatralne puszczane w Teatrze Telewizji w poniedziałki w TVP.