ChatGPT 4.0 napisał scenariusz filmu. Jego premiera została właśnie odwołana

Guardian Film Unlimited / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Last+Screenwriter%22.+Problem+pierwszego+filmu%2C+do+kt%C3%B3rego+scenariusz+napisa%C5%82a+sztuczna+inteligencja-156165
ChatGPT 4.0 napisał scenariusz filmu. Jego premiera została właśnie odwołana
W niedzielę w londyńskim kinie Prince Charles miała się odbyć premiera filmu "The Last Screenwriter". Projekt określany jest jako pierwszy, do którego scenariusz w całość został napisany przez sztuczną inteligencję.

Premiera filmu napisanego przez ChatGPT 4.0 odwołanaDo premiery filmu jednak nie dojdzie. Kiedy informacja o tym wydarzeniu trafiła do opinii publicznej, kino zostało zalane mailami wyrażającymi sprzeciw i oburzenie. Władze kina ugięły się pod naporem maili i zdecydowały się odwołać premierę publikując oświadczenie o następującej treści:


"The Last Screenwriter" to historia uznanego scenarzysty, którego świat zatrzęsie się w posadach, kiedy na jego drodze stanie system sztucznej inteligencji wyspecjalizowany w pisaniu scenariuszy. Okazuje się, że AI nie tylko dorównuje umiejętnościami bohaterowi, ale też wykracza poza jego umiejętności empatii i zrozumienia ludzkich emocji.

Scenariusz filmu napisał ChatGPT 4.0. Za reżyserię odpowiada Peter Luisi ("Nagusy"). W głównej roli wystąpił Nicholas Pople.

Reżyser określa film jako eksperyment, który ma zachęcić do dyskusji. Twierdzi również, że atak na kino i twórców wynika z braku zrozumienia procesu twórczego. Gdyby ludzie poznali kulisy realizacji oraz motywację przyświecającą autorom filmu, to z całą pewnością nie potępiliby projektu.

Zwiastun filmu "The Last Screenwriter"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones